...

Ar įmanoma gauti parama ES įkuriant drabužių nuomos verslą?

Žinių bazė

2017.11.17

Mane domina dirbant pagal individualią veiklą. Pinigai reikalingi pradžiai įsirengiant patalpas. Veikla bus vykdoma mieste, šiuo metu tame mieste drabužių nuomos nėra.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Inga Beiliūnienė

Priemonių valdymo skyriaus vadovė / UAB „Investicijų ir verslo garantijos“

Publikavimo data: 2017-11-17 18:05

Jūs turite galimybę pasinaudoti lengvatinėmis paskolomis pradedančiajam verslui pagal INVEGOS administruojamą finansinę priemonę „Verslumo skatinimas 2014–2020, finansuojamas iš Europos socialinio...

Publikavimo data: 2017-11-17 18:05

Jūs turite galimybę pasinaudoti lengvatinėmis paskolomis pradedančiajam verslui pagal INVEGOS administruojamą finansinę priemonę „Verslumo skatinimas 2014–2020, finansuojamas iš Europos socialinio fondo”. Finansine priemone siekiama padėti fiziniams asmenims arba labai mažoms ir mažoms įmonėms pradėti ir vystyti neseniai pradėtą verslą (įmonės iki 1 metų), teikiant paskolas iki 25 tūkst. eurų ir nemokamas konsultacijas. Verslumo skatinimo paskolos yra skirtos investicijoms ir (arba) apyvartinėms lėšoms papildyti. 41 kredito unijos konsorciumui, kurios išduoda šias paskolas, atstovauja Lietuvos centrinė kredito unija (LCKU).

Norintys pasinaudoti priemone turi atitikti visas išvardytas sąlygas, t. y. būti:
labai mažos, mažos įmonės, fiziniai asmenys, dirbantys pagal verslo liudijimą arba užsiimantys individualia veikla, kurie atitinka SVV subjekto statusą pagal SVV įstatymą;
ketinantys pradėti verslą ir (arba) veikiantys iki 1 m. (skaičiuojama nuo įmonės įregistravimo datos iki prašymo suteikti paskolą pateikimo dienos);
pageidaujantys paskolos iki 25 000 Eur;
veiklą ar dalį veiklos vykdyti Lietuvoje arba ES valstybės narėse.

Ką turėtumėte daryti, norėdami pasinaudoti priemone?

 1. Finansinė priemonė skirta padėti fiziniams asmenims arba labai mažoms ir mažoms įmonėms pradėti ir vystyti neseniai pradėtą verslą (įmonėms iki 1 m.), teikiant paskolas iki 25 tūkst. eurų ir nemokamas konsultacijas. Verslumo skatinimo paskolos skirtos investicijoms ir (arba) apyvartinėms lėšoms papildyti.
 2. Norėdami pasinaudoti priemone turite užpildyti verslo plano formą, kurią kartu su paraiška paskolai gauti reikės pateikti kredito unijai (išsirinkite artimiausią kredito uniją, esančią konsorciume).
 3. Jeigu bus reikalinga pagalba pildant verslo planą, yra teikiamos nemokamos individualios konsultacijos dėl verslo plano parengimo ir įgyvendinimo.
 4. Kai turėsite parengtą verslo planą, kreipkitės į kredito uniją, su kuria aptarsite visas finansavimo sąlygas (paskolos terminą, įkeičiamą turtą ir pan.).
 5. Jeigu Jums truks užstato, kredito unija galės kreiptis į INVEGĄ dėl individualios garantijos už Jūsų išduotą paskolą.
 6. Pasirašysite finansavimo sutartį.
 7. Daugiau informacijos apie finansinę priemonę „Verslumo skatinimas 2014-2020“ galite rasti http://invega.lt/lt/paskolos/verslumo-skatinimas-2014-2020/
 8. Taip pat naudingos informacijos apie verslo pradžią ir patarimus galite rasti: http://www.verslilietuva.lt/lt/verslo-pradzia, http://www.verslilietuva.lt/lt/verslo-pradzia/verslo-pradzia/naudinga-informacija/-renginiu-geroji-verslo-praktika-medziaga
 9. Turėdami klausimų galite kreiptis į atsakingus už šią priemonę INVEGA asmenis el. paštu: vsf2@invega.lt, tel.: 8 5 2780372.

Verslo pradžiai palengvinti taip pat skirtai darbo užmokesčio kompensavimo priemonė „Subsidijos verslo pradžiai“, kuria gali pasinaudoti lengvatinių paskolų pagal finansinę priemonę „Verslumo skatinimas 2014-2020“ gavėjai. Pagal priemonę „Subsidijos verslo pradžiai“ galite gauti darbo užmokesčio išlaidų kompensaciją už kiekvieną pagal darbo sutartį įdarbintą darbuotoją, kuriam bus mokamas ne mažesnis nei minimalus darbo užmokestis. Kadangi esate priskiriamas prioritetinei grupei, t. y. turite neįgalumą, Jums bus kompensuojama 75 proc. 1 mėnesio fiksuoto įkainio, kuris yra 498,48 Eur. Maksimalus kompensacijos laikotarpis – 12 mėn.

Ką turėtumėte daryti, norėdami pasinaudoti priemone?

 1. Dėl priemonės „Subsidijos verslo pradžiai“ gali kreiptis labai mažos, mažos įmonės, fiziniai asmenys, dirbantys pagal verslo liudijimą arba užsiimantys individualia veikla, kurie atitinka SVV subjekto statusą pagal SVV įstatymą ir esantys Verslumo skatinimo 2014-2020 (VSF2) paskolų gavėjai;
 2. Norėdami pasinaudoti priemone, turėtumėte pateikti paraišką INVEGAI, darbo užmokestis bus kompensuojamas kas ketvirtį.
 3. Užpildytą paraišką ir dokumentus, pasirašytus elektroniniu parašu, galite siųsti el. paštu svp@invega.lt, popierinę versiją galite siųsti registruotu paštu ar pristatyti tiesiogiai adresu Konstitucijos pr. 7 (16 aukštas), 09308 Vilnius. Su paraiška teikiamų dokumentų sąrašą rasite http://invega.lt/lt/subsidijos-verslo-pradziai/pildyti-paraiska/.
 4. Daugiau informacijos apie priemonę „Subsidijos verslo pradžiai“ rasite http://invega.lt/lt/subsidijos-verslo-pradziai/
 5. Turėdami klausimų galite kreiptis į atsakingus už šią priemonę INVEGA asmenis el. paštu: svp@invega.lt, tel.: 8 5 2106391 arba 8 5 2113568.

Pritrūkus užstato, kredito unija galės kreiptis į INVEGĄ dėl individualios garantijos teikimo. INVEGA gali garantuoti pirmos paskolos dalies grąžinimą kredito įstaigai iki 80 proc. paskolos sumos. Likusios negarantuotos paskolos dalies grąžinimą kredito įstaiga užsitikrina SVV subjekto pasiūlytais užstatais, įsikeisdama už paskolos lėšas įsigyjamą turtą.
Suteikiant garantiją yra taikomas vienkartinis mokestis. Garantijos atlyginimo dydis priklauso nuo paskolos gavėjo amžiaus. Įmonėms ir verslininkams, veikiantiems iki 3 metų, nustatytas 4 proc. nuo garantijos sumos dydis, o įmonėms ir verslininkams, veikiantiems 3 metus ir ilgiau, – 3 proc. nuo garantijos sumos dydis. Šiuo metu  valstybė skatina ir remia įmones ir verslininkus, imančius paskolas su INVEGOS garantija, sumokėdama už paskolos gavėją dalį garantijos atlyginimo. Todėl, pritaikius valstybės pagalbą, garantijos atlyginimas yra lygus 1-1,5 proc. nuo garantuotos paskolos sumos.
Garantijos teikiamos už: paskolas  verslui pradėti; paskolas verslui plėtoti; investiciniam lizingui; apyvartiniam kapitalui papildyti.
Garantijos neteikiamos už: turto pirkimą, kuris gali būti naudojamas asmeniniams tikslams; mokesčiams (išskyrus perkamo turto PVM) mokėti; paskolas, skirtas esamiems finansiniams įsipareigojimams padengti; kai turtas perkamas iš susijusių asmenų ar įmonių.

Ką turėtumėte daryti, norėdami pasinaudoti priemone?

 1. Dėl paskolų garantijų gali kreiptis pradedantieji verslininkai, smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai, didelės įmonės.
 2. Norėdami gauti paskolą su INVEGOS garantija turite kreiptis į banką, kredito uniją ar lizingo bendrovę ir susitarti dėl finansavimo. INVEGA gali suteikti garantijas už paskolas, kurias smulkiojo verslo subjektams suteikia kredito įstaigos, kurių sąrašą galite rasti http://invega.lt/lt/garantijos-verslui/
 3. Finansų įstaiga įvertina vykdomą projektą, derasi su Jumis dėl paskolos sąlygų (paskolos sumos, valiutos, trukmės, grąžinimo grafiko, palūkanų normos ir kt.), Jūsų galimybės grąžinti paskolą. Kredito įstaiga, priimdama sprendimą kredituoti, sprendžia, ar jai pakanka užstato. Jei trūksta, tuomet ji kreipiasi į INVEGĄ dėl garantijos suteikimo, pateikdama prašymą garantijai gauti ir kitus su finansavimu susijusius dokumentus. Garantijos suteikimo nagrinėjimui reikalingų dokumentų sąrašą galite rasti http://invega.lt/wp-content/uploads/2016/02/GP-DF-garantijos-suteikimo-nagrinejimui-reikalingu-dokumentu-sarasas.pdf Reikiamų dokumentų formas rasite http://invega.lt/lt/garantijos-verslui/paskolu-garantijos/dokumentu-formos/
 4. Daugiau informacijos apie paskolų garantijas rasite http://invega.lt/lt/garantijos-verslui/paskolu-garantijos/
 5. Turėdami klausimų dėl paskolų garantijų suteikimo taip pat galite kreiptis į atsakingus už šią priemonę INVEGA asmenis el. paštu: garantijos@invega.lt, tel.: 8 5 2107519; 8 5 2107514; 8 5 2107359; 8 5 2113548; 8 5 2780374; 8 5 2113547.

Ekspertai

Inga Beiliūnienė

Inga Beiliūnienė

Priemonių valdymo skyriaus vadovė / UAB „Investicijų ir verslo garantijos“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.