...

Kilo mintis įkurti vandenlenčių parką.

Žinių bazė

2015.10.06

Nuo ko reikėtų pradėti, kokie leidimai yra reikalingi ir į kokias institucijas reikėtų kreiptis? Vandenlenčių parkas būtų miesto teritorijoje (vandens telkinys – užtvenkta upė, netoli nedidelės užtvankos).

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Artūras Asakavičius

Bendraįkūrėjis / R - STATE

Publikavimo data: 2015-10-06 13:48

Norint įkurti vandenlenčių parką, siūlytume atlikti bent šiuos parengiamuosius darbus: identifikuoti, kas yra teritorijos, kurioje įkursite vandenlenčių parką, seniūnas ir...

Publikavimo data: 2015-10-06 13:48

Norint įkurti vandenlenčių parką, siūlytume atlikti bent šiuos parengiamuosius darbus:
  • identifikuoti, kas yra teritorijos, kurioje įkursite vandenlenčių parką, seniūnas ir su juo aptarti planuojamą veiklą;
  • identifikuoti, kas yra teritorijos, kurioje bus įkurtas vandenlenčių parkas, savininkas ir su juo aptarti planuojamą veiklą;
  • identifikuoti, ar teritorijoje, kurioje bus įkurtas vandenlenčių parkas, bus statomi ilgalaikiai statiniai (vandenlenčių parko įranga nėra laikoma ilgalaikiu statiniu, kuriam yra būtinas statybos leidimas).

Pagrinde Jums teks bendrauti su šiais asmenimis/institucijomis:
  • konkrečia savivaldybe, kurios teritorijoje bus įkurtas vandenlenčių parkas;
  • teritorijos, kurioje bus įkurtas vandenlenčių parkas, seniūnu;
  • konkrečiu Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos teritoriniu skyriumi (žiūrėti pagal rajonus).

Leidimai, kuriuos privalėsite gauti:
  • veiklos leidimą, išduodamą konkrečios teritorijos, kurioje bus įkurtas vandenlenčių parkas, seniūno (pvz. Vilniaus miesto teritorijoje norint įkurti vandenlenčių parką, reikėtų Leidimo prekiauti (teikti paslaugas) iš (nuo) laikinojo įrenginio, prekybai pritaikyto automobilio ar jo priekabos; plačiau: https://www.vilnius.lt/lit/Leidimu_prekiauti_teikti_paslaugas_is_nu/4/1557636;
  • konkretaus Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos teritorinio skyriaus sutikimo (leidimas išduodamas pagal Sutikimų statyti ir naudoti valstybinės reikšmės paviršiniuose vandens telkiniuose laikinus nesudėtingus statinius išdavimo taisykles, kurios yra patvirtintos Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos direktoriaus 2012 m. balandžio 19 d. įsakymu Nr. 1P-(1.3.)-146. (https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.4041BF36E02E).

Priklausomai nuo to, kieno yra žemės sklypas, kuriame bus įkurtas vandenlenčių parkas, gali reikėti savininko leidimo. Taip pat, jeigu teritorijoje, kurioje bus įkurtas vandenlenčių parkas, bus statomas ilgalaikis statinys, reikės gauti ir statybos leidimą.

Svarbu suprasti, kad kiekvieną kartą reikia individualiai, pagal žemės sklypą ir vandens telkinį, kuriame planuojama pradėti vandenlenčių parko veiklą, įvertinti, kokių leidimų reikės ir su kokiais suinteresuotais subjektais teks koordinuoti visą vandenlenčių parko projektą.

Siūlytume kiekvieną konkretų projektą įvertinti kartu su teisininkais. Praktiniais klausimais Jums taip pat galėtų patarti bendrovės, kurios padeda įkurti vandenlenčių parkus. Viena iš tokių bendrovių yra Board Sports; galite kreiptis tiesiai į Joną Kriščiūną, tel.: +370 616 80 088.

Atkreipiame dėmesį, kad šis atsakymas yra informacinio pobūdžio ir negali būti laikomas advokatų kontoros SORAINEN ar jos teisininko teisine konsultacija.

Ekspertai

Artūras Asakavičius

Artūras Asakavičius

Bendraįkūrėjis / R - STATE

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.