Ko reikia norint įkurti įdarbinimo agentūrą su užsienio šalim?
2016.03.06
Tarpininkaujant įdarbinti piliečius kitose šalyse, nuo ko reikia pradėti ir kokią įmonę geriausia kurti, kiek tam reikia kapitalo, būtent užsijimant tokia veikla?
Temos: Darbuotojai, Teisė.
Į klausimą atsakė:
Atsakyti į klausimą
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Aurelija Daubaraitė
Teisininkė / Advokatų kontora „Sorainen“
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Teisininkė / Advokatų kontora „Sorainen“
Publikavimo data: 2016-03-06 15:35
Visų pirma, rekomenduojame pasirinkti įdarbinimo agentūros veiklos modelį. Įprastai Jūsų nurodytoje situacijoje yra renkamasi iš trijų galimų modelių: 1. Darbuotojų...
Publikavimo data: 2016-03-06 15:35
1. Darbuotojų nuoma (laikinojo įdarbinimo paslaugos):
2. Tarpininkavimas (darbuotojų paieška ir atranka):
3. Darbuotojų komandiravimas rangos sutarčių pagrindu:
Praktikoje yra naudojami visi veiklos modeliai. Pasirenkant konkretų veiklos modelį reikėtų atsižvelgti į aukščiau nurodytus aspektus, su darbo teisiniais santykiais susijusias rizikas, veiklos modelio pelningumą, mokestinius aspektus bei užsienio valstybės, kurioje planuojama teikti paslaugas, teisės aktus.
Visų antra, reikėtų pasirinkti Jūsų veiklos modeliui labiausiai tinkančią teisinę formą. Lietuvos teisės aktai nenustato privalomos teisinės formos nė vienam iš aukščiau nurodytų veiklos modelių. Taigi įdarbinimo agentūra, teikianti darbuotojų nuomos, tarpininkavimo ir (arba) darbuotojų komandiravimo rangos sutarčių pagrindu paslaugas gali būti:
Atkreipiame dėmesį, kad šis atsakymas yra informacinio pobūdžio ir negali būti laikomas advokatų kontoros SORAINEN ar jos teisininko teisine konsultacija.