...

Vandens pramogų verslui ruošiasi žiemą

Verslas

2018.02.21

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: , .

Vandens pramogų verslui ruošiasi žiemą

Tadas Butkus. Asmeninio archyvo nuotr.

Verslo srityje sena patarlė „ruošk roges vasarą, o ratus – žiemą“, regis, įgauna prasmę. Trys bičiuliai ir sporto entuziastai Martynas Šlikas, Tadas Butkus bei Matas Matulevičius nusprendė bendraminčiams suteikti galimybę pasiplaukioti vandenlentėmis prie jūros, įkurdami vandenlenčių parką „313“.

Pastebėjo trūkumą

Vandenlenčių parkas įsikurs triukšmingiausiame Lietuvos kurorte – Palangoje. Anot verslo įkūrėjų, tai unikali vieta, į kurią žmonės atvyksta iš visos Lietuvos, nusiteikę pamiršti darbus bei rūpesčius ir puikiai pailsėti.

 

„Kai tau nelieka galimybės drybsoti paplūdimyje, reikia ieškoti kitos veiklos.“

T. Butkus.

 

„Vis dėlto atkreipėme dėmesį, kad šiame kurortiniame miestelyje trūksta aktyvių pramogų. Taip gimė idėja atidaryti vandenlenčių parką, kad jaunimas galėtų ne tik gurkšnoti alų ar drybsoti pliaže, bet ir sportuoti“, – pasakoja pašnekovas.

Vandenlenčių sportas yra atsparus prastiems orams, todėl net lietingomis vasaromis poilsiautojai turės ką veikti.

„Kai tau nelieka galimybės drybsoti paplūdimyje, reikia ieškoti kitos veiklos. Be to, vasarą nebūna taip šalta, kad būtų neįmanoma plaukti. Nutirpus sniegui, balandžio mėnesį mes jau plaukiame, be abejo, su hidrokostiumais“, – sako T. Butkus. Jam antrina kolega M. Šlikas: „Vandenlenčių sportas sujungia įdomiausius vasaros atributus. Visų pirma tai puiki sporto šaka po atviru dangumi. Tačiau kartu galima dalyvauti ir mažame vakarėlyje su bičiuliais ir ausiai malonia muzika. Kas gali būti šauniau? Tokiomis sąlygomis laikas tiesiog tirpste tirpsta. Lietus mūsų taip pat negąsdina. Tam, kad būtų galima plaukti vandenlente, figūros turi būti drėgnos. Tarkime, Azijoje, kur trūksta drėgmės, specialiai įrengiamos vandens žarnos, tad lietus yra pranašumas – svarbiausia, kad nežaibuotų“, – teigia pašnekovas.

Pasirinko traukos centrą

Ieškodami tinkamos vietos savo planuojamai idėjai verslo partneriai apgalvojo daug galimų variantų, tačiau išsirinko nuolatos poilsiautojų kupiną Palangą.

„Stebint pasaulinius pavyzdžius, tenka matyti, kad kartais parkai būna įkurti in the middle of nowhere (liet. „kažkur pasaulio pakraštyje“), o visą dieną plaukiojus norisi išlįsti į miestą. Mes galime pasidžiaugti, kad mūsų parkas įsikūręs prie vis labiau atsigaunančios Palangos“, – atkreipia dėmesį T. Butkus.

Anot jo, visi laurai už galimybę išsirinkti ypatingą vietą atitenka verslo bendraautoriui M. Šlikui, kuris ištyrinėjo rinką ir joje veikiančius žaidėjus.

„Prieš atidarant „313“ man teko išmaišyti daugybę pasaulio šalių, aplankiau maždaug 20 parkų, kai kuriuos net po kelis sykius. Lankydamas skirtingus parkus stengiausi atkreipti dėmesį į jų pranašumus ir trūkumus, kad pajūrio vandenlenčių parko lankytojams galėtume pasiūlyti tai, kas geriausia. Yra keletas dalykų, kuriais šis parkas užburs ir papirks žmones. Pirmasis – figūros. Daugelyje parkų būtent jų trūksta, mes savo klientams siūlysime kruopščiai atrinktas figūras, tinkančias tiek pradedantiesiems, tiek profesionalams. Antrasis dalykas – mes savo klientams siūlysime apgyvendinimą ant jūros kranto! Magiška vieta parkui suteikia dar daugiau žavesio, be to, parko įkūrimas šalia jūros – ne tik Europoje, bet ir pasaulyje yra gana retas reiškinys“, – išskirtinumus atskleidžia verslininkas.

Konkurentų beveik neturi

„313“ įkūrėjai pasakoja, kad imtis veiklos juos pastūmėjo potraukis sportui ir itin mėgstamos vandenlentės. Jaunų verslininkų neišgąsdino ir lėšų stygius. Turėdami ankstesnių su verslu susijusių patirčių, jie žinojo, kad galima gauti investicijų savo veiklos pradžiai, todėl nesibaimino.

„Žinoma, mums trūko lėšų. Todėl aprašę verslo modelį, įvertinę rizikas, kreipėmės į banką dėl paskolos. Neturėjome nuosavo turto užstatui, tad UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) suteikė paskolos garantiją. Jeigu ne INVEGA, nebūtume galėję įgyvendinti šio projekto, vien geros idėjos nepakanka. Tai yra išsigelbėjimas ir galimybė verslininkui, norinčiam kurti savo verslą“, – pabrėžia M. Šlikas.

Jo kolega T. Butkus atskleidžia, kad drąsos kurti vandenlenčių parką įkvėpė ir tai, kad mūsų šalyje tai yra tik antrasis tokio tipo parkas, tad konkurencijos daug nesitikima.

„Galima sakyti, kad konkurencijos nėra. Mes esame labiau orientuoti į jaunimą, turintį galimybę atostogauti, dalyvauti stovyklose. Su žmogumi, atvykusiu į mūsų parką, nuosekliai dirbs treneris – dabartinis Lietuvos vandenlenčių čempionas Domantas Kazickas.

Anot M. Šliko: „Savaitgalį žmonės nori kur nors ištrūkti, neretai į pajūrį. Mūsų parke traukos sistema veiks ratu. Beveik visi vandenlenčių parkai Lietuvoje veikia principu „pirmyn–atgal“, kur vienu metu gali plaukti vienas žmogus, todėl dažnai karštą dieną sunku rasti galimybę išmėginti vandenlentę. Sistema ratu veikia kitokiu principu: čiuoži, jeigu parkrenti, parplauki atgal ir vėl čiuoži. Be to, parkuose, kurie sukasi ratu, paslauga atpinga“, – pasakoja T. Butkus.

Optimistiški planai

Matydami, kaip sparčiai vandenlenčių sportas skinasi kelią Lietuvoje, trys jauni ir ambicingi verslininkai tikina, kad neketina stovėti vietoje ir jau brandina naujas idėjas.

„Užsiimant šiuo sportu, labai greitai galima pamatyti progresą. Jeigu nebijai, daugiau bandai, daugiau rizikuoji, kiekvieną dieną judi į priekį. Tiesa, bijoti visai nėra reikalo, mat tikimybė patirti traumą užsiimant vandenlenčių sportu yra minimali. Dėl spartaus šio sporto populiarėjimo ketiname ateityje plėstis ir į užsienio šalis, kuriose galėtume įrengti tokį patį gerą parką kaip gimtinėje. Tiesa, į kaimynines šalis nesidairome, mąstome apie ką nors egzotiškesnio“, – atskleidžia T. Butkus.

Dirbti tai, kas žavi

Remdamiesi savo patirtimi, jauniems žmonėms verslininkai linki nebijoti bandyti ir imtis tų darbų, kurie iš tiesų patinka. Anot jų, svarbu išbandyti daug sričių, kad pavyktų rasti tą vienintelę, kuri leistų mėgautis kiekviena diena.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.