...

Darbas pagal individualios veiklos pažymą (tarpininkavimas), darbuotojų samdymas.

Žinių bazė

2014.07.29

Dirbu su individualios veiklos pažyma (draudimo konsultantų ir brokerių veikla). Vienoje iš draudimo kompanijų esu įdarbinta pagal tarpininkavimo sutartį. Būtų įdomu sužinoti ar galiu samdyti darbuotoją (pvz. klientų paieškai) ir pagal kokią sutartį? Dirbant pagal individualios veiklos pažymą samdyti darbuotojus galima, tačiau tarpininkams? Ar geriau kurti įmonę (pvz. UAB) ir tada daryti su draudimo kompanija sutartį?

Temos: , , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Augustina Martinėlytė

Teisininkė / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Publikavimo data: 2014-07-29 15:26

Asmuo gali būti įdarbintas sudarant darbo sutartį arba sudarant tarpininkavimo ar atlygintinų paslaugų teikimo sutartį. Darbo sutartis turi esminių požymių,...

Publikavimo data: 2014-07-29 15:26

Asmuo gali būti įdarbintas sudarant darbo sutartį arba sudarant tarpininkavimo ar atlygintinų paslaugų teikimo sutartį. Darbo sutartis turi esminių požymių, skiriančių ją nuo kitų sutarčių. Visų pirma, civilinių sutarčių esmė – šalių įsipareigojimas atlikti tam tikrą iš anksto apibrėžtą užduotį, o darbo sutarties atveju darbuotojas privalo atlikti tam tikrą tęstinio pobūdžio funkciją, nesiejamą su gaunamu rezultatu.

Antra, darbuotojas privalo laikytis nustatytos darbo tvarkos ir paklusti darbdavio nurodymams, darbo teisėje yra būtinas šalių pavaldumas, nes neįmanoma efektyviai organizuoti darbo, jei darbuotojas nebus įsipareigojęs veikti išimtinai darbdavio interesais. O civilinių sutarčių pagrindu sutarties šalys veikia išimtinai savo interesais. Trečia, darbo teisiniamssantykiams dažniau būdingas periodiškai mokamas atlyginimas už darbą, o atliekant užduotį civilinių sutarčių pagrindu paprastai sumokama už galutinį darbo rezultatą. Taigi, tarpininkavimo sutartys negali būti sudaromos, jei agentų santykiuose su užsakovu nustatytas tarpusavio pavaldumas, darbo laiko kontrolė, privalomųjų nurodymų davimas, darbo įrankių bei priemonių užtikrinimas ir kt. Konkretaus darbo laiko nenustatymas, darbo režimo nebuvimas yra vieni iš civilinių sutartinių santykių požymių.

Ekspertai

Augustina Martinėlytė

Augustina Martinėlytė

Teisininkė / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.