...

Komandiruotė atostogų metu.

Žinių bazė

2015.07.18

Sveiki,
Įstaiga, įgyvendindama tarptautinį projektą, numato siųsti darbuotojus į kitą valstybę atlikti projekte numatytų veiklų. Už tą laikotarpį, kurį darbuotojai praleis užsienyje, vykdydami projekto veiklą, jiems įprastas darbo užmokestis nebus mokamas (kadangi jie tuo metu neatliks savo tiesioginių funkcijų). Keletas darbuotojų pageidautų tokiai komandiruotei išnaudoti dalį savo kasmetinių atostogų. Ar yra tokia galimybė? O jeigu yra, būčiau dėkingas už konsultaciją, kaip tai tinkamai įforminti.

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Eglė Paulauskytė

Advokatė / Advokatės Dianos Višinskienės kontora

Publikavimo data: 2015-07-18 12:44

Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. lapkričio 3 d. nutarimo Nr. 1365 2 punkte nurodoma, kad tarnybine komandiruote laikomas darbuotojo išvykimas...

Publikavimo data: 2015-07-18 12:44

Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. lapkričio 3 d. nutarimo Nr. 1365 2 punkte nurodoma, kad tarnybine komandiruote laikomas darbuotojo išvykimas tam tikram laikui iš nuolatinės darbo vietos darbdavio siuntimu atlikti darbo funkcijas, vykdyti tarnybinį pavedimą ar kelti kvalifikaciją. Lietuvos Respublikos darbo kodekso (toliau – DK) 143 straipsnyje numatyta, kad į darbo laiką įeina tarnybinės komandiruotės laikas. DK 220 straipsnyje numatyta, kad darbuotojams, pasiųstiems į tarnybines komandiruotes, garantuojama, kad per visą komandiruotės laiką paliekama darbo vieta (pareigos) ir darbo užmokestis. Be to, jiems mokami dienpinigiai ir kompensuojamos su komandiruote susijusius išlaidos. Taigi, kaip matyti, komandiruotė visuomet yra susijusi su vykdomomis darbo funkcijomis. Nors Jūs nurodote, kad projekto veiklų vykdymo metu darbuotojai neatliks savo tiesioginių funkcijų, manome, kad su įstaigos vykdomu projektu susijusių veiklų vykdymas yra susijęs su darbo funkcijomis (nors ir netiesioginėmis), todėl toks darbuotojų vykimas turėtų būti laikomas ir įformintas, kaip komandiruotė.
Jeigu darbas Jūsų minėtuose projektuose nėra tiesiogiai susijęs su Jūsų įstaigos sutartiniais įsipareigojimais projekto naudos gavėjams ir, pavyzdžiui, Jūsų įstaigos darbuotojais išvyktų dirbti projektuose ne siunčiami Jūsų įstaigos, o savo iniciatyva, tuomet turėtų būti išspręstas darbuotojų nebuvimo darbe Jūsų įstaigoje klausimas jų dalyvavimo projekte laikotarpiu. Kitaip tariant, jeigu darbuotojai dalyvautų projekte savo iniciatyva, turėtų naudoti kasmetines ar nemokamas atostogas savo darbe.

Ekspertai

Eglė Paulauskytė

Eglė Paulauskytė

Advokatė / Advokatės Dianos Višinskienės kontora

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.