...

Darbo santykių apibrėžimas

Žinių bazė

2012.11.27

Mažųjų bendrijų įstatymo 7 straipsnio 4 dalyje mažosios bendrijos nariui neleidžiama „turėti darbo santykių su mažąja bendrija“. Atsakykite ko iš tiesų neleidžiama mažosios bendrijos nariui: vykdyti bendrijos nuostatose numatytas nario pareigas, turinčias darbo veiklos požymių; turėti darbo sutartimi apibrėžtus santykius ar visiškai kiti dalykai?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Publikavimo data: 2012-11-27 13:50

Darbo teisiniai santykiai apibrėžiami kaip santykiai, kurie atsiranda darbo sutarties pagrindu, todėl darbuotojui atsiranda pareiga atlikti tam tikrą sulygtą darbo...

Publikavimo data: 2012-11-27 13:50

Darbo teisiniai santykiai apibrėžiami kaip santykiai, kurie atsiranda darbo sutarties pagrindu, todėl darbuotojui atsiranda pareiga atlikti tam tikrą sulygtą darbo funkciją paklūstant darbdavio nustatytai darbo tvarkai, o darbdaviui kyla pareiga suteikti darbo sutartyje sulygtą darbą, mokėti darbo užmokestį ir kt. Darbo santykiai, kurie atsiranda nesudarius darbo sutarties, paprastai gali būti laikomi nelegaliu darbu. 

Manytume, kad aiškinant mažųjų bendrijų įstatymo 7 straipsnio 4 d. normą reikėtų laikyti, jog mažoji bendrija visų pirma negali būti sudariusi darbo sutarties su savo nariu.

Antra, nario ir bendrijos santykiai neturi turėti darbo santykiams būdingų požymių – pavaldumo, konkrečiai nustatytos funkcijos pagal tam tikrą tvarką vykdymo, bendrijos pareigos suteikti nariui tam tikrą darbą ir už jį nuolatos mokėti.
Bet kuriuo atveju draudimas turėti darbo santykius (požymiai išvardyti aukščiau) jokiu būdu nereiškia, kad mažosios bendrijos narys negali vykdyti veiklos mažosios bendrijos naudai. 
 
Valstybės institucija, įgaliota atlikti mažųjų bendrijų įstatymo stebėseną, yra Ūkio ministerija. Pavieniais klausimais, susijusiais su Mažųjų bendrijų įstatymu, informaciją gali suteikti ta pati Ūkio ministerija, Valstybinė mokesčių inspekciją, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba ir kt.
 

Ekspertai

Dr. Tomas Bagdanskis

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.