...

Individuali veikla pagal pažymą ( šeimos verslo pradžia) – teisėta?

Žinių bazė

2015.04.13

Ar tai legalu, jei registruoju individualią veiklą pagal pažymą, negyvenant LT, ir įdarbinu žmona. Moku jai mėnesinį atlyginimą nepriklausomai nuo pelno ir visus privalomus mokesčius soc. garantijoms gauti, įskaitant ligos, motinystės ir t.t. Ar ji gali turėti visas soc. garantijas kaip darbuotoja pagal tokia verslo rūšį? Kokios alternatyvos, nedirbant UAB-uose ar valstybinėse įstaigose, įmonėse turėti visas soc. garantijas užsiimant savo verslu?

Temos: , , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Eglė Paulauskytė

Advokatė / Advokatės Dianos Višinskienės kontora

Publikavimo data: 2015-04-13 22:17

Individuali veikla tai paprasčiausias būdas užsiimti verslu, kadangi nereikia steigti įmonės, o norint nutraukti veiklą – jos likviduoti. Šiai veiklai...

Publikavimo data: 2015-04-13 22:17

Individuali veikla tai paprasčiausias būdas užsiimti verslu, kadangi nereikia steigti įmonės, o norint nutraukti veiklą – jos likviduoti. Šiai veiklai taip pat taikoma supaprastinta buhalterinė apskaita, ja gali užsiimti kiekvienas fizinis asmuo, t.y. tiek nuolatiniai, tiek nenuolatiniai Lietuvos Respublikos gyventojai.

Asmuo vykdantis veiklą pagal individualios veiklos pažymą gali įdarbinti kitus asmenis darbo sutarties pagrindu, tokiu atveju yra mokami šie mokesčiai: gyventojų pajamų mokestis  –  15 % (moka darbuotojas), privalomojo sveikatos draudimo įmokos – 3 % (moka darbdavys), 6 % (moka darbuotojas), valstybinio socialinio draudimo įmokos – 27.98% (moka darbdavys), 3 % (moka darbuotojas), 0, 2 % – įmokos į garantinį fondą (moka darbdavys). Dėl šių išvardytų mokesčių apskaičiavimo bei sumokėjimo yra atsakingas darbdavys. Sudarius darbo sutartį Jūsų sutuoktinė turės visas, Jūsų minimas, garantijas.

Jei Jūsų sutuoktinė vykdytų veiklą pagal individualios veiklos pažymą ar verslo liudijimą, o ne būtų įdarbinta pagal darbo sutartį, ir mokėtų socialinio draudimo įmokas, tokiu atveju ji turėtų teisę į senatvės pensiją, motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) išmokas. Individualios veiklos pagal pažymą ir verslo liudijimo atveju, teisės į ligos pašalpas neturėtų (tačiau yra galimybė savanoriškai sudaryti sutartį su SODRA ir mokėti papildomas įmokas).

Veiklos formos pasirinkimas labai priklauso nuo Jūsų ketinamos vykdyti veiklos rūšies. Nežinodami, kokia veikla ketinate užsiimti, plačiau atsakyti į klausimą negalime.

Pažymėtina, kad šioje konsultacijoje pateikiama informacija yra bendro pobūdžio, todėl dėl kiekvieno individualaus atvejo ir išsamios konsultacijos patartina kreiptis į teisininkus.

Ekspertai

Eglė Paulauskytė

Eglė Paulauskytė

Advokatė / Advokatės Dianos Višinskienės kontora

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.