...

Pagal verslo liudijimą samdomų darbuotojų apmokestinimas

Žinių bazė

2016.01.14

Klausimas: Ar pagal verslo liudijimą samdomų miškatraukės operatorių darbas nebūtų prilyginamas darbui pagal darbo santykius ir atitinkamai apmokestinamas GPM, PSD, VSD mokesčiais?
Situacija: UAB turi miškatraukę. Naudojant šį turtą teikiamos paslaugos tretiesiems asmenims – medienos ištraukimas į tarpinį sandėlį miške. Miškatraukės operatoriais samdomi fiziniai asmenys, dirbantys pagal verslo liudijimą. Operatoriai laikas nuo laiko (kas 2 ar 3 mėnesiai) keičiasi. Miškatraukės kuro, einamojo remonto (tepalai, smulkus remontas) sąnaudas patiria (gauna sąskaitas ir jas apmoka) UAB.

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Premium

Publikavimo data: 2016-01-14 16:14

Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. lapkričio 19 d. nutarimu Nr. 1797 nustatytame Veiklų, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą,...

Publikavimo data: 2016-01-14 16:14

Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. lapkričio 19 d. nutarimu Nr. 1797 nustatytame Veiklų, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, rūšių sąraše miškatraukės operatoriaus paslaugoms verslo liudijimas nenumatytas, todėl už šias paslaugas išmokamas atlygis, bet kokiu atveju, nepriskiriamas pajamoms, gautoms pagal verslo liudijimą.

Be to, pažymėtina, kad vienas iš pagrindinių individualią veiklą apibūdinančių kriterijų yra savarankiškumas, parodantis gyventojo individualios veiklos santykių skirtumą nuo darbdavio ir darbuotojo santykių. Veikla laikoma savarankiška, jei gyventojas savo veiklą vykdo nepriklausomai nuo kitų asmenų, jis nėra pavaldus jo paslaugas perkančio asmens vidinei tvarkai, jam nesuteikiamos darbo priemonės, darbo vieta ir pan., paslaugas gyventojas atlieka bet kuriuo sau patogiu metu, pats nusistato teikiamų paslaugų kainas, pats sprendžia su savo veikla susijusius klausimus, dengia su veiklos vykdymu susijusias išlaidas ir gauna pajamas iš vykdomos veiklos. Gyventojo, vykdančio individualią veiklą, santykiuose su kita šalimi (sudarant paslaugų ar panašaus pobūdžio sutartis) neturi būti darbo santykiams būdingų požymių, t. y., susitarimo dėl darbo apmokėjimo, darbo vietos, darbo laiko ir funkcijų, pavaldumo, atostogų ir pan. Atsakomybė įvertinti, ar teikiamos paslaugos atitinka/neatitinka individualios veiklos požymius, tenka abiems susitarimo šalims, įvertinus faktines veiklos vykdymo aplinkybes.

Ekspertai

Regina Utkienė

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.