...

Individuali veikla pagal pažymą (dirbsiu Švedijoje)

Žinių bazė

2016.06.29

1. Vykdant individualią veiklą pagal pažymą Švedijoje, ar privaloma registruotis kaip mokesčių mokėtojas Švedijoje ar galioja tik mokesčiai Lietuvoje? Kokie limitai, t.y. metinės įplaukos, darbo dienos užsienyje ar pan.?
2. Gal galite išvardinti konkrečius mokesčių dydžius procentais?
3. Kiek darbuotojų galima įdarbinti su darbo sutartimi, vykdant veiklą pagal pažymą?
4. Ar galima būti įdarbintam Švedijoje ir vykdyti veiklą turint darbuotojų ir negaunant asmeninio atlyginimo, tik pelną? 
5. Jeigu turite paminėti ką svarbaus, kas nepaminėta mano klausimuose, paminėkite. Ačiū

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Premium

Publikavimo data: 2016-06-29 00:11

1.1. Nuolatinis Lietuvos gyventojas pradėjęs vykdyti individualią veiklą Lietuvoje ar/ir užsienio valstybėje turi įregistruoti individualią veiklą pagal pažymą mokesčių administratoriui...

Publikavimo data: 2016-06-29 00:11

1.1. Nuolatinis Lietuvos gyventojas pradėjęs vykdyti individualią veiklą Lietuvoje ar/ir užsienio valstybėje turi įregistruoti individualią veiklą pagal pažymą mokesčių administratoriui pateikdamas Fizinio asmens prašymo įregistruoti į Mokesčių mokėtojų registrą REG812 formą. Dėl vykdomos individualios veiklos Švedijoje įteisinimo, mokestinių prievolių ir kitų reikalavimų, vykdant individualią veiklą šioje valstybėje, reikia kreiptis į Švedijos kompetentingas institucijas. Lietuvos Respublikos teisės aktai nenustato gaunamų individualios veiklos pagal pažymą pajamų dydžio apribojimų.
1.2. Individualios veiklos pajamos apmokestinamos taikant Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (toliau – GPMĮ) 6 str. 3 dalyje nustatytą 5 proc. pajamų mokesčio tarifą, išskyrus pajamas iš laisvųjų profesijų veiklos (pvz., advokatų, notarų, konsultantų, programuotojų ir kt.) kurioms taikomas 15 proc. pajamų mokesčio tarifas. Apmokestinant individualios veiklos pajamas, pajamų mokestis skaičiuojamas nuo skirtumo, kuris gaunamas iš gautų (uždirbtų) individualios veiklos pajamų atėmus GPMĮ 18 straipsnyje nurodytus leidžiamus atskaitymus.
Mokėtina pajamų mokesčio suma apskaičiuojama metams pasibaigus iki kitų metų gegužės 1 d. užpildžius Metinę pajamų deklaraciją GPM308 formą ir joje deklaravus visas mokestiniu laikotarpiu gautas pajamas (t.t. individualios veiklos) bei išskaičiuotą pajamų mokestį.
Gyventojai, vykdantys individualią veiklą pagal pažymą, turi mokėti 9 proc. dydžio  PSD bei 28,5 proc. dydžio VSD įmokas, kurios skaičiuojamos nuo 50 proc. individualios veiklos apmokestinamųjų pajamų (neatėmus PSD ir VSD įmokų) sumos. Šių įmokų mokėjimą administruoja Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos (SODROS) įstaigos.
Vykdant individualią veiklą gyventojui gali atsirasti prievolė mokėti pridėtinės vertės mokestį (toliau – PVM). Norint įvertinti fiziniam asmeniui Lietuvoje tenkančias su PVM susijusias prievoles, pirmiausia reikia nustatyti, ar jis veikia kaip Lietuvos Respublikos apmokestinamasis asmuo, ar kaip užsienio apmokestinamasis asmuo.
Fizinis asmuo laikomas Lietuvos Respublikos apmokestinamuoju asmeniu, kai jis vykdo ekonominę veiklą ir jo nuolatinė gyvenamoji vieta yra Lietuvos Respublika. Tuo atveju, kai fizinio asmens, vykdančio ekonominę veiklą, nuolatinė gyvenamoji vieta nėra Lietuvos Respublika, jis laikomas užsienio apmokestinamuoju asmeniu. 
Jei fizinis asmuo veikia kaip Lietuvos Respublikos apmokestinamasis asmuo, tai jam yra prievolė registruotis PVM mokėtoju Lietuvoje, skaičiuoti ir mokėti PVM į Lietuvos biudžetą, kai jis veiklą PVM įstatymo požiūriu vykdo Lietuvoje ir gautas/gautinas atlygis per metus viršija 45 000 eurų ribą. Jei fizinis asmuo veiklą Lietuvoje vykdo kaip užsienio apmokestinamasis asmuo, tai jam su PVM susijusių prievolių Lietuvoje atsiranda nuo veiklos pradžios.
1.3. Lietuvos Respublikos teisės aktai nereglamentuoja, kiek darbuotojų gali būti įdarbinta vykdant individualią veiklą pagal pažymą. Svarbu, kad gyventojo vykdoma veikla atitiktų GPMĮ 2 str. 7 dalyje nustatytų individualios veiklos kriterijus, t.y. savarankiška veikla, siekiant gauti pajamų ar kitokios ekonominės naudos būtų vykdoma testinį laikotarpį.
Pažymime, kad individualią veiklą galima įregistruoti (vykdyti) jeigu Lietuvos Respublikos teisės aktuose nėra nustatyta, kad vykdant tam tikrą veiklą yra privaloma steigti įmonę.
1.4. Dėl individualios veiklos vykdymo Švedijoje, įdarbinus darbuotojus bei šiuo atveju atsirandančias mokestines bei kitas prievoles, reikia kreiptis į Švedijos kompetentingas institucijas.
1.5. Daugiau informacijos apie individualią veiklą pagal pažymą galima rasti Valstybinės mokesčių inspekcijos interneto svetainėje www.vmi.lt, leidinyje „Individualios veiklos, vykdomos pagal pažymą, ypatumai“.

Ekspertai

Regina Utkienė

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.