...

Dėl atostogų, darbuotojui, kuris dirba pagal grafiką

Žinių bazė

2014.02.07

Darbuotojas dirba pagal grafiką. Keturias dirba, o dvi išleiginės. Pirmadienį pabaigė darbą., o nuo antradienio išeiginės. Su direktoriumi sutarė darbuotojas, kad išleidžia atostogų. Parašė prašymą, kad nuo antradienio atostogos. O po savaitės atostogų ateina ir sako darbuotojas, kad atostogos turėjo būti nuo ketvirtadienio, nes pagal grafiką pirmadienį kai atidirbo priklausė dvi išeiginės. Kaip direktorius turėtų elgtis ar keisti jo prašymą kad nuo ketvirtadienio ar palikti nuo antradienio? Kaip turėtų būti leidžiama atostogų iškarto ar pirma išeigines suteikti tada skirti atostogas?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Augustina Martinėlytė

Teisininkė / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Publikavimo data: 2014-02-07 11:31

Pagal Lietuvos Respublikos darbo kodekso 165 str. 1 d. kasmetinės atostogos – tai kalendorinėmis dienomis skaičiuojamas laikotarpis, suteikiamas darbuotojui pailsėti...

Publikavimo data: 2014-02-07 11:31

Pagal Lietuvos Respublikos darbo kodekso 165 str. 1 d. kasmetinės atostogos – tai kalendorinėmis dienomis skaičiuojamas laikotarpis, suteikiamas darbuotojui pailsėti ir darbingumui susigrąžinti, paliekant darbo vietą (pareigas) ir mokant vidutinį darbo užmokestį. Vadinasi į šį laikotarpį įskaičiuojami ir savaitgaliai ir tos dienos, kurios yra darbuotojo poilsio dienos pagal jo dirbamą grafiką.

Šiuo atveju jeigu darbuotojas pats parašė prašymą, kad nori išeiti atostogų nuo antradienio, jo atostogos ir skaičiuojamos nuo antradienio, tačiau ne nuo ketvirtadienio. Ir atvirkščiai, jeigu darbuotojas būtų paprašęs atostogų nuo ketvirtadienio ir būtų išleistas, darbdavys tokiu atveju negalėtų sakyti, kad į atostogų laikotarpį įskaičiuojamos ir dvi poilsio dienos.

Ekspertai

Augustina Martinėlytė

Augustina Martinėlytė

Teisininkė / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.