...

Įdarbinimas užsienyje.

Žinių bazė

2015.04.28

Situacija: važiuoju į Vokietiją dirbti. Darbdaviai sutinka mane priimti, bet dar nėra nei karto darbinę lietuvių pas save. Jie teigia, kad įdarbinus mane Vokietijoje, nuo mano atlyginimo nuskaičiuoja iki 60 proc. mokesčių.
Klausimas: Kaip jie gali mane įdarbinti, kad man nereiktų mokėti tokių didelių mokesčių ir apsimokėtų dirbti? Ar galima tiesiog Lietuvoje įsigyti verslo liudijimą ir vykti ten dirbti, ar geriau per kažkokias institucijas ten darbintis?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Eglė Paulauskytė

Advokatė / Advokatės Dianos Višinskienės kontora

Publikavimo data: 2015-04-28 18:04

Atsakant į Jūsų klausimą, visų pirma reikia pažymėti, jog darbas pagal darbo sutartį ir pagal individualios veiklos pažymą skiriasi savo...

Publikavimo data: 2015-04-28 18:04

Atsakant į Jūsų klausimą, visų pirma reikia pažymėti, jog darbas pagal darbo sutartį ir pagal individualios veiklos pažymą skiriasi savo esme ir požymiais. Individuali veikla – savarankiška veikla, kuria versdamasis gyventojas siekia gauti pajamų ar kitokios ekonominės naudos per tęstinį laikotarpį. Norint užsiimti individualia veikla, privaloma individualią veiklą registruoti. Tuo tarpu darbo sutartis yra darbuotojo ir darbdavio susitarimas, kuriuo darbuotojas įsipareigoja dirbti tam tikros profesijos, specialybės, kvalifikacijos darbą arba eiti tam tikras pareigas paklusdamas darbovietėje nustatytai darbo tvarkai, o darbdavys įsipareigoja suteikti darbuotojui sutartyje nustatytą darbą, mokėti darbuotojui sulygtą darbo užmokestį ir užtikrinti darbo sąlygas, nustatytas darbo įstatymuose, kituose norminiuose teisės aktuose, kolektyvinėje sutartyje ir šalių susitarimu.
Įregistravęs veiklą Lietuvoje (individualią veiklą pagal pažymą ir (arba) įsigijęs verslo liudijimą) Jūs galėtumėte ją vykdyti ir užsienyje, tačiau dėl informacijos apie veiklos vykdymui konkrečioje užsienio valstybėje keliamus reikalavimus, gyventojas turėtų kreiptis į Vokietijos mokesčių administratorių ir/ar kitas kompetentingas institucijas. Visos tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gautos individualios veiklos pajamos, kurios nepriskiriamos neapmokestinamosioms pajamoms, apmokestinamos Lietuvoje.
Visgi, jei Jūsų veikla iš esmės atitiks darbo santykių požymius, t.y. Jūs gausite tikslią darbo vietą, jums bus nustatytas darbo laikas, bus mokamas darbo užmokestis, bus duodami konkretūs darbo nurodymai, darbo priemonės ir pan., Lietuvos darbdavys jus privalėtų įdarbinti. Dėl reguliavimo Vokietijoje reikėtų kreiptis į Vokietijos kompetentingas institucijas.
Jei darbas Vokietijoje bus nuolatinis, pagal darbo sutartį įdarbinti Jus turės Vokietijos darbdavys. Atsižvelgiant į tai, kad nuolatinė Jūsų darbo vieta būtų Vokietijoje, visus mokesčius, susijusius su darbo užmokesčiu, turėtumėte mokėti Vokietijoje.
Tuo atveju, jei jus įdarbintų Lietuvos darbdavys Lietuvos įmonėje ir jus komandiruotų į Vokietiją, tokius mokesčius, kaip socialinio draudimo įmokas, gyventojų pajamų mokestį, vis tiek turėtumėte mokėti Vokietijoje.
Dėl galimybės įsidarbinti per laikinojo įdarbinimo įmones, ar kitą įmonę, kaip tarpininką pakomentuoti negalime, kadangi klausime trūksta duomenų, reikalinga išsami situacijos analizė.
Pažymėtina, kad šioje konsultacijoje pateikiama informacija yra bendro pobūdžio, todėl dėl kiekvieno individualaus atvejo ir išsamios konsultacijos patartina kreiptis į teisininkus.

Ekspertai

Eglė Paulauskytė

Eglė Paulauskytė

Advokatė / Advokatės Dianos Višinskienės kontora

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.