...

Kada startuoliui verta pagalvoti įkurti įmonę?

Žinių bazė

2015.10.19

Neseniai sumanėme idėją, ją plėtojame be jokio teisinio apiforminimo. Vienas kitu pasitikim, tačiau norim apsaugoti savo verslo idėją. Ar įmonės įsteigimas gali išspręsti tai? Ką reikėtų žinoti?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Vytautas Sabalys

Vyresnysis teisininkas / Advokatų kontora „Sorainen“

Publikavimo data: 2015-10-19 16:15

Siekdamas apsaugoti kuriamą verslą, turite ne vieną pasirinkimą. Vienas iš galimų kelių – įmonės steigimas. Turėkite omenyje, kad kuriant verslą...

Publikavimo data: 2015-10-19 16:15

Siekdamas apsaugoti kuriamą verslą, turite ne vieną pasirinkimą. Vienas iš galimų kelių – įmonės steigimas. Turėkite omenyje, kad kuriant verslą komandoje, visada išliks rizika, jog vienas komandos narys pasitrauks (ar netgi pereis pas konkurentus), kartu pasiimdamas ir savo sukurtą produktą, verslo ryšius, sukauptą know-how ir kt., kadangi visa tai priklauso jam, kaip fiziniam asmeniui. Tuo tarpu įsteigus bendrovę, verslas bus vykdomas būtent per ją (tačiau ne tiesiogiai per fizinius asmenis), tad visi bendrovės (jų darbuotojų) kuriami produktai priklausys pačiai bendrovei (esant atitinkamoms nuostatoms darbo sutartyse), su darbuotojais galėsite pasirašyti nekonkuravimo, konfidencialumo susitarimus, taip apsaugodami ne tik verslo idėją, bet ir patį verslą.

Kitas būdas apsaugoti kuriamą verslą – su kolegomis pasirašyti jungtinės veiklos sutartį. Jungtinės veiklos sutartis jums gali pagelbėti verslo pradžioje, tačiau veiklai pasiekus didesnes apsukas, rekomenduojame steigti bendrovę. Apie jungtinės veiklos sutartis galite paskaityti čia.

Atkreipiame dėmesį, kad šis atsakymas yra informacinio pobūdžio ir negali būti laikomas advokatų kontoros SORAINEN ar jos teisininko teisine konsultacija.

Ekspertai

Vytautas Sabalys

Vytautas Sabalys

Vyresnysis teisininkas / Advokatų kontora „Sorainen“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.