...

Kaip gauti ES paramą ūkio verslui, neturint ūkininko statuso?

Žinių bazė

2016.03.11

Planuoju pradėti verslą susijusi su gyvūnų auginimu, bet neturiu savo žemės – savo ūkio valdos. Ar tai reiškia kad paramos iš ES gauti negaliu? Žemę planavau pirkti už paramos pinigus.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Erika Viltrakienė

Kaimo plėtros ir žuvininkystės programų departamento direktorė / Nacionalinė mokėjimo agentūra

Publikavimo data: 2016-03-11 17:17

Ūkininkai, norintys pradėti žemės ūkio veiklą, gali pasinaudoti parama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Ūkio ir verslo...

Publikavimo data: 2016-03-11 17:17

Ūkininkai, norintys pradėti žemės ūkio veiklą, gali pasinaudoti parama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama jaunųjų ūkininkų įsikūrimui“.

Pagrindiniai reikalavimai šiai paramai gauti:
Pareiškėjas turi būti:

  1. jaunesnis nei 40 metų;
  2. įregistravęs žemės ūkio valdą ir ūkį savo vardu. Valda ir ūkis turi būti registruoti ne anksčiau kaip prieš 1 metus iki paramos paraiškos pateikimo.
  3. nepateikęs paraiškos tiesioginėms išmokoms gauti.
Atkreipiame dėmesį, kad pagal minėtą priemonę žemės įsigijimas nėra finansuojamas.

Visi pareiškėjų tinkamumo reikalavimai, jų įsipareigojimai, tinkamų investicijų sąrašai, galimas paramos dydis ir kitos sąlygos paramai gauti yra nustatyti šiuo metu galiojančiose Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos srities „Parama jaunųjų ūkininkų įsikūrimui“ įgyvendinimo taisyklėse, patvirtintose LR žemės ūkio ministro 2015 m. kovo 24 d. įsakymu Nr. 3D-211, kurias galite rasti ir su jomis su susipažinti Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos interneto svetainėje www.nma.lt.

Ekspertai

Erika Viltrakienė

Erika Viltrakienė

Kaimo plėtros ir žuvininkystės programų departamento direktorė / Nacionalinė mokėjimo agentūra

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.