Maksimalus darbuotojo darbo laikas, kurį leidžia Darbo kodeksas ir kuris nelaikomas viršvalandiniu.
2013.05.16
Darbuotoja norėdama daugiau uždirbti, prašosi dirbti ilgesniu darbo laiku.Jos dabartinis etatas 0,875 et-tai atitinka 7 val. per diena, 35 val. per savaite. O papildomai nori dirbti dar 4 val. (0,5 etatu). Is viso gautųsi 11 valandų per diena (1,375 et.). Įmonėje yra taikoma suminė darbo laiko apskaita. Patarkite kaip tai įforminti, kad nepažeistume įstatymų ir darbas nebūtų laikomas višvalandiniu?
Kiek maksimaliai PER MĖNESĮ gali dirbti darbuotojas, kai taikoma suminė darbo laiko apskaita?
Kaip apskaičiuoti maksimalų darbo laiką per apskaitinį 4 mėn laikotarpį, esant suminės darbo laiko apskaitos rėžimui? (48 per sav .x 16= 768 val per 4 mėn)?
Ar tiesa kad dirbant per 2 darbus maksimalus val skaičius yra 72val/sav ir 288 val/mėn??
Dėkoju
Temos: Darbuotojai.
Į klausimą atsakė:
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Algis Teišerskis
Partneris / Mokesčiai praktikams
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Partneris / Mokesčiai praktikams
Publikavimo data: 2013-05-16 09:02
Jei darbuotojas dirba įmonėje pagal vieną darbo sutartį, kad ir taikoma suminė darbo laiko apskaita, normalus (ne viršvalandinis) darbo laikas...
Publikavimo data: 2013-05-16 09:02
Jei darbuotojas dirba įmonėje pagal vieną darbo sutartį, kad ir taikoma suminė darbo laiko apskaita, normalus (ne viršvalandinis) darbo laikas yra 40 val. per savaitę. (Darbo kodekso 144 str.). Vadinas darbuotoja galėtų pasiilginti darbo laiką viena valanda. Išeitis būtų, sudaryti su darbuotoju antrą darbo sutartį, bet tai tiktų tik tuo atveju, jei darbuotojas dirbtų kitokį darbą, nei nurodyta pirmoje darbo sutartyje.
Darbuotojo, kuris dirba pilnu etatu pagal suminę darbo laiko apskaitą, yra lygiai toks pats, kaip ir darbuotojo, kuris dirba 8 val. per dieną, 5 dienas per savaitę.
Maksimalus darbo valandų skaičius per mėnesį, darbuotojui kuris dirba pagal suminę darbo laiko apskaitą, darbo kodekse nėra nustatytas, tačiau jei taikoma suminė darbo laiko apskaita, negali būti dirbama daugiau kaip keturiasdešimt aštuonias valandas per savaitę ir dvylika valandų per darbo dieną (pamainą). Pasibaigus apskaitiniam laikotarpiui (apskaitinis laikotarpis – ne daugiau nei 4 mėnesiai), sumuojamas visų apskaitinio laikotarpio mėnesių darbo valandų skaičius (vieno mėnesio darbo valandų skaičius (ne viršvalandinis), darbuotojo, kuris dirba pilnu etatu pagal suminę darbo laiko apskaitą, yra lygiai toks pats, kaip ir darbuotojo, kuris dirba 8 val. per dieną, 5 dienas per savaitę). Pvz.:Jei apskaitinis laikotarpis būtų 2013 m. sausio-balandžio mėnesiai, tai maksimalus darbo valandų skaičius (ne viršvalandinis), darbuotojui kuris dirba pagal suminę darbo laiko apskaitą būtų 662 val.(sausis 176 val+vasaris 159 val.+kovas 160 val.+balandis 167 val.).