...

Išnaudoti galimybes ir įkurti naują verslą

Žinių bazė

2017.12.29

Esu įkūrusi personalizuotų dovanų gamybos įmonę ir atidariau fizinę parduotuvę. Turiu 3 samdomus darbuotojus. Verslas per pusmetį jau po truputį pradeda nešti pelną.
Tačiau kirba mintis išaudoti turimą mišką 3 ha., kurio viduryje yra galimybė atkurti seną sodybą. Sklypas kaime. Apgalvojus, vieta ideali būtų kaimo turizmo sodybai ar pobūvių salei. Ieškojau informacijos apie ES paramas naujoms kaimo turizmo sodyboms, tačiau radau info jog 2014-2017 nauji projektai nebebus finansuojami. O gal blogai supratau? Kur kitur galima kreiptis norint gauti paramą tokio verslo steigimui? (iš asmeninių lėšų šioje vietoje galiu skirtu mažą dalį, tačiau turime su vyru pakankamai nagingas rankas ir labai daug visko galime pasidaryti patys)
Labai lauksiu įvairių patarimų/atsakymų.
O galbūt šį sklypą galima ir kitaip išnaudoti?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Inga Beiliūnienė

Priemonių valdymo skyriaus vadovė / UAB „Investicijų ir verslo garantijos“

Publikavimo data: 2017-12-29 22:51

Jeigu Jūs turimą žemės sklypą norite išnaudoti kaimo turizmo sodybos ar pobūvio salės įrengimui, galime pasiūlyti lengvatines paskolas verslo pradžiai...

Publikavimo data: 2017-12-29 22:51

Jeigu Jūs turimą žemės sklypą norite išnaudoti kaimo turizmo sodybos ar pobūvio salės įrengimui, galime pasiūlyti lengvatines paskolas verslo pradžiai ir plėtrai. Jeigu Jūsų įmonė veikia iki 1 m., galite kreiptis į kredito uniją dėl paskolos iš „Verslumo skatinimo 2014-2020 fondo, finansuojamo Europos socialinio fondo lėšomis“. Pritrūkus užstato, suteiksime INVEGA garantiją. Gavę šią paskolą, taip pat turėsite galimybę pasinaudoti darbo užmokesčio kompensavimo priemone „Subsidijos verslo pradžiai“. Jeigu įmonė veikia ilgiau nei 1 m., tuomet Jums rekomenduotume kreiptis į AB banką „Citadele“ ar UAB Medicinos banką dėl lengvatinių paskolų iš Atviro kreditų fondo 2. Pritrūkus užstato, galėsime suteikti INVEGA garantiją. Taip pat turėsite galimybę kompensuoti dalį sumokėtų paskolos palūkanų.

Norintys pasinaudoti priemone turi atitikti visas išvardytas sąlygas, t. y. būti:

labai mažos, mažos įmonės, fiziniai asmenys, dirbantys pagal verslo liudijimą arba užsiimantys individualia veikla, kurie atitinka SVV subjekto statusą pagal SVV įstatymą;
ketinantys pradėti verslą ir (arba) veikiantys iki 1 m. (skaičiuojama nuo įmonės įregistravimo datos iki prašymo suteikti paskolą pateikimo dienos);
pageidaujantys paskolos iki 25 000 Eur;
veiklą ar dalį veiklos vykdyti Lietuvoje arba ES valstybės narėse.

Ką turėtumėte daryti, norėdami pasinaudoti priemone?

Finansinė priemonė skirta padėti fiziniams asmenims arba labai mažoms ir mažoms įmonėms pradėti ir vystyti neseniai pradėtą verslą (įmonėms iki 1 m.), teikiant paskolas iki 25 tūkst. eurų ir nemokamas konsultacijas. Verslumo skatinimo paskolos skirtos investicijoms ir (arba) apyvartinėms lėšoms papildyti.
Norėdami pasinaudoti priemone turite užpildyti verslo plano formą, kurią kartu su paraiška paskolai gauti reikės pateikti kredito unijai (išsirinkite artimiausią kredito uniją, esančią konsorciume).
Jeigu bus reikalinga pagalba pildant verslo planą, yra teikiamos nemokamos individualios konsultacijos dėl verslo plano parengimo ir įgyvendinimo.
Kai turėsite parengtą verslo planą, kreipkitės į kredito uniją, su kuria aptarsite visas finansavimo sąlygas (paskolos terminą, įkeičiamą turtą ir pan.).
Jeigu Jums truks užstato, kredito unija galės kreiptis į INVEGĄ dėl individualios garantijos už Jūsų išduotą paskolą.
Pasirašysite finansavimo sutartį.
Daugiau informacijos apie finansinę priemonę „Verslumo skatinimas 2014-2020“ galite rasti http://invega.lt/lt/paskolos/verslumo-skatinimas-2014-2020/
Taip pat naudingos informacijos apie verslo pradžią ir patarimus galite rasti:
http://www.verslilietuva.lt/lt/verslo-pradzia
http://www.verslilietuva.lt/lt/verslo-pradzia/verslo-pradzia/naudinga-informacija/-renginiu-geroji-verslo-praktika-medziaga
Turėdami klausimų galite kreiptis į atsakingus už šią priemonę INVEGA asmenis el. paštu: vsf2@invega.lt, tel.: 8 5 2780372.

„Subsidijos verslo pradžiai“ – priemonė, kuri skirta lengvatinių paskolų pagal finansinę priemonę „Verslumo skatinimas 2014-2020“ gavėjams, ir pagal kurią galima gauti darbo užmokesčio išlaidų kompensaciją už kiekvieną pagal darbo sutartį įdarbintą darbuotoją, kuriam bus mokamas ne mažesnis nei minimalus darbo užmokestis.

Ką turėtumėte daryti, norėdami pasinaudoti priemone?

Dėl priemonės „Subsidijos verslo pradžiai“ gali kreiptis labai mažos, mažos įmonės, fiziniai asmenys, dirbantys pagal verslo liudijimą arba užsiimantys individualia veikla, kurie atitinka SVV subjekto statusą pagal SVV įstatymą ir esantys Verslumo skatinimo 2014-2020 (VSF2) paskolų gavėjai.
Norėdami pasinaudoti priemone, turėtumėte pateikti paraišką INVEGAI, darbo užmokestis bus kompensuojamas kas ketvirtį.
Paraiškos pateikimo INVEGAI ir vertinimo metu negalite turėti skolos SODRAI ir VMI. „Subsidijos verslo pradžiai“ kompensacijos metu – kiekvieno kalendorinio ketvirčio paskutinę dieną negalite turėti skolos SODRAI (kovos 31 d., birželio 30 d., rugsėjo 30 d., gruodžio 31 d.).
Užpildytą paraišką ir dokumentus, pasirašytus elektroniniu parašu, galite siųsti el. paštu svp@invega.lt, popierinę versiją galite siųsti registruotu paštu ar pristatyti tiesiogiai adresu Konstitucijos pr. 7 (16 aukštas), 09308 Vilnius. Su paraiška teikiamų dokumentų sąrašą rasite http://invega.lt/lt/subsidijos-verslo-pradziai/pildyti-paraiska/.
Daugiau informacijos apie priemonę „Subsidijos verslo pradžiai“ rasite http://invega.lt/lt/subsidijos-verslo-pradziai/
Turėdami klausimų galite kreiptis į atsakingus už šią priemonę INVEGA asmenis el. paštu: svp@invega.lt, tel.: 8 5 2106391 arba 8 5 2113568.

Taip pat jūs galite pasinaudoti lengvatinėmis paskolomis iš Atviro kreditų fondo 2 (AKF2). Verslininkai gali pasinaudoti ne tik lengvatinėmis paskolomis ar lizingu (iki 600 000 Eur), bet ir lankstesnio apyvartinio kapitalo finansavimo būdais – kredito linijomis. Finansavimas paskolos ir lizingo forma galės būti teikiamas ne ilgesniam kaip 120 mėn., o finansavimas kredito linijos forma – ne ilgesniam kaip 36 mėn. laikotarpiui. Imant paskolas iš AKF2, galima pasinaudoti ir INVEGOS garantija, ir daliniu palūkanų kompensavimu (nuo 50 iki 95 proc.). Pagal šią priemonę jokie administravimo mokesčiai netaikomi. Norint pasinaudoti priemone, reikia kreiptis į bendradarbiavimo sutartis su INVEGA dėl AKF2 lengvatinių paskolų teikimo pasirašiusius bankus (AB banką „Citadele“ arba UAB Medicinos banką) ir susitarti dėl finansavimo sąlygų.

Ką turėtumėte daryti, norėdami pasinaudoti priemone?

Pasinaudoti Atviro kreditų fondo 2 (AKF2) priemone gali smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai.
Apie tinkamas ir netinkamas finansavimo paskirtis bei visas sąlygas lengvatinei paskolai pagal šią priemonę gauti daugiau informacijos rasite http://invega.lt/lt/paskolos/atviras-kreditu-fondas-2/salygos/
Norėdami pasinaudoti priemone turite kreiptis į kredito įstaigą, su kuria sudaryta bendradarbiavimo sutartis dėl lengvatinių paskolų teikimo. Šiuo metu lengvatines AKF2 paskolas teikia AB bankas „Citadele“ ir UAB Medicinos bankas.
Daugiau informacijos apie Atvirą kreditų fondą 2 galite rasti http://invega.lt/lt/paskolos/atviras-kreditu-fondas-2/
Turėdami klausimų galite kreiptis į atsakingus už šią priemonę INVEGA asmenis el. paštu: akf2@invega.lt, tel.: 8 5 2113565.

Ekspertai

Inga Beiliūnienė

Inga Beiliūnienė

Priemonių valdymo skyriaus vadovė / UAB „Investicijų ir verslo garantijos“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.