...

Gydymas pažangiausiomis metodikomis naujoje raidos klinikoje vaikams

Verslas

2022.06.16

Autorius: Vaida Kerienė

Temos: , , , .

Gydymas pažangiausiomis metodikomis naujoje raidos klinikoje vaikams

Dovilė Čepulinskaitė ir Agnė Juodytė Asmeninio albumo nuotrauka

Dovilė Čepulinskaitei dažnai teko lankytis Lietuvos ir užsienio reabilitacijos centruose gydant retą dukters ligą. Tuomet pastebėjo, jog Lietuvoje daug puikių reabilitacijos specialistų, tačiau norint siekti puikių rezultatų, paciento būklės gerėjimo, neretai jiems trūkstą modernios įrangos, kuri padėtų taikyti naujas metodikas plačiai naudojamas užsienyje. Savo idėja pasidalino su retų ligų kineziterapeute Agne Juodyte ir kartu įkūrė „Vaiko raidos kliniką“.

Čepulinskaitė buvo įkūrusi smulkų verslą: „Aptarnavau 60 įmonių, internetinių parduotuvių“, – prisimena pašnekovė, bet netikėta žinia apie retą dukros ligą – autoimuninį encefalitą prieš NMDA receptorius, sustabdė viską – verslas buvo parduotas, o Dovilė dirbo įvairiausius darbus kokius galėjo dirbti ligoninėse arba tuo metu, kol vaikui buvo lašinami vaistai.

Dovilės dukra gimė visiškai sveika, kodėl ji susirgo, paaiškinimo nėra. Liga sutrikdė mergaitės kalbą, regą, judesius, aplinkos suvokimą, ėmė naikinti nervų sistemą. Liga truko ilgai – 4 metus, reabilitacija 2 metus.

Visą šį ilgą dukros ligos ir reabilitacijos kelią lydėjo kineziterapeutė Agnė Juodytė, kuri specializuojasi gydyme su retomis ligomis sergančiais vaikais. Ji stažavosi vienoje didžiausių onkologinių ligoninių ST Jude, Memfyje JAV, kartu su pasaulio mokslininkais išleido mokomąjį vadovėlį „Kineziterapijos vadovas sergant hemofilija“, dalyvavo specifiniuose mokymuose Vokietijoje su vaikais sergančiais mukopolisacharidoze ir daugelyje kitų mokymų apie retas ligas, kurių ligonių Lietuvoje nedaug, bet turėti tokias specifines žinias labai reikalinga.

Dovilė tuo metu apkeliavo visus reabilitacijos centrus Lietuvoje, sustojus ligai pradėjo keliauti po užsienio reabilitacijos centrus, tuomet ir pamatė, ko Lietuvos centrams labai trūksta, pradėjo kalbėtis su verslų atstovais apie tai kaip stipriai reikalingas reabilitacijos centras jungiantis naujas metodikas. Verslas iš pradžių jų idėjomis nepatikėjo, bet patikėjo kineziterapeutė Agnė Juodytė, vaikų tėvai, buvo surinkta parama ir nupirkti pirmieji kostiumai terapijai.

Ar turite už ką sumokėti algas?

Jos buvo laikomos fantazuotojomis, atidarius mažą centrą skeptikai klausdavo: „ar ateina vaikai, ar turite iš ko mokėti algas?“ Bet moterys nekėlė tikėjimo ar netikėjimo klausimo, jos tarsi žinojo, kad tai turi padaryti: „Bet vis dėl to mūsų tikėjimo sparnus trumpam sugebėjo pakirsti ES finansuojamas projektas pagal priemonę „Paslaugų centrai vaikams“, į jį buvo sudėta visa širdis ir begalinis noras padėti vaikams, bet po jo atmetimo buvome stipriai suabejoję ar tikrai to reikia? Tuomet nusprendėme įkurti mažą centrą“, – prisimena pašnekovės.

Atidarius mažą centrą netrukus jų idėja patikėjo ir verslai – „Klaipėdos kredito unija“, „Invega“ – finansavo jų projektą.

Taip, mes galim!

„Kai įveiki su vaiku ligą, sunkumus vertini truputį kitaip“, – pasakoja Dovilė – „Šiandien jau drąsiai tariame: Taip, mes galim dirbdami vieningai padėti vaikučiams ir Lietuvoje kurti didelius dalykus“.

Šios stiprios vidumi moterys ne tik atveža moderniausias technologijas Lietuvos vaikams, kuria tokius stebuklus kaip – ortezų, ortopedų, kineziterapeutų pagalba vaikai pradeda vaikščioti, valgyti, apsitarnauti, kalbėti. Po terapijos pradeda sakyti žodį „tėtis“ arba negalėję sujungti kelių žodžių vaikai išmoksta eilėraštukus. „Planuojama atvežti robotus, kurių dėka nevaikštantys vaikai galės vaikščioti,“ – pasakoja Dovilė.

„Vaikų raidos klinika“ naudojama audio-neurosensorinė stimuliacija tinkanti kūdikiams nuo 2 mėn. ir suaugusiems. Terapijos tikslas – sukurti naujas neuronų jungtis smegenyse. Siekiant mažinti vaikų turinčių emocinių ir psichologinių problemų atskirtį mokyklose ir darželiuose, planuojama Audio neurosensorinę stumuliaciją, kuo plačiau integruoti švietimo sistemoje.

Kostiumų terapija – išlygina kūną, atkuria kiek tik įmanomą įprastą laikyseną. Kita naudojama terapija – Spider (Ugul) terapija yra intensyvus gydymo metodas. Unikalus vaiko pakabinimas kaip voratinklyje – gerina vaiko stabilumą, pusiausvyrą, koordinaciją. Taikome ir kiti gydymo metodai, aptariami su puikia jaunų specialistų komanda.

Bet svarbiausia jų tikslas socialiai atsakingo verslo dėka vaikams teikti nemokamą pagalbą.

Nemokama reabilitacija vaikams

„Vaiko raidos klinika“ tai nepelno siekianti organizacija. „Investicijos labai didelės, kadangi tai nepelno siekianti organizacija, apie atsiperkamumą negalvojame, o galvojame, kaip padėti kuo daugiau vaikų, labai laukiame sutarties su ligonių kasomis, tuomet mūsų paslaugos taps prieinamos dar daugiau vaikų“, – pasakoja idėjos autorės.

Šiame versle siekiant teikti vaikams nemokamą pagalbą – efektyvi rinkodara, gera sklaida labai svarbi. Todėl formuojama stipri komanda, kuri ne tik pasakos, jog jau Lietuvoje galima gauti terapijas, kurios plačiai naudojamos užsienyje, bet ir skatins socialiai atsakingą verslą prisidėti prie pagalbos vaikams: „liga ir negalia nesirenka ir labai dažnai šeimoms reikia ne tik psichologinės ir emocinės pagalbos, bet ir finansinės. Juk kiekvienas tėvas nori padėti savo vaikui“, – pasakoja moterys.

„Vaiko raidos klinika“ palaiko Rimanto Kaukėno paramos grupė, TV „Išsipildymo akcija“, kiti paramos fondai. O pagrindinis ir didžiausias sklaidos šaltinis – tėvų rekomendacijos. Nemažai įmonių teikia paslaugas nemokamai, kaip paramą, pavyzdžiui, viena įmonė nemokamai teikia skalbimo paslaugas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.