...

Darbuotojų siuntimas dirbti į Norvegiją.

Žinių bazė

2015.09.01

Lietuvos įmonės darbuotojai siunčiami dirbti į Norvegijoje tos pačios įmonės registruotą NUF įmonę atlikti statybos darbų. Ar galima darbuotojus darbinti nuotolinio darbo sutartimi? O gal tai kilnojamo pobūdžio darbas? Pagal Norvegijos įstatymus tokiems darbuotojams atsiųstiems iš Lietuvos dirbti Norvegijoje turi būti mokamas nustatytas norvegiškas valandinis atlyginimas. Tai gaunasi taip , kai darbuotojas yra Lietuvoje , jam mokamas Lietuvos Respublikos atlyginimas ir priklausantys mokesčiai, o kai siunčiamas dirbi į Norvegiją užpildome formą 2-SD su priežasties kodu-05 ir atlyginimas, ir mokesčiai mokami Norvegijoje. Tuo tarpu Lietuvoje nemokame nieko? Būsiu dėkinga už suteikta informaciją.

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Eglė Paulauskytė

Advokatė / Advokatės Dianos Višinskienės kontora

Publikavimo data: 2015-09-01 12:03

Iš pateiktų aplinkybių nėra visiškai aiški faktinė situacija, t. y. ar tas pats darbuotojas siunčiamas dirbti į Norvegiją ir Lietuvoje...

Publikavimo data: 2015-09-01 12:03

Iš pateiktų aplinkybių nėra visiškai aiški faktinė situacija, t. y. ar tas pats darbuotojas siunčiamas dirbti į Norvegiją ir Lietuvoje nedirba ar darbuotojas dirba tiek Lietuvoje, tiek Norvegijoje, kiek laiko per metus darbuotojas dirba Norvegijoje / Lietuvoje. Bet kuriuo atveju, nuotolinio darbo sutartis čia negalėtų būti sudaryta.

Dėl darbo sutarties. Atsižvelgiant į konkrečias aplinkybes gali būti sudaryta:

  1. darbo sutartis, darbuotojo darbo vietą numatant Lietuvoje. Tokiu atveju darbuotojo vykimas dirbti į Norvegiją būtų laikomas komandiruote, todėl darbuotojui turėtų būti mokami dienpinigiai bei kompensuojamos su komandiruote susijusios išlaidos. Jei asmuo Norvegijoje dirba ilgiau nei 183 dienas per metus, tai jau nebūtų laikoma komandiruote;
  2. darbo sutartis, darbuotojo darbo vietą numatant Norvegijoje. Tokiu atveju galima numatyti, kad darbuotojui taikoma Lietuvos teisė (žinoma, galima numatytai, kad taikoma Norvegijos teisės). Tačiau nepaisant darbo sutarčiai šalių susitarimu nustatytos taikytinos teisės, darbuotojui turėtų būti taikomos imperatyvios (privalomosios) Norvegijos teisės normos. Imperatyvios nuostatos yra susijusios su maksimaliu darbo ir minimaliu poilsio laiku; b) minimalių mokamų metinių atostogų trukme; c) minimaliu darbo užmokesčiu, įskaitant apmokėjimą už viršvalandinį darbą; d) laikinojo įdarbinimo įmonių darbuotojų darbo sąlygomis; e) darbuotojų saugos ir sveikatos sąlygomis; f) jaunų, nėščių, neseniai pagimdžiusių ir krūtimi maitinančių moterų apsauga darbe; g) diskriminacijos darbe draudimu. Taip pat pažymėtina, kad jei darbuotojas dirbs ir Lietuvoje, tuomet vykimas dirbti į Lietuvą bus laikomas komandiruote ir turės būti mokamos su komandiruote susijusios išmokos;
  3. kilnojamojo pobūdžio darbo sutartis. Tai, kad darbas yra kilnojamojo pobūdžio, turi būti aiškiai įvardyta sutartyje. Kai darbo sutartyje sulygta, jog darbas yra kilnojamojo pobūdžio, išvykimas iš nuolatinės darbo vietos nelaikomas komandiruote. Tokiu atveju darbuotojui nemokami dienpinigiai, bet kompensuojamos su kilnojamuoju darbu susijusios padidėjusios išlaidos (reglamentuota Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. sausio 28 d. nutarimu Nr. 116 patvirtintame „Kompensuojamų išmokų dydžio ir mokėjimo tvarkos apraše“).
Dėl mokesčių Lietuvoje, jei mokesčiai mokami Norvegijoje. Jei atlyginimą ir mokesčius už darbuotoją, dirbantį Norvegijoje, mokate Norvegijoje, Lietuvoje mokesčių mokėti nebereikia.

Pažymėtina, kad šioje konsultacijoje pateikiama informacija yra bendro pobūdžio, todėl dėl kiekvieno individualaus atvejo ir išsamios konsultacijos patartina kreiptis į teisininkus.

Ekspertai

Eglė Paulauskytė

Eglė Paulauskytė

Advokatė / Advokatės Dianos Višinskienės kontora

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.