Turiu įregistravus individualią veiklą ir noriu įdarbinti pardavėją.
2016.01.01
Nuomuosiuos didesnias patalpas prekybai ir noriu įsidarbinti vieną pardavėją. Nesu turėjus samdomų darbuotojų,nežinau kaip ją įsidarbinti. Kokią sutartį reikia sudaryti, kokius dokumemtus reikės pildyti ir kokius mokesčius mokėti už tą žmogų valstybei.
Temos: Darbuotojai, Mokesčiai.
Į klausimą atsakė:
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Eglė Paulauskytė
Advokatė / Advokatės Dianos Višinskienės kontora
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Advokatė / Advokatės Dianos Višinskienės kontora
Publikavimo data: 2016-01-01 13:02
Iš pateikto klausimo matyti, jog tarp Jūsų ir būsimosios pardavėjos susiklostys darbo teisiniai santykiai. Veikla pagal individualios veiklos pažymą bei...
Publikavimo data: 2016-01-01 13:02
Sudarydamas darbo sutartį, darbdavys privalo pasirašytinai supažindinti priimamą dirbti asmenį su jo būsimo darbo sąlygomis, kolektyvine sutartimi, darbo tvarkos taisyklėmis, kitais darbovietėje galiojančiais aktais, reglamentuojančiais jo darbą.
Esant darbo santykiams, yra mokami šie mokesčiai: gyventojų pajamų mokestis – 15 % (moka darbuotojas), privalomojo sveikatos draudimo įmokos – 3 % (moka darbdavys), 6 % (moka darbuotojas), valstybinio socialinio draudimo įmokos – 27.98% (moka darbdavys), 3 % (moka darbuotojas), 0, 2 % – įmokos į garantinį fondą (moka darbdavys). Dėl šių išvardytų mokesčių apskaičiavimo bei sumokėjimo yra atsakingas darbdavys.
Pavyzdines SODROS formas galite rasti SODROS tinklalapyje skiltyje „formos ir šablonai“. http://www.sodra.lt/lt/dokumentai/formos-ir-sablonai-darbdaviams
Pažymėtina, kad ši konsultacija yra bendrojo pobūdžio, todėl išsamesnės konsultacijos patartina kreiptis į teisininkus.