...

Kaip gauti ES paramą startuoliui?

Žinių bazė

2016.03.30

Ar įmanoma būtų gauti Europos Sąjungos paramą jau vystomam startuoliui? Startuolis yra Facebook elektroninės komercijos aplikacija, kurios pagalba asmuo gali turėti el. parduotuvę Facebook paskyroje. Aplikacija puikiai tinkama pradendačiąjam el. prekybos verslą. Parama būtų reikalinga aplikacijos reklamai bei darbuotojų išlaikymui.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Inga Beiliūnienė

Priemonių valdymo skyriaus vadovė / UAB „Investicijų ir verslo garantijos“

Publikavimo data: 2016-03-30 14:06

Invega planuoja įgyvendinti kelias rizikos kapitalo finansines priemones, apie jas daugiau informacijos galima rasti http://invega.lt/lt/rizikos-kapitalo-investicijos/ . Priklausomai nuo finansavimo dydžio...

Publikavimo data: 2016-03-30 14:06

Invega planuoja įgyvendinti kelias rizikos kapitalo finansines priemones, apie jas daugiau informacijos galima rasti http://invega.lt/lt/rizikos-kapitalo-investicijos/ .

Priklausomai nuo finansavimo dydžio ir verslo rizikos, galima būtų pasidomėti „Atviro kreditų fondo“ (AKF) galimybėmis.
Lengvatinės paskolos (iki 434 tūkst. €) iš AKF dar teikiamos iki metų pabaigos. Bendradarbiavimo sutartis esame pasirašę ir paskolas teikia Citadele ir Medicinos bankas. Dėl finansavimo sąlygų ir verslo idėjos reikėt kreiptis į šias kredito įstaigas.

Taip pat galima kreiptis į kredito įstaigas dėl finansavimo poreikio verslui ir pasinaudoti galimybe gauti Invegos garantiją. Jei trūksta užstato, kredito įstaiga kreipiasi į INVEGĄ dėl garantijos (verslininkui atskirai kreiptis nereikia), dar kartą įvertinamas verslo planas. Garantija suteikiama kredito įstaigai, kad užtikrintų, jog verslininkas tikrai grąžins paskolą. Garantuojamas pirmos paskolos dalies grąžinimas kredito įstaigai iki 80 proc. paskolos sumos.
Taip pat pasinaudojus verslo finansavimo priemonėmis ir atitikus numatytas sąlygas, galima kreiptis į Invegą ir susigrąžinti dalį faktiškai sumokėtų palūkanų. Paraišką dėl palūkanų kompensavimo reikėtų pateikti tiesiogiai Invegai.

Jei tai yra tik pradedanti verslo įmonė, artimiausiu metu planuojama vėl teikti lengvatines paskolas verslo pradžiai iš Verslumo skatinimas 2014-2020 (VSF2) (dėl paskolų iki 25 000 Eur galima bus kreiptis 2016 m. III ketv. pab.-IV katv. pradž.). Mažos paskolos iš VSF2 būtent pritaikytos pradedantiems verslą, nes finansavimas bus derinamas ir su konsultacijų verslo pradžios klausimais teikimu. Dėl šių paskolų iki 25 000 Eur galima bus kreiptis nuo 2016 m. III ketv. pab.-IV ketv. pradžios.

Ekspertai

Inga Beiliūnienė

Inga Beiliūnienė

Priemonių valdymo skyriaus vadovė / UAB „Investicijų ir verslo garantijos“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.