...

Ketinu įkurti privatų vaikų darželį Vilniuje ar jo apylinkėse, tačiau trūksta informacijos.

Žinių bazė

2016.10.07

Kokie yra reikalavimai? Nuo ko pradėti, kiek lėšų reikėtų investuoti?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Lina Kalinauskaitė

Projektų vadovė / VšĮ Versli Lietuva

Publikavimo data: 2016-10-07 14:44

Ką turėtumėte žinoti, norint pradėti šią veiklą: 1. Jums reikia išsirinkti juridinę formą, pagal kurią vykdysite veiklą. Jūsų atveju tai...

Publikavimo data: 2016-10-07 14:44

Ką turėtumėte žinoti, norint pradėti šią veiklą:

1. Jums reikia išsirinkti juridinę formą, pagal kurią vykdysite veiklą. Jūsų atveju tai gali būti UAB, MB arba VšĮ. Čia rasite daugiau apie kiekvieną teisinę formą plačiau: http://www.verslovartai.lt/lt/verslo-planavimas/verslo-formos-pasirinkimas/

2. Kitas aspektas, patalpos. Patarčiau rinktis patalpas, kuriose jau buvo vykdoma ši veikla. Jei tokių nerasite, tada turėsite jas įsirengti pagal Leidimo-higienos paso reikalavimus.

3. Pagrindinis leidimas, kurį turite gauti yra Leidimas-higienos pasas. Jį išduoda Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. Higienos reikalavimai, pagal kuriuos turite įrengti patalpas yra šiame teisės akte.

4. Taip pat maitinimo reikalavimai yra svarbūs. Jei planuosite patys gaminti maistą, turte turėti virtuvę, atitinkančią maisto tvarkymo reikalavimus bei gauti maisto subjekto patvirtinimo pažymėjimą, jį išduoda Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, pažymėjimo aprašymas čia: http://vmvt.lt/node/596 . Taip pat turite gauti valgiaraščio vertinimo pažymą: http://vmvt.lt/node/867 . Jei planuosite užsakinėti maistą iš kitos įmonės, teikiančios maitinimo paslaugas, tokiu atveju reikalavimai yra mažesni, pilnai įrengtos virtuvės nereikia, tačiau turite užtikrinti saugų maisto laikymą, užtikrinti tinkamą maisto temperatūrą. Tokiu atveju Jums reikalavimai maisto tvarkymui yra mažesni.

5. Norint vykdyti vaikų švietimą, turite vadovautis ikimokyklinio ugdymo programų gairėmis, turėti atitinkamus specialistus, galinčius ugdyti vaikus.

6. Tikėtina, kad norėsite pasikabinti iškabą virš darželio ar prie jo. Tam reikia gauti savivaldybės išduodamą išorinės reklamos leidimą.
Investicijos į šią veiklą priklauso nuo vietos, patalpų, erdvės, grupių skaičiaus ir dydžio, tad negalėtume pasakyti.

Ekspertai

Lina Kalinauskaitė

Lina Kalinauskaitė

Projektų vadovė / VšĮ Versli Lietuva

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.