...

Darbuotojas dirba per 3 įmones proporcingai. Kaip patartumėte tvarkyti dokumentus?

Žinių bazė

2012.10.21

Darbuotojas dirba per 3 įmones proporcingai. Kaip patartumėte tvarkyti dokumentus kai vienoje iš įmonių jis išvyksta į komandiruotę ar išeina atostogų, tačiau kitose jis dirba nuotoliniu būdu. Vienoje iš įmonių jis išvažiuoja į komandiruotę, kitose įmonėse jis reikalus tvarko telefonu, internetu, todėl nelogiškas reikalavimas kad kitose įmonėse pasiimtu nemokamų dienų administracijos leidimu. Kaip patartumėte elgtis šioje situacijoje?
Kaip įforminti jo darbą likusiose dviejuose įmonėse, jei vienoje iš jų jis pasiima atostogų?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Publikavimo data: 2012-10-21 13:33

Iš tikrųjų galima suderinti darbo laiką vienoje įmonėje su ne darbo laiku ar išvyka, ar atostogomis kitoje įmonėje. Šioje situacijoje...

Publikavimo data: 2012-10-21 13:33

Iš tikrųjų galima suderinti darbo laiką vienoje įmonėje su ne darbo laiku ar išvyka, ar atostogomis kitoje įmonėje. Šioje situacijoje galima sudaryti nuotolinio darbo sutartį. Aprašytu atveju, jeigu asmuo įmonėje, kurioje dirba pagal įprastą darbo sutartį, išeina atostogų ir, pavyzdžiui, toliau eina pareigas pagal kitas dvi darbo sutartis (nuotolinio darbo sutartis) kitose įmonėse, nekyla klausimų, kol pareigas vykdo iš nuotolinėse darbo sutartyse numatytos vietos. Pavyzdžiui, nuotolinio darbo sutartyse numatyta, kad darbuotojas savo pareigas vykdys iš namų (konkretus adresas), tai jeigu asmuo išeina atostogų įmonėje, kurioje dirba pagal įprastą darbo sutartį ir atostogų metu namuose vykdo darbo funkcijas pagal kitas dvi darbo sutartis (nuotolinio darbo), tai nelaikytina darbo teisės normų pažeidimu. Kitokia situacija, kai darbuotojas išvyksta atostogauti kitur, nei numatyta darbo vieta nuotolinio darbo sutartyse, ar išvažiuoja į komandiruotę.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. rugpjūčio 19 d. nutarimu Nr. 1043 „Dėl atskirų darbo sutarčių ypatumų patvirtinimo“ tarp nuotolinio darbo sutarties ypatumų yra nustatyta, kad „nuotolinio darbo sutartyje nurodoma darbo vieta (adresas), kurioje darbuotojas atliks darbo funkcijas…“, tačiau tai neturi paneigti galimybės dirbti, pavydžiui, keliaujant. Patarčiau tokiu atveju tai aptarti sutartyje, nurodant, kad darbo funkcijų atlikimas tam tikrais atvejais ir laikotarpį yra galimas ir iš nenurodytos darbo vietos, jei darbo pobūdis tai leidžia. Tokias situacijas visuomet patartina derinti su darbdaviais.
                            

Ekspertai

Dr. Tomas Bagdanskis

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.