...

Mažosios bendrijos steigėjas-vadovas ir apmokestinimas

Žinių bazė

2013.08.27

Laba diena,

Galbūt galėsite man pagelbėti keliais klausimais susijusiais su Mažąja bendrija ir jos mokesčiais, nes konkretaus atsakymo kolkas neradau.

1. Ar pilnu etatu dirbantis samdomas darbuotojas teisiškai gali būti MB steigėjas ir kartu vienintelis MB darbuotojas?
2. Jei tarkim MB per mėnesį gauna 2000lt pajamų, o veiklos sąnaudos tą mėnesį buvo 600lt. Ir tarkim taip 12mėn per metus. Kokius ir kada mokečius reiktų mokėti nuo šios sumos? (MB teikia tik paslaugas)

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2013-08-27 10:35

Atkreipiu dėmesį į tai, kad remiantis LR Mažųjų Bendrijų (toliau – MB) įstatymo 7 str. 4 d., MB narys negali...

Publikavimo data: 2013-08-27 10:35

  1. Atkreipiu dėmesį į tai, kad remiantis LR Mažųjų Bendrijų (toliau – MB) įstatymo 7 str. 4 d., MB narys negali turėtų darbinių santykių su MB. Tai reiškia, kad MB steigėjas (po įsteigimo jis tampa nariu) negali būti MB darbuotojas.
  2. Jūsų minėtu atveju per metus MB pajamos būtų lygios 24 000,00 litų, MB sąnaudos per metus būtų lygios 7200,00 litų. Darome prielaidą, kad remiantis LR Pelno mokesčio (toliau – PM) 11 str., visos MB per metus gautos pajamos yra apmokestinamos pajamos, o visos per metus patirtos MB sąnaudos yra leidžiami atskaitymai. Tuomet apmokestinamasis pelnas bus lygus 16800,00 litų. Remiantis LR PM 5 str., bendru atveju apmokestinamajam pelnui gali būti taikomas arba standartinis 15 proc. pelno mokesčio tarifas, arba lengvatinis 5 proc. pelno mokesčio tarifas. Jeigu MB gali taikyti lengvatinį 5 proc. pelno mokesčio tarifą, tuomet pelno mokestis bus lygus 840,00 litų, jeigu standartinį – 2520,00 litų.

Teisę į lengvatinį pelno mokesčio tarifą, lygų 5 proc., turi įmonės, kurių:

  1. vidutinis sąrašinis darbuotojų skaičius neviršija 10;
  2. mokestinio laikotarpio pajamos neviršija 1 mln.litų;
  3. įmonių dalyvis neturi daugumos kituose vienetuose (pavyzdžiui, Jūsų atveju MB narys ar ji šeimos nariai, su kuriais sieja bendras namų ūkio tvarkymas, negali turėti individualios įmonės; MB narys negali turėti daugiau kaip 50 proc. kito vieneto akcijų ir t.t.). Baigtinį sąrašą dėl dalyvavimo kituose vienetuose rasite LR PM įstatymo 5 str. 3d.

Daugiau informacijos, susijusios su Jūsų klausimu, rasite čia:

http://www.bznstart.lt/klausimai/mokesciai/288/Kiek-reiketu-sumoketi-mokesciu-atidarant-MB

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.