...

Parama ir paskola drabužių verslo kūrimui

Žinių bazė

2016.07.07

Sveiki, daugiau nei pusę metų turiu individualios veiklos pažymėjimą (rūbų užsakymai/pardavimas paštu). Tačiau norėčiau sukurti savo vardinius rūbelius, nes moku siūti ir artimieji ragina, kad mano siuvami drabužiai pasiektų ir kitų akis. Mane domintų, kokią paramą teikia darbo birža, bei kokią paskolą būtų galima gauti. Norėčiau įsigyti už tuos pinigus papildomos siuvimui įrangos. Man 20 metų, esu dieninio kurso studentė.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Inga Beiliūnienė

Priemonių valdymo skyriaus vadovė / UAB „Investicijų ir verslo garantijos“

Publikavimo data: 2016-07-07 16:38

Informacijos apie Lietuvos darbo biržos priemones verslui galima rasti jų svetainėje. Dėl galimybių įrangai įsigyti, yra kelios Invegos administruojamos finansinės...

Publikavimo data: 2016-07-07 16:38

Informacijos apie Lietuvos darbo biržos priemones verslui galima rasti jų svetainėje.
Dėl galimybių įrangai įsigyti, yra kelios Invegos administruojamos finansinės priemonės – Verslumo skatinimas 2014-2020 (VSF2) (planuojama priemonė, dėl paskolų iki 25 000 Eur galima bus kreiptis nuo 2016 m. III ketv. pab.-IV ketv. pradž.) arba „Atviras kreditų fondas“ (AKF). Mažos paskolos iš VSF2 būtent pritaikytos pradedantiems verslą, nes finansavimas bus derinamas ir su konsultacijų verslo pradžios klausimais teikimu.
Lengvatinės paskolos (iki 434 tūkst. €) iš AKF dar teikiamos iki metų pabaigos. Bendradarbiavimo sutartis esame pasirašę ir paskolas teikia Citadele ir Medicinos bankas. Dėl finansavimo sąlygų ir verslo idėjos reikėt kreiptis į šias kredito įstaigas.

Taip pat galima kreiptis į kredito įstaigas dėl finansavimo poreikio verslui ir pasinaudoti galimybe gauti Invegos garantiją. Jei trūksta užstato, kredito įstaiga kreipiasi į INVEGĄ dėl garantijos (verslininkui atskirai kreiptis nereikia), dar kartą įvertinamas verslo planas. Garantija suteikiama kredito įstaigai, kad užtikrintų, jog verslininkas tikrai grąžins paskolą. Kreipdamiesi į kredito įstaigą verslui pradėti ar plėsti, verslininkai dažnai susiduria su bankui nepatrauklaus ar nepakankamo užstato problema. INVEGA padeda išspręsti šią problemą, garantuodama pirmos paskolos dalies grąžinimą kredito įstaigai iki 80 proc. paskolos sumos. Likusios negarantuotos paskolos dalies grąžinimą kredito įstaiga užsitikrina verslininko pasiūlytais užstatais, įsikeisdama už paskolos lėšas įsigyjamą turtą.

Jau įgyvendinamos ir kelios papildomų paskatų verslui priemonės. Pasinaudojus verslo finansavimo priemonėmis ir atitikus numatytas sąlygas, galima kreiptis į Invegą ir susigrąžinti dalį faktiškai sumokėtų palūkanų. Paraišką dėl palūkanų kompensavimo reikėtų pateikti tiesiogiai Invegai.
Jei yra verslo konsultacijų poreikis, šiuo metu įgyvendinama priemonė „Verslo konsultantas LT“, pagal kurią galima kreiptis dėl kompensacijų už konsultacijų išlaidas.

Ekspertai

Inga Beiliūnienė

Inga Beiliūnienė

Priemonių valdymo skyriaus vadovė / UAB „Investicijų ir verslo garantijos“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.