...

Turiu įregistravus individualią veiklą ir noriu įdarbinti pardavėją.

Žinių bazė

2016.01.01

Nuomuosiuos didesnias patalpas prekybai ir noriu įsidarbinti vieną pardavėją. Nesu turėjus samdomų darbuotojų,nežinau kaip ją įsidarbinti. Kokią sutartį reikia sudaryti, kokius dokumemtus reikės pildyti ir kokius mokesčius mokėti už tą žmogų valstybei.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Eglė Paulauskytė

Advokatė / Advokatės Dianos Višinskienės kontora

Publikavimo data: 2016-01-01 13:02

Iš pateikto klausimo matyti, jog tarp Jūsų ir būsimosios pardavėjos susiklostys darbo teisiniai santykiai. Veikla pagal individualios veiklos pažymą bei...

Publikavimo data: 2016-01-01 13:02

Iš pateikto klausimo matyti, jog tarp Jūsų ir būsimosios pardavėjos susiklostys darbo teisiniai santykiai. Veikla pagal individualios veiklos pažymą bei darbo santykiai pagal darbo sutartį yra iš esmės skirtingi. Galite pasirinkti abu variantus, t.y. vykdyti kartu su kitais asmenimis veiklą pagal individualios veiklos pažymą arba įdarbinti kitus asmenis vadovaudamiesi LR DK 99 str.
Sudarydamas darbo sutartį, darbdavys privalo pasirašytinai supažindinti priimamą dirbti asmenį su jo būsimo darbo sąlygomis, kolektyvine sutartimi, darbo tvarkos taisyklėmis, kitais darbovietėje galiojančiais aktais, reglamentuojančiais jo darbą.
Esant darbo santykiams, yra mokami šie mokesčiai: gyventojų pajamų mokestis  –  15 % (moka darbuotojas), privalomojo sveikatos draudimo įmokos – 3 % (moka darbdavys), 6 % (moka darbuotojas), valstybinio socialinio draudimo įmokos – 27.98% (moka darbdavys), 3 % (moka darbuotojas), 0, 2 % – įmokos į garantinį fondą (moka darbdavys). Dėl šių išvardytų mokesčių apskaičiavimo bei sumokėjimo yra atsakingas darbdavys.
Pavyzdines SODROS formas galite rasti SODROS tinklalapyje skiltyje „formos ir šablonai“.  http://www.sodra.lt/lt/dokumentai/formos-ir-sablonai-darbdaviams
Pažymėtina, kad ši konsultacija yra bendrojo pobūdžio, todėl išsamesnės konsultacijos patartina kreiptis į teisininkus.

Ekspertai

Eglė Paulauskytė

Eglė Paulauskytė

Advokatė / Advokatės Dianos Višinskienės kontora

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.