...

Pelno dalijimosi programa ir mokesčiai

Žinių bazė

2015.10.14

Pelno dalijimosi programa – tai nauja uždarbio internete rūšis. Šios programos dar vadinamos Revenue Sharing programomis yra kompanijos, kuriose žmonės gali investuoti savo pinigus ir po kurio laiko susigrąžinti savo sumą su taip vadinamomis priaugusiomis palūkanomis. Pvz. investavus 100 Eurų į šiandieninę pelno dalijimosi programą maždaug per mėnesį galima atsiimti iki 150 procentų savo investuotos sumos. Kompanija uždirba iš parduodamos reklamos. O investuoti reikia į reklaminius paketus.
1. Kaip apmokestinama tokia veikla?
2. Ar priregistravus individualią veiklą, galima pasirinkti 30% leidžiamus atskaitymus išlaidoms šiuo atveju:
Investavimas, išlaidos ir pajamos vyksta internetu ir nėra sąskaitų faktūrų. Taip pat pelno dalijimosi programoje galioja taisyklė 30%-70%, t.y. 30% pelno iškart paliekama naujam investavimui tinklapio viduje ir ši pajamų dalis neišvedama į elektronines pinigines. Tik 70% pelno bus išvedama į elektroninę piniginę pvz. Paypal. Vedant pajamų apskaitą, bus matomos pajamos Paypal, tačiau sumos sutaps su sumomis, pervestomis į savo banko sąskaitą, nes išlaidos jau automatiškai nuskaičiuojamos pačios pelno dalijimosi programos tinklapyje. Ar galima šiuo atveju pasirinkti 30% leidžiamų atskaitymų ir kaip tai paaiškinti VMI?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Rasa Mikutienė

Vyresnioji teisininkė, mokesčiai / Advokatų kontora „Sorainen“

Publikavimo data: 2015-10-14 14:16

Lietuvoje su pelno dalijimosi programomis susijusi veikla nėra specifiškai sureguliuota, taip pat nėra atskirų taisyklių, kurios apibrėžtų, kaip apmokestintinas programos...

Publikavimo data: 2015-10-14 14:16

Lietuvoje su pelno dalijimosi programomis susijusi veikla nėra specifiškai sureguliuota, taip pat nėra atskirų taisyklių, kurios apibrėžtų, kaip apmokestintinas programos dalyvio uždarbis. Kadangi pelno dalijimosi programos gali būti labai įvairios, pavyzdžiui, susijusios su marketingo veikla ir pan., kiekvienu atveju gauto uždarbio apmokestinimas ir mokesčio mokėjimo tvarka priklausytų nuo konkrečios programos ypatumų ir to, kokio tipo pajamoms priskirti investuotojo gautą naudą. Absoliučioje daugumoje atvejų galios bendras principas, jog fizinio asmens uždarbis apmokestinamas 15% gyventojų pajamų mokesčiu. Ypatumų gali atsirasti, jei uždarbis bus gaunamas iš užsienio valstybės, tačiau tai taip pat priklauso nuo to, kokios būtent rūšies pajamos konkrečioje programoje būtų uždirbamos.

Ar dalyvavimas pelno dalijimosi programoje gali peraugti į individualią veiklą taip pat priklauso nuo konkrečios programos ypatumų. Veikla bus laikoma individualia tik jei programoje dalyvaujantis asmuo pats atliks aktyvius pajamas uždirbančius veiksmus tęstinį laikotarpį. Individualios veiklos atveju pajamos bus apmokestinamos ne tik gyventojų pajamų mokesčiu (5% tarifu, nes tokia veikla greičiausiai nebūtų laikoma laisvųjų profesijų veikla), bet ir socialinio draudimo įmokomis. Bendra mokestinė našta tokiu atveju siektų apie 17%.

Apskaičiuojant individualios veiklos pajamas galiotų bendros taisyklės dėl leidžiamų atskaitymų priskyrimo, įskaitant galimybę leidžiamiems atskaitymams priskirti ne apskaitos dokumentais pagrįstas išlaidas, o 30% uždirbtų pajamų. Uždirbtomis pajamomis šiuo atveju turėtų būti laikomas uždarbis, pasiekęs investuotojo elektroninę piniginę. Tačiau konkrečiai atsakyti dėl leidžiamų atskaitymų sudėtinga neturint daugiau informacijos apie konkrečią programą – viskas priklauso nuo to, kokiai pajamų rūšiai mokesčių tikslais tas uždarbis turėtų būti priskirtas (pardavimo pajamos, pajamos už paslaugas, palūkanos ar kt.). Tai lems ir atsakymą į klausimą, kurios sumos laikytinos realiomis išlaidomis, o kurios, pavyzdžiui, investuota suma, kuri bus grąžinta, ir todėl nelaikytina išlaidomis, o vėliau – pajamomis.

Atkreipiame dėmesį, kad šis atsakymas yra informacinio pobūdžio ir negali būti laikomas advokatų kontoros SORAINEN ar jos teisininko teisine konsultacija.

Ekspertai

Rasa Mikutienė

Rasa Mikutienė

Vyresnioji teisininkė, mokesčiai / Advokatų kontora „Sorainen“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.