...

Ar galima taikyti darbuotojui suminę darbo laiko apskaitą, kai jis dirba 0,5 (puse etatu)?

Žinių bazė

2015.03.22

Laba diena,
• Ar galima darbuotojui taikyti suminę darbo laiko apskaitą, jai jis dirba 0,5 (puse etatu), abipusiu savanorišku susitarimu.
• Jai galima taikyti, tuomet kokios yra 0,5 etato suminio darbo laiko grafiko Min ir Max valandos per savaitę? Max ne daugiau nei 24 val. per savaitę (pilnu etatu suminė ne daugiau nei 48 val.);
• Min valandų normos per savaitę nėra (pilnu etatu nėra)?
PS. Įmonėje įprastai darbuotojams yra taikoma suminė darbo laiko apskaita. (išlyginamasis privalomų išdirbti valandų laikotarpis 3 mėn.). Formuojamas grafikas atsižvelgiant į ne daugiau kaip 48 val. per savaitę, (mažiau galima), pamaina ne daugiau 12 val., nepertraukiamas poilsis 35 val., poilsis tarp pamainų nemažiau 11 val.
Kolektyvinėje sutartyje yra nurodomi papaildomi etatai : 20 – 40 val. per savaitę.

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Publikavimo data: 2015-03-22 14:38

Taip, galima taikyti suminę darbo laiko apskaitą. Suminę laiko apskaitą verta taikyti tuomet kai darbas yra pamaininis ir kiekvieną mėnesį...

Publikavimo data: 2015-03-22 14:38

Taip, galima taikyti suminę darbo laiko apskaitą. Suminę laiko apskaitą verta taikyti tuomet kai darbas yra pamaininis ir kiekvieną mėnesį dirbtas darbo laikas svyruoja.
Klausiamu atveju, jei darbuotojas įdarbintas 0,5 etato, tuomet 2015m. sausio-kovo Min laikas – 243 d. val. (kai ataskaitinis laikotarpis – 3 mėnesiai). Teoriškai Max riba gali būti 48 val. per savaitę arba 12 val. per dieną. Tačiau reiktų atkreipti dėmesį ar darbuotojas dar dirba kitoje darbovietėje. Jei dirba kitoje darbovietėje pilnu etatu, tuomet Max 24 d.val per savaitę (pamainos trukmė: 6 darbo valandos per dieną).  Pasibaigus ataskaitiniam laikotarpiui (max gali būti keturi mėnesiai), jei viršijamas nustatytas darbo laikas, viršijanti dalis turi būti apmokama kaip už viršvalandžius (tarkim: 0,5 etato 5 d.d. savaitėje sausio, vasario ir kovo mėnesių nustatytas darbo laikas yra 243 d.val., tad jei šios valandos bus viršytos, reikia jau apmokėti kaip už viršvalandžius).

Ekspertai

Algis Teišerskis

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.