Noriu įsteigti UAB, kuri pardavinėtų baldus atvežtus iš Lenkijos, ar galiu tikėtis kokios nors paramos iš ES ?
Į klausimą atsakė:
Atsakyti į klausimą
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Publikavimo data: 2012-05-03 19:22
Įmonė, kuri norėtų užsiimti baldų prekyba, gali pasinaudoti lengvatinėmis paskolomis verslui („Mikrokreditai“, „Mažų kreditų teikimas I, II etapai“, „Atviras kreditų...
Publikavimo data: 2012-05-03 19:22
Įmonė, kuri norėtų užsiimti baldų prekyba, gali pasinaudoti lengvatinėmis paskolomis verslui („Mikrokreditai“, „Mažų kreditų teikimas I, II etapai“, „Atviras kreditų fondas“, „Verslumo skatinimo fondas“), kurios teikiamos palankesnėmis palūkanų normomis nei rinkos sąlygomis.
Įmonės, siekiančios gauti didesnę paskolą, gali pasinaudoti priemone „Pasidalintos rizikos paskolos“, pagal kurią teikiamos iki 16,5 mln. Lt paskolos verslo plėtrai. Pažymėtina, kad verslininkai, siekiantys gauti paskolą, tačiau neturintys pakankamai finansų įstaigos reikalaujamo užstato, gali pasinaudoti „Garantijų fondo“ teikiamomis garantijomis arba priemone „Portfelinės garantijos“ ir tokiu būdu sumažinti reikalingo nuosavo pradinio įnašo ar užstato dydį. Be to, paskolą gavęs verslininkas, gali kreiptis į UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ ir prašyti kompensuoti iki 50 proc. sumokėtų palūkanų (paskoloms iš „Verslumo skatinimo fondo“ – iki 95 proc. palūkanų).
Pažymėtina, kad smulkiojo ir vidutinio verslo subjektas su inovatyvia ar gera idėja ir parengtu verslo planu, kaip įprasta, kreipiasi į Lietuvos komercinius bankus. Kadangi inovacinis projektas dažnai pasižymi gana dideliu rizikos laipsniu, bankas gali atsisakyti tokį projektą finansuoti. Tačiau Lietuvoje yra galimybė tokius projektus finansuoti per veikiančius rizikos kapitalo fondus.
Idėjos ar neseniai įkurtos įmonės, pasižyminčios dideliu augimo potencialu ir atitinkančios nustatytus investavimo kriterijus, gali gauti paramą rizikos kapitalo forma iš Lietuvoje veikiančių Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis finansuojamų rizikos kapitalo fondų KŪB „Lithuania SME Fund“ („BaltCap“) ir KŪB „LitCapital I“ bei bendrai investuojančio fondo „Verslo angelų fondas I“.
Daugiau informacijos adresu http://www.ukmin.lt/web/lt/es_parama/Finansinespriemones.