...

Paliko darbą banke ir įkūrė veterinarijos kliniką

Verslas

2022.08.17

Autorius: Loreta Lileikienė

Temos: , .

Paliko darbą banke ir įkūrė veterinarijos kliniką

Diana Suchockaja Asmeninio albumo nuotrauka

Vilnietei Dianai Suchockajai (34) verslo idėja kilo dar būnant dvylikos-trylikos metų. Ji sako, kad visada norėjo darbo, susijusio su pagalba gyvūnams ir svajojusi apie nuosavą verslą. Šiuos du norus išpildė atidarydama veterinarijos kliniką DiVet Veterinarija.

Pasak verslininkės, kliūtis pradėti įgyvendinti ilgai brandintą idėją buvo finansų trūkumas, o jų reikėjo daug.

Baigusi Vilniaus Fabijoniškių vidurinę mokyklą ir LSMU Veterinarinės medicinos magistrą, D. Suchockaja tapo kvalifikuota veterinarijos gydytoja. Dar būdama studente, pradėjo dirbti veterinarijos gydytojos asistente bei klinikos administratore. „Pritrūkusi naujų iššūkių, kelis kartus keičiau veiklą į darbą ofise su tiesioginiais pardavimais ar klientų aptarnavimu. Tačiau labai greitai pajausdavau, kad man trūksta vertybinės motyvacijos. O ilgesys darbui su gyvūnais bei gyvūnams mane grąžindavo atgal į veterinarijos kliniką“, – apie savo tikruosius troškimus pasakoja pašnekovė.

Paliko darbą banke

Naujų iššūkių vedina, D. Suchockaja įsidarbino viename Lietuvos banke, tačiau darbas tik žmonėms nedžiugino. „Vadovas vis siūlė palaukti, neišeiti, pakeisti darbo vietą pačiame banke. Tačiau trečio pokalbio metu pranešiau, kad aš vis dėlto išeinu. Paradoksas, bet po kelių mėnesių gavau finansavimą klinikai. Kadangi iš darbo išėjau į „niekur“, teko registruotis Užimtumo tarnyboje, kol rasiu naują veiklą. Ir tik atvykus pildyti dokumentų, aš sužinojau apie subsidiją savo darbo vietos kūrimui. Tik išgirdusi apie ją iškart pasakiau – darau, štai mano galimybė ir jos praleisti negaliu. Man pasisekė, nes dar vienas mėnuo ir būčiau pavėlavusi dėl savo amžiaus, o pati iki šiol nesuprantu, kaip man šis finansavimas praslysdavo pro akis. Į šį projektą nėriau visa galva drąsiai, negalvodama, kad gali nepavykti, aš tikėjau – pavyks. Nors subsidija nebuvo tokia didelė, kad pilnai padengtų išlaidas verslo kūrimui, o santaupų galima sakyti neturėjau, man pavyko. Po septynių mėnesių įvyko klinikos atidarymas.“

Veterinarijos klinikos savininkė D. Suchockaja prisipažįsta, kad giminės dalis, išgirdusi apie jos norą įkurti nuosavą verslą, patyrusi šoką, kad taip rizikuoja, „ jiems tai atrodė beprotybė, vienai atidaryti kliniką be didelio finansinio rezervo ir partnerių“. O labiausiai, sako moteris, ją palaikė mama, be kurios, pažymi, jai būtų buvę žymiai sunkiau pasiekti tikslą. „Tai kartu su ja mes glaistėme, dažėme ir kitaip remontavome patalpas. Esu jai labai dėkinga, kad tikėjo manimi ir palaikė“, – sako veterinarijos specialistė, kuriai iki šiol atrodo, kad atidaryti kliniką buvo lengva. Buvusi darbinė patirtis, užsidegimas ir noras neleido jausti nuovargio ar sunkumų, nors dirbti teko septynias dienas per savaitę be jokio poilsio.

Darbo klausimai ir per atostogas

DiVet Veterinarija  įkūrėja pasakoja, kad sunkumai ir privalumai nuosavame versle visada vienas greta kito: „Iš vienos pusės esi pats sau vadovas ir gali darbo laiką planuoti pagal save, iš kitos pusės – tik visai neseniai pradėjau sau leisti atostogauti. Tačiau ir šiandien, atostogaudama, aš visą dieną sprendžiu įvairius darbinius klausimus. Laisvė ir pančiai kartu“, – tokia realybe gali pasidalinti pašnekovė.

Pradėjus veiklą, atskleidžia D. Suchockaja, sunkiausia buvo ir yra vadovauti kolektyvui. „Labai aiškiai žinojau klinikos viziją, kaip turime aptarnauti klientus, palaikyti tvarką, pagal kokius protokolus dirbti – dėl to perspausdavau savo darbuotojus. Tai klaida, kurią aš pripažįstu ir vis dar mokausi suteikti daugiau laisvės“, – atvirai dėsto pašnekovė.

Verslas jo kūrėjai įdomus tuo, kad yra labai dinamiškas, tenka ne tik rūpintis jo plėtra, administraciniais reikalais, bet ir užsiimti kasdieniu veterinarijos gydytojos darbu: priimti pacientus, nuolatos gilinti profesines žinias, dalyvauti seminaruose, konferencijose.

Veterinarijos  specialistė džiaugiasi, kad klinika vis dar auga. Klientų skaičius visą laiką didėja, klinikoje daugėja reikiamos aparatūros.

Pradinė investicija, skirta klinikos įkūrimui, buvo apie 40 000 EUR. Kadangi dalis investicijų buvo subsidijuota, šios investicijos jau atsipirko, tačiau toliau investuojama į naujos įrangos pirkimą, procesas tęsiasi.

Vyksta dideli pokyčiai rinkoje

Veterinarijos gydytoja D. Suchockaja apibūdina savo darbo ypatumus – vienu metu tenka dirbti su dviem klientais: pacientu gyvūnu ir jo šeimininku. „Pacientai, šunys ir katės, tai mūsų darbo širdis, tikslas ir prasmė. Dėl jų mes darome viską, kad kuo tiksliau diagnozuotume ligą, parinktume kuo geresnį gydymą ir kad gyvūnas kuo mažiau jaustų streso gydymo metu. Gydomo gyvūno šeimininkai jaučia stresą ir nerimą dėl savo augintinio, todėl labai svarbu tinkama komunikacija ir palaikymas sunkiu metu.“

Suchockaja pastebi, jog paskutinius ketverius metus Lietuvoje aktyviai pradėjo kurtis veterinarijos klinikų tinklai, vyksta dideli pokyčiai rinkoje. „Šiek tiek nerimo galima jausti, nes smulkiajam verslui konkuruoti su tinklais sudėtingiau, tačiau mes turime kitų privalumų, kuriuos klientai vertina“, – įsitikinusi veterinarijos klinikos savininkė, kuri sako esanti laiminga dirbdama prasmingą darbą – padeda gyvūnams, o tai jai yra didžiausia motyvacija.

Kurdama verslą, D. Suchockaja sako išpildžiusi pagrindinę savo darbui keliamą sąlygą – darbas įvairus ir visą laiką tenka susidurti su naujais iššūkiais, tad ir pradedantiesiems linki: „Tikėkite savimi, neleiskite, kad kiti sėtų abejonės sėklas jumyse.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.