...

Mane samdo kita Europos šalies firma

Žinių bazė

2017.12.19

Žadu užsiimti indvidualia veikla. Atliksiu skardinimo darbus. Mane samdytų kita firma iš užsienio. Apie ką ir kokius mokamus mokesčius turėčiau žinoti?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Premium

Publikavimo data: 2017-12-19 17:30

Vykdant individualią veiklą pagal pažymą, turėtumėte mokėti gyventojų pajamų mokestį, privalomojo sveikatos draudimo (toliau – PSD), valstybinio socialinio draudimo (toliau...

Publikavimo data: 2017-12-19 17:30

Vykdant individualią veiklą pagal pažymą, turėtumėte mokėti gyventojų pajamų mokestį, privalomojo sveikatos draudimo (toliau – PSD), valstybinio socialinio draudimo (toliau – VSD) įmokas ir atskirais atvejais gali būti mokamas pridėtinės vertės mokestis (toliau – PVM).
Dėl gyventojų pajamų mokesčio (GPM)

Pagal GPMĮ nuostatas, įsigaliojusias nuo 2018-01-01, nuo gautų individualios veiklos pajamų mokėtinas pajamų mokestis apskaičiuojamas pritaikius atitinkamas formules. Individualios veiklos apmokestinamosios pajamos (apskaičiuotos iš pajamų atėmus patirtas išlaidas arba atskaičius 30 proc. nuo pajamų), neviršijančios 20000 eurų per metus, apmokestinamos taikant 5 proc. dydžio pajamų mokesčio tarifą, o apmokestinamosioms pajamoms viršijus 20000 eurų ribą, pajamų mokestis atitinkamai didėja nuo 5 proc. iki 15 proc. Individualios veiklos apmokestinamosioms pajamoms pasiekus 35000 eurų sumą, taikomas 15 proc. pajamų mokesčio tarifas.
PSD ir VSD įmokas administruoja ir informaciją, pagal kompetenciją teikia SODRA.

Įregistravus individualią veiklą, ją galėtumėte vykdyti tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Tačiau dėl informacijos apie veiklos vykdymui konkrečioje užsienio valstybėje keliamus reikalavimus, turėtumėte kreiptis į tos užsienio valstybės mokesčių administratorių ir/ar kitas kompetentingas institucijas.

Jeigu pagal Lietuvos ir Europos Sąjungos  (toliau – ES) šalies dvigubo apmokestinimo išvengimo sutarties nuostatas tai šaliai yra suteikta teisė apmokestinti nuolatinio Lietuvos gyventojo užsienyje gautas individualios veiklos pajamas, tai Lietuvoje naikinamas tokių pajamų dvigubas apmokestinimas (t. y. šios pajamos Lietuvoje pajamų mokesčiu neapmokestinamos), jei gyventojas pateikia dokumentus, įrodančius pajamų ar jam tapataus mokesčio sumokėjimą toje ES šalyje.
Dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM)

PVM mokėtoju neregistruotas asmuo turi skaičiuoti, mokėti PVM ir registruotis PVM mokėtoju Lietuvoje, jei jo pajamos iš Lietuvoje vykdomos PVM apmokestinamos veiklos per 12 paskutinių mėnesių viršija 45 000 eurų ribą.
Skardinimo darbai, kai jie yra susiję su nekilnojamaisiais daiktais, pvz., pastato stogo skardinimo darbai, yra tos šalies PVM objektas (laikomi suteiktais toje šalyje), kurioje yra nekilnojamasis daiktas.

Vadinasi, jei vykdysite skardinimo darbus, susijusius su nekilnojamaisiais daiktais, tai apskaičiuodami 45 000 eurų ribą, kurią viršijus Jums atsiras prievolė skaičiuoti, mokėti PVM ir registruotis PVM mokėtoju Lietuvoje, turėsite atsižvelgti į pajamas už skardinimo darbus, susijusius su Lietuvos teritorijoje esančiais nekilnojamaisiais daiktais. Skardinimo darbų, susijusių su užsienio šalyse esančiais nekilnojamaisiais daiktais, vykdymas – užsienio šalių PVM objektas, todėl vykdant tokius darbus Jums gali atsirasti prievolė mokėti PVM tose šalyje. Išsamesnės informacijos dėl prievolės mokėti PVM užsienio šalyse, rekomenduojame kreiptis į tų šalių mokesčių administratorius.

Ekspertai

Regina Utkienė

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.