...

Parama gėlių auginimo verslui

Žinių bazė

2018.09.02

Norėčiau sužinoti, kokio tipo paramą galiu gauti, norinti pradėti gėlių auginimo verslą. Konkrečiai domina, kokie būtų mano įsipareigojimai ir ką reikia turėti, norint pradėti tokio tipo verslą?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Vaidas Timinskas

Kaimo plėtros ir žuvininkystės programų departamento direktorius / Nacionalinė mokėjimo agentūra

Publikavimo data: 2018-09-02 12:52

Parama gėlių auginimo verslui galėtų būti teikiama pagal kelias Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos veiklos sritis: – jeigu paramos...

Publikavimo data: 2018-09-02 12:52

Parama gėlių auginimo verslui galėtų būti teikiama pagal kelias Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos veiklos sritis:

– jeigu paramos nori kreiptis asmuo iki šiol nevykdęs jokios žemės ūkio veiklos, jis galėtų dalyvauti priemonėje pagal veiklos sritį „Parama jaunųjų ūkininkų įsikūrimui“. Pagrindiniai reikalavimai pareiškėjui: 1) yra jaunesnis kaip 40 metų; 2) turi reikiamų profesinių įgūdžių ir kompetencijos; 3) pirmą kartą kuriasi žemės ūkio valdoje ir ūkyje kaip ūkio valdytojas.
Tačiau atkreipiame dėmesį, kad šiuo metu 2018 m. paraiškų rinkimo grafike rinkti jaunųjų ūkininkų paraiškas nėra numatyta. Kviečiame sekti informaciją www.nma.lt

– jeigu paramos nori kreiptis asmuo jau vykdantis žemės ūkio veiklą, yra įregistravęs savo vardu valdą ir ūkininko ūkį ir jo valdos ekonominis dydis (VED) paramos paraiškos pateikimo dieną yra ne mažesnis kaip 4 000 Eur ir ne didesnis kaip 7 999 Eur, paramos gali kreiptis pagal veiklos sritį „Parama smulkiesiems ūkiams“. Pažymime, kad šiais metais paraiškų surinkimas pagal šią priemonę jau pasibaigęs. Siūlytume sekti informaciją www.nma.lt.

– jeigu paramos nori kreiptis fizinis ar juridinis asmuo ne mažiau kaip du metus vykdantis žemės ūkio veiklą ir jo VED ne mažesnis kaip 8000 Eur, paramos gali kreiptis pagal veiklos sritį ,,Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“. Paraiškų surinkimas numatytas 2018 m. gruodžio 3-31 dienomis, tačiau dar nėra patvirtintos šio surinkimo įgyvendinimo taisyklės, kviečiame sekti informaciją www.nma.lt.

 

Ekspertai

Vaidas Timinskas

Vaidas Timinskas

Kaimo plėtros ir žuvininkystės programų departamento direktorius / Nacionalinė mokėjimo agentūra

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.