...

Sulčių spaudimo įrangos modernizavimas

Žinių bazė

2016.01.13

Esame vaisių ir uogų sulčių spaudėjai. Dirbame jau daugiau nei 15 metų, o verslą pradėjo senelis gal prieš 30 metų, taigi įdirbį jau turime. Spaudžiame tradiciniu būdu ir šiuolaikiškai pasterizuojame sultis ir supilstome į maišelius. Darbas yra sezoninis apie 3 mėnesius. Kiekvienais metais dirbame su verslo liudijimu. Šiuo metu naudojame savadarbę įrangą. Norime įrangą modernizuoti, kad būtų našesnė. Kokios yra galimybės gauti paramą pirkti naujai įrangai? Dirbame mieste.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Inga Beiliūnienė

Priemonių valdymo skyriaus vadovė / UAB „Investicijų ir verslo garantijos“

Publikavimo data: 2016-01-13 10:32

Kadangi esate įmonė, veikianti daugiau nei 15 m., tuomet Jums būtų tikslinga pasinaudoti priemonės Atviro kreditų fondas 2 (AKF2) suteikiamomis...

Publikavimo data: 2016-01-13 10:32

Kadangi esate įmonė, veikianti daugiau nei 15 m., tuomet Jums būtų tikslinga pasinaudoti priemonės Atviro kreditų fondas 2 (AKF2) suteikiamomis galimybėmis. Atviras kreditų fondas 2 (AKF2) sudaro smulkiajam ir vidutiniam verslui platesnes galimybes gauti finansavimą verslo projektams įgyvendinti. Galite pasinaudoti ne tik lengvatinėmis paskolomis ar lizingu (iki 600 000 Eur), bet ir lankstesnio apyvartinio kapitalo finansavimo būdu – kredito linijomis. Finansavimas paskolos ir lizingo forma galės būti teikiamas ne ilgesniam kaip 120 mėn., o finansavimas kredito linijos forma – ne ilgesniam kaip 36 mėn. laikotarpiui. Imant paskolas iš AKF2, galima pasinaudoti ir INVEGOS garantija, ir daliniu palūkanų kompensavimu (nuo 50 iki 95 proc.).

Pagal šią priemonę jokie administravimo mokesčiai netaikomi. Tai viena iš skolinio finansavimo priemonių, leidžianti skolintis didesnes, t. y. iki 600 tūkst. EUR, paskolas lengvatinėmis sąlygomis. Be to, skirtingai nuo kitų INVEGOS priemonių, yra galimybė skolintis kredito linijų būdu.

Ką turėtumėte daryti, norėdami pasinaudoti priemone?

 1. Norėdami pasinaudoti priemone turite kreiptis į kredito įstaigą, su kuria sudaryta bendradarbiavimo sutartis dėl lengvatinių paskolų teikimo. Šiuo metu lengvatines AKF2 paskolas teikia AB bankas „Citadele“ ir UAB Medicinos bankas.
 2. Apie tinkamas ir netinkamas finansavimo paskirtis bei visas sąlygas lengvatinei paskolai pagal šią priemonę gauti daugiau informacijos rasite http://invega.lt/lt/paskolos/atviras-kreditu-fondas-2/salygos/
 3. Daugiau informacijos apie Atvirą kreditų fondą 2 galite rasti http://invega.lt/lt/paskolos/atviras-kreditu-fondas-2/
 4. Turėdami klausimų galite kreiptis į atsakingus už šią priemonę INVEGA asmenis el. paštu: akf2@invega.lt, tel.: 8 5 2113565.
 5. Jei nepavyko gauti finansavimo minėtose kredito įstaigose, galite kreiptis tiesiog į bet kurią jums artimiausią kredito įstaigą ir prašyti paskolos su INVEGOS garantija pagal rinkoje nustatytas palūkanas.

Taip pat galite pasinaudoti priemone „Dalinis palūkanų kompensavimas“, kur kompensuojama nuo 50 proc. (Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miestų savivaldybėse) iki 95 proc. (regionuose) faktiškai sumokėtų palūkanų už paskolas ar lizingo sandorius, skirtus verslo pradžios ar plėtros projektams įgyvendinti. Priemonė „Dalinis palūkanų kompensavimas“ skatina verslininkus, ypač vykdančius veiklą regionuose, aktyviau domėtis investicijų galimybėmis, nes ši priemonė palengvina verslo subjektų finansinę naštą, kurie finansų įstaigoms vykdo grąžinamų paskolų ar lizingo sutartyse nustatytus įsipareigojimus.

Ką turėtumėte daryti, norėdami pasinaudoti priemone?

 1. Dėl priemonės „Dalinis palūkanų kompensavimas“ gali kreiptis mažų vidutinių (MVĮ) atstovai, turintys paskolos ar lizingo sutartį su INVEGOS garantija ar be jos.
 2. Norėdami pasinaudoti priemone, turėtumėte pateikti paraišką INVEGAI.
 3. Užpildytą paraišką ir dokumentus, pasirašytus elektroniniu parašu, galite siųsti el. paštu dpk2@invega.lt, popierinę versiją galite siųsti registruotu paštu ar pristatyti tiesiogiai adresu Konstitucijos pr. 7 (16 aukštas), 09308 Vilnius. Su paraiška teikiamų dokumentų sąrašą rasite http://invega.lt/lt/palukanu-kompensavimas/dokumentu-formos/.
 4. Paraiškas privaloma pateikti (registruoti INVEGOJE) per 3 mėnesius nuo finansavimo sutarties pasirašymo dienos. Pateikus vėliau, palūkanos kompensuojamos nuo paraiškos pateikimo dienos, jei ji sutampa su kalendorinio mėnesio pirma diena, arba nuo kito (kalendorinio) mėnesio pirmos dienos. Paraiškos yra vertinamos iki 30 dienų, nuo tinkamai užpildytos paraiškos su reikalingais priedais gavimo INVEGOJE dienos.
 5. Daugiau informacijos apie dalinį palūkanų kompensavimą rasite http://invega.lt/lt/palukanu-kompensavimas/
 6. Turėdami klausimų galite kreiptis į atsakingus už šią priemonę INVEGA asmenis el. paštu: dpk2@invega.lt, tel.: 8 5 2477607.

Ekspertai

Inga Beiliūnienė

Inga Beiliūnienė

Priemonių valdymo skyriaus vadovė / UAB „Investicijų ir verslo garantijos“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.