...

Žaidimą pavertė verslu

Verslas

2018.06.11

Autorius: Arneta Matuzevičiūtė

Temos: , .

Žaidimą pavertė verslu

„Vaidmenys.lt“ įkūrėjas Danielius Paulius Masiulis. Asmeninio archyvo nuotr.

Septynerius metus kūrybinėje vaikų ir jaunimo stovykloje „Lietuvos atgaja“ savanoriavęs Danielius Paulius Masiulis veiklos prasmę atrado žaidimuose. Prieš pusmetį veiklą pradėjusį „Vaidmenys.ltlaisvalaikio sprendimą jau pamėgo ir jaunimas, ir vyresni žmonės. Idėjos autorius ir „Vaidmenys.lt“ įkūrėjas D. P. Masiulis sako, kad į juos dažniausiai kreipiasi žmonės, kurie pavargo linksmintis sėdėdami prie stalo.

„Pabėgimo kambarių, kartingo, skrydžių oro balionu ar kitų panašių veiklų idėjos atrodė išsisėmusios, todėl su vienu bendraminčiu nusprendėme kurti mobilų laisvalaikio pasiūlymą draugų kompanijoms, darbuotojų komandos formavimams ar gimtadieniams. Mūsų siūlomi vaidmenų žaidimai yra originali alternatyva tradiciniams vakaro vedėjų pasiūlymams. Čia akcentuojami santykiai tarp žaidėjų, kuriamos istorijos, sąjungos ir intrigos. Dažniausiai žaidimų tikslas yra kartu arba konkuruojant su kitais žaidėjais įminti mįslę ar atrasti paslaptį“, – verslo idėją pristato pašnekovas.

Žavus paprastumas

Dirbdamas su jaunimu vaikinas pastebėjo, kad stovykloje savanoriaujantys, patirties neturintys žmonės komunikacijos, savitarpio supratimo, darbo su žmonių grupėmis įgūdžius sėkmingiau perpranta žaisdami. Prasminga, savęs ir aplinkinių pažinimą skatinanti veikla ilgainiui subrandino verslo idėją, kuri suteikia galimybę laisvalaikį draugų kompanijoje praleisti originaliau. Danielius Paulius pasakoja, kad pirmasis žaidimas „Vaidmenys.lt“ asortimente buvo visiems gerai žinoma „Mafija“.

„Kartą su draugų kompanija keliavome į Prancūziją, kelionė truko tris dienas, o mes visas jas žaidėme vieną ir tą patį žaidimą – „Mafiją“. Tada ir supratau, kad tai yra būtent tai, ko ieškojau: jis vienija žmones, yra įdomus, kas kartą vis kitoks, dėl to nenusibosta, prasmingas ir yra žinomas daugelyje pasaulio vietovių“, – akistatą su verslo idėja prisimena pašnekovas.

Ilgainiui D. P. Masiulis pradėjo dairytis kitų „Mafijos“ žaidimo atmainų, pildyti veikėjų sąrašą, kad į veiksmą įsitrauktų kuo daugiau žmonių, ėmė kurti savo variantą. Taip pat ieškojo ir kitų panašių žaidimų, juos užsirašinėjo ir kaupė reikalingą informaciją.

„Galvodami apie naujus žaidimus, naujų dviračių neišradinėjame – dažniausiai naudojamės jau sukurtų žaidimų pagrindu, juos tobuliname, adaptuojame Lietuvoje gyvenantiems žmonėms. Štai kad ir „Mafija“ – pasiūlėme ją žaisti tamsoje – niekur kitur neteko girdėti apie tokį sprendimą, – komentuoja D. P. Masiulis. – Nevengiame kurti ir patys. Šiuo metu tobuliname „Detektyvinės vakarienės“ idėją: tikras maistas, tikra vakarienė, 15 žmonių ir visi jie gaus charakterių, kuriuos turės atspindėti, aprašus. Su kiekvienu patiekalu bus patiekiamos ir naujos užuominos apie įvykdytą nusikaltimą.“

„Vaidmenys.lt“ siūlomos paslaugos patogios, mat lengvai pasiekia užsakovą, o žaidimus ar net viso vakaro programą vesti gali išraiškingas, bendrauti nebijantis, laisvo laiko turintis asmuo. Vedėją apmokyti žaidimų nėra sudėtinga, todėl „Vaidmenys.lt“ vedėjų skaičius tendencingai plečiasi.

Sunkiausia nedaryti klaidų

Svarbiausia užduotis kuriant pasiūlymus – pasirūpinti, kad žaidimai būtų logiški, atspindėtų žaidimo esmę, personažai nesidubliuotų ir žaidžiantys asmenys veiksmo metu nepasimestų.

„Visus savo kuriamus ar tobulinamus žaidimus pirmiausia išbandau su skirtingomis draugų kompanijomis. Kartais atrodo, kad man tam tikri elementai atrodo labai smagūs, o iš tiesų žaidime jie nepritampa, žmonės jų nesupranta… Klientui norisi pateikti jau subrandintą ir patikrintą idėją, su kuo mažiau trūkumų, todėl pirmiausia idėjas tikrinu su draugais. O ir veikla vis nauja, niekada neliūdime,“ – eksperimentų pliusus vardija Danielius Paulius.

 

„Svarbiausia tikėti tuo, ką darai. Net jei nesisektų – nenuleisčiau rankų ir dar tam tikrą laiką stengčiausi vykdyti veiklą… O gal pasiseks!“

D. P. Masiulis.

 

Jaunas verslininkas jaučia, kad jų vykdoma veikla yra labai sėkminga. Kol kas nejaučiama didelė konkurencija, bet šiuo metu dėmesys telkiamas į turinį, o ne viešinimą: „Daugiausia dėmesio šiuo metu skiriu kūrybai, norime turėti tvirtą paslaugų paketą ir tik tada imti plėsti veiklos apimtis.“

Prasmės paieškos

Jaunas D. P. Masiulio verslas aktualus ne tik laisvalaikio linksmybių ieškantiems žmonėms. „Vaidmenys.lt“ komanda lankosi ir mokyklose: vaikams, mokytojams ir tėvams pristato alternatyvius būdus linksmintis. Anot pašnekovo, tai itin aktualu vietovėse, kur jaunimo kompanijose plinta polinkis vakarėlių metu vartoti alkoholį. Žaidimai išvaiko ne tik nuobodulį, bet ir suteikia galimybę spręsti labai įvairias problemas.

„Manau, kad kiekvienas žmogus turi atrasti savo vietą ir nesivaikyti nustatytų formų. Ne tik tam, kad išvengtų žalingų įpročių, bet ir kad sukurtų savo išskirtinę veiklą. Jei nepatinka darbe sėdėti nuo aštuonių iki šešių – geriau nesikankinti. Geriau ateiti pažaisti mūsų žaidimų, pažinti save, savo norus, išsikelti naujų tikslų ir imti jų siekti“, – drąsina jaunas verslininkas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.