...

Pajamos iš mugių.

Žinių bazė

2015.10.31

Laba diena. Kaip įforminti pajamas iš mugių? Jeigu mugėse prekiaujama smulkiais daiktais (akmenėliais) ir neturima kasos aparato. Ar turi būti dokumentas (ir kaip jis vadinasi) į kurį reikia rašyti kievieną, tos dienos, parduotą prekę? Ar reikia kiekvienai operacijai (pirkėjui) išrasyti ar užtenka kažkokio vieno “AKTO”, kuris konstatuotu tos dienos pardavimus? Ačiū.

Temos: , , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Premium

Publikavimo data: 2015-10-31 20:49

Pajamų gautų iš prekybos mugių metu (lauko sąlygomis) įforminimas priklauso nuo ūkio subjekto pasirinktos verslo formos. Jei mugėje smulkiais daiktais...

Publikavimo data: 2015-10-31 20:49

Pajamų gautų iš prekybos mugių metu (lauko sąlygomis) įforminimas priklauso nuo ūkio subjekto pasirinktos verslo formos. Jei mugėje smulkiais daiktais prekiauja individualią veiklą vykdantis gyventojas, pasibaigus darbo dienai, gauti pinigai, nurodant bendrą per dieną parduotų prekių sumą, užpajamuojami vienu apskaitos dokumentu: sąskaita faktūra (jei gyventojas vykdo individualią veiklą pagal pažymą ir nėra įregistruotas pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mokėtoju) arba prekių (paslaugų) pirkimo-pardavimo kvitu (FR0508 forma, jei gyventojas vykdo veiklą įsigijęs verslo liudijimą). Prie išrašyto apskaitos dokumento, gyventojas galėtų surašyti papildomą dokumentą (pavyzdžiui, aktą ar kt.), kuriame pažymėtų per dieną parduotų prekių pavadinimus, kiekius bei sumas. Pažymime, kad tuo atveju, kai teisės aktai nenustato prievolės mugės metu naudoti kasos aparatą, kiekvienam pirkėjui apskaitos dokumento išrašyti nebūtina (apskaitos dokumentas, priklausomai nuo individualios veiklos formos, išrašomas tik pirkėjui paprašius).

Ekspertai

Regina Utkienė

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.