...

Ar fizinis asmuo privalo išsiimti IV pažymą, jei nori pabaigti buvusioje darbovietėje pradėtą projektą?

Žinių bazė

2014.09.01

Gal yra paprastesnis būdas įteisinti minėtos paslaugos suteikimo pajamas, t.y. neišsiimant indiv. veiklos pažymos?
Minėtas projekto administravimas (koordinavimas) – tai: veiklų planavimas, dalyvių duomenų tvarkymas, protokolų rašymas, galutinės ataskaitos rengimas. Jis – vienkartinė fizinio asmens suteikiama paslauga konkrečiai įmonei, truksianti kelis mėn. ir pasibaigsianti, parengus projekto ataskaitą. Užmokestį fiziniam asmeniui už administravimą planuojama sumokėti per 2-3 kartus.

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Publikavimo data: 2014-09-01 15:13

Minimu atveju atsiranda rizika, jog paslaugos teikimas pagal civilinę paslaugų sutartį gali būti pripažintas ne kaip savarankiška veikla, o kaip darbo santykiai....

Publikavimo data: 2014-09-01 15:13

Minimu atveju atsiranda rizika, jog paslaugos teikimas pagal civilinę paslaugų sutartį gali būti pripažintas ne kaip savarankiška veikla, o kaip darbo santykiai. Darbo santykiai, tai ne tik darbas pagal darbo sutartį, bet ir kita veikla, kuri iš esmės atitinka darbo sutarties sukuriamus darbdavio ir darbuotojo santykius (darbo apmokėjimo sąlygos, darbo vieta, darbo drausmė, atskaitingumas ir pan.). Rizika minimu atveju atsiranda dėl to, jog:
 

1. Paslaugą teikiate buvusiai darbovietei, kurioje, greičiausiai dirbote tokį patį darbą.

2. Jei įmonė, kuriai teiksite paslaugą samdo darbuotojus pagal darbo sutartį tokiems patiems darbams atlikti, kaip ir Jūsų minima paslauga – projekto administravimas.

3. Jei įmonė suteikia darbo vietą, darbo įrankius,  kelia reikalavimus dėl darbo laiko ir drausmės ir pan.

4. Veikla yra tęstinė, o atsiskaitymai už paslaugą vyksta dalimis.
 

Kitaip tariant, jei veikla neturi savarankiškumo požymių, ji gali būti vertinama kaip darbo santykiai. Įvertinus visas šias rizikas, nerekomenduotina tokią paslaugą teikti pagal civilinių paslaugų sutartį. Geriau registruoti IDV veiklą. Visgi, nors ir mažesniu laipsniu, net ir IDV veiklos atveju minėtosios rizikos išlieka. Žinoma reiktų įvertinti visas faktines aplinkybes ir paslaugų atlikimo sutartį.

Ekspertai

Algis Teišerskis

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.