...

Ar būtų galimybė jaunam žmogui 24m. gauti paskolą ekologiniam ūkiui pradėti?

Žinių bazė

2014.01.10

Neturint jokio ūkininko pažymėjimo, neturint žemės ar gyvenamojo pastato. Norėčiau gauti žemės su namu kur galėčiau gyventi ir užsiimti ekologiška žemdirbyste.

Temos: , , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Erika Viltrakienė

Kaimo plėtros ir žuvininkystės programų departamento direktorė / Nacionalinė mokėjimo agentūra

Publikavimo data: 2014-01-10 18:25

Deja, į klausimą dėl paskolos atsakyti negalime, nes Nacionalinė mokėjimo agentūra pagal kompetenciją teisės aktų nustatyta tvarka įgyvendina Lietuvos žemės...

Publikavimo data: 2014-01-10 18:25

Deja, į klausimą dėl paskolos atsakyti negalime, nes Nacionalinė mokėjimo agentūra pagal kompetenciją teisės aktų nustatyta tvarka įgyvendina Lietuvos žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės politikos priemones. Svarbu yra tai, jog agentūra suteikia paramą tam tikroms investicijoms, o ne paskolai.

Kadangi paklausime nurodoma, kad norima steigti ekologinį ūkį, norėtume informuoti, jog dėl ekologinio ūkio sertifikavimo reikėtų kreiptis į VšĮ  „Ekoagros“ informaciniu telefonu (8 37) 20 31 81 arba elektroniniu paštu ekoagros@ekoagros.lt (K. Donelaičio g. 33 / A.Mickevičiaus g. 48, 44240 Kaunas).

Ekologinio žemės ūkio taisyklės yra skelbiamos VšĮ  „Ekoagros“ interneto svetainėje adresu: www.ekoagros.lt/ Ekologiškų produktų gamybos sertifikavimas/Teisės aktai/ LR ŽŪM įsakymai .

Pagal Nacionalinės mokėjimo agentūros administruojamas priemones parama yra skiriama gamybinių pastatų statybai bei rekonstrukcijai, tačiau gyvenamųjų namų statyba bei rekonstrukcija nėra remiama. Taip pat nebūtų finansuojamos paramos lėšomis ir gyvenamojo namo pirkimo bei žemės įsigijimo išlaidos. Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos laikotarpiu parama ūkio steigimui bei modernizavimui buvo teikiama pagal tris agentūros administruojamas priemones: „Pusiau natūrinis ūkininkavimas“, „Žemės ūkio valdų modernizavimas“, „Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas“.

Pagal Ekologinio ūkininkavimo programą mokamos kompensacinės išmokos už sertifikuotus ir deklaruotus plotus. Paramos gavimo sąlygos pagal programą „Ekologinis ūkininkavimas“ išdėstytos Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonės „Agrarinės aplinkosaugos išmokos“ programų „Kraštovaizdžio tvarkymas“, „Ekologinis ūkininkavimas“, „Tausojanti aplinką vaisių ir daržovių auginimo sistema“ ir „Rizikos“ vandens telkinių būklės gerinimas“ įgyvendinimo taisyklėse, patvirtintuose Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2007 m. balandžio 6 d. įsakymu Nr. 3D-152.

Šiuo metu dar nėra patvirtinta 2014-2020 m. laikotarpio Europos Sąjungos paramos žemės ūkiui ir kaimo plėtrai programa, todėl negalime pasakyti pagal kokias priemones bus teikiama parama bei kokios bus šios paramos gavimo sąlygos.

Tikimės, kad Europos Komisijos programa bus patvirtinta 2014 m. pavasarį, kada ir galėsime pateikti Jums daugiau informacijos dėl nauju finansavimo laikotarpiu planuojamų finansuoti priemonių.

Taigi, siūlytume sekti naujienas, skelbiamas Žemės ūkio ministerijos ir Nacionalinės mokėjimo agentūros interneto svetainėse atitinkamai www.zum.lt arba www.nma.lt.

Jeigu kils daugiau klausimų, galite paskambinti į Nacionalinę mokėjimo agentūrą bendruoju informacijos teikimo telefonu (8 5) 252 6999 arba trumpuoju numeriu 1841, bei atvykti pas mus (Blindžių g. 17,08111 Vilnius).

Ekspertai

Erika Viltrakienė

Erika Viltrakienė

Kaimo plėtros ir žuvininkystės programų departamento direktorė / Nacionalinė mokėjimo agentūra

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.