...

Dėl mažosios bendrijos narių

Žinių bazė

2020.01.16

Sveiki, turiu klausimą dėl mažosios bendrijos narių. Turime MB ir esame 3 nariai. Tačiau vienas narys nevykdo jokios veiklos ir MB jo nereikėtų. Problema yra ta, kad savo noru narys nenori išeiti, ar yra kokie būdai pašalinti narį?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Vaida Šiuškaitė

Teisininkė / Cobalt

Publikavimo data: 2020-02-05 13:42

Dalyvavimas mažosios bendrijos veikloje yra savanoriškas, todėl mažosios bendrijos narys turi teisę spręsti dėl tapimo mažosios bendrijos nariu ar pasitraukimo...

Publikavimo data: 2020-02-05 13:42

Dalyvavimas mažosios bendrijos veikloje yra savanoriškas, todėl mažosios bendrijos narys turi teisę spręsti dėl tapimo mažosios bendrijos nariu ar pasitraukimo iš jos. Nepaisant to, mažosios bendrijos narys turi vykdyti prisiimtus įsipareigojimus mažajai bendrijai, atlikti jam teisės aktuose nustatytas pareigas, taip pat mažosios bendrijos nuostatuose jam nustatytas pareigas, kurios neprieštarauja teisės aktų nuostatoms. Lietuvos Respublikos mažųjų bendrijų įstatymas numato tik vieną galimą būdą pašalinti mažosios bendrijos narį – inicijuojant priverstinį mažosios bendrijos nario teisių pardavimą. Tačiau priverstinis mažosios bendrijos nario teisių pardavimas yra leistinas tik esant dviem sąlygoms, jeigu: (a) mažosios bendrijos nario veiksmai prieštarauja mažosios bendrijos veiklos tikslams ir (b) negalima pagrįstai manyti, kad tie veiksmai ateityje pasikeis. Šis priverstinis mažosios bendrijos nario teisių pardavimas vykdomas Lietuvos Respublikos civilinio kodekso nustatytais pagrindais ir tvarka. Reikia atkreipti dėmesį, jog priverstinis mažosios bendrijos nario teisių pardavimas yra sudėtinga procedūra, kuriai įgyvendinti reikia kreiptis į teismą. Kreiptis dėl priverstinio nario teisių pardavimo turi teisę vienas ar keli bendrijos dalyviai, kurių įnašai sudaro ne mažiau kaip 1/3 visų įnašų į bendriją. Teismo proceso metu paskiriami ekspertai, kurie nustato mažosios bendrijos narių teisių kainą. Jeigu priverstinai parduodamos bendrijos nario teisės, į teismą pasikreipęs mažosios bendrijos narys(-iai) turi sumokėti nustatytą kainą bendrijos nariui, kurio teisės buvo priverstinai parduotos. Šioje konsultacijoje pateikiama informacija yra bendro pobūdžio. Dėl kiekvieno individualaus atvejo ir išsamios konsultacijos patartina kreiptis į teisininkus.

Ekspertai

Vaida Šiuškaitė

Vaida Šiuškaitė

Teisininkė / Cobalt

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.