...

Papildomo darbuotojo priėmimas turint individualios veiklos pažymą

Žinių bazė

2014.08.13

Norėčiau verstis prekyba pagal individualios veiklos pažymą. Man reikėtų pasisamdyti papildomai pardavėją. Kokia procedūra tai galėčiau padaryti ir kokius mokesčius reikės mokėti tiek darbdaviui, tiek darbuotojui?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Eglė Paulauskytė

Advokatė / Advokatės Dianos Višinskienės kontora

Publikavimo data: 2014-08-13 10:44

Veikla pagal individualios veiklos pažymą bei darbo santykiai pagal darbo sutartį yra iš esmės skirtingi. Galite pasirinkti abu variantus, t.y....

Publikavimo data: 2014-08-13 10:44

Veikla pagal individualios veiklos pažymą bei darbo santykiai pagal darbo sutartį yra iš esmės skirtingi. Galite pasirinkti abu variantus, t.y. vykdyti kartu su kitais asmenimis veiklą pagal individualios veiklos pažymą (pvz. sudarant jungtinės veiklos sutartį) arba įdarbinti kitus asmenis vadovaudamiesi LR Darbo kodekso 99 str.

Iš Jūsų klausimo darome išvadą, kad Jus ir pardavėją sietų darbo santykiai: būtų nustatytas kasmėnesinis darbo užmokestis, nustatytas šalių pavaldumas, pardavėja būtų įsipareigojusi dirbti išimtinai Jūsų interesams, nustatyta darbo laiko kontrolė, bus užtikrinti darbo įrankiai bei priemonės ir kt. Egzistuojant darbo santykiams, yra mokami: gyventojų pajamų mokestis  –  15 % (moka darbuotojas), privalomojo sveikatos draudimo įmokos – 3 % (moka darbdavys), 6 % (moka darbuotojas), valstybinio socialinio draudimo įmokos – 27.98% (moka darbdavys), 3 % (moka darbuotojas), 0, 2 % – įmokos į garantinį fondą (moka darbdavys). Dėl šių išvardytų mokesčių apskaičiavimo bei sumokėjimo yra atsakingas darbdavys.

Ekspertai

Eglė Paulauskytė

Eglė Paulauskytė

Advokatė / Advokatės Dianos Višinskienės kontora

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.