...

Parama verslui

Žinių bazė

2016.06.15

Bendradarbiauju su pluoštinių kanapių ūkininku ir noriu užsiimti kanapių produktų gamyba: spausti iš sėklų aliejų, gaminti miltus ir kitus maistinius produktus. Ar galima kokia nors parama? Kur turėčiau kreiptis, kaip pradėti?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Erika Viltrakienė

Kaimo plėtros ir žuvininkystės programų departamento direktorė / Nacionalinė mokėjimo agentūra

Publikavimo data: 2016-06-15 17:38

Kanapių perdirbimas galėtų būti finansuojamas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį „Parama...

Publikavimo data: 2016-06-15 17:38

Kanapių perdirbimas galėtų būti finansuojamas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio produktų perdirbimą, rinkodarą ir (arba) plėtrą“. Tačiau atkreipiame dėmesį, kad pagal patvirtintą paramos paraiškų priėmimo 2016 metais grafiką paraiškų rinkimas šiais metais nėra numatytas.

Atsižvelgiant į ankstesnių metų paraiškų rinkimo reikalavimus, galimi pareiškėjai yra juridiniai asmenys, užsiimantys žemės ūkio produktų perdirbimu ir (arba) rinkodara. Pareiškėjas iki paramos paraiškos pateikimo nepertraukiamai turi vykdyti žemės ūkio produktų perdirbimo ir (arba) rinkodaros veiklą ir iš šios veiklos gauti pajamas ne trumpiau kaip 1 metus. Taip pat pajamos iš žemės ūkio produktų perdirbimo ir (arba) rinkodaros veiklos per praėjusį ataskaitinį arba ataskaitinį laikotarpį iki paramos paraiškos pateikimo turi sudaryti ne mažiau kaip 50 proc. visų pareiškėjo veiklos pajamų. Parama gali būti teikiama Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo I priede išvardytiems produktams (išskyrus žuvininkystės ir akvakultūros produktus) perdirbti, rinkodarai ir (arba) plėtrai. Galutinis produktas gali būti ir ne Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo I priedo produktas, tačiau skirtas maistui ir (arba) pašarams. Parama šiuo atveju yra skiriama nepažeidžiant nereikšmingos (de minimis) valstybės pagalbos reglamento Nr. 1407/2013 nuostatų.

Daugiau informacijos apie šią veiklos sritį galite rasti https://www.nma.lt/index.php/parama/lietuvos-kaimo-pletros-20142020-m-programa/priemoniu-sarasas/parama-investicijoms-i-zemes-ukio-produktu-perdirbima-rinkodara-ir-arba-pletra-visiems-sektoriams-isskyrus-pieno-sektoriu-2015-m/8681?tab=2.

Taip pat kviečiame sekti naujienas apie šią veiklos sritį Nacionalinės mokėjimo agentūros interneto svetainėje  www.nma.lt.

Ekspertai

Erika Viltrakienė

Erika Viltrakienė

Kaimo plėtros ir žuvininkystės programų departamento direktorė / Nacionalinė mokėjimo agentūra

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.