Ūkio technologijų startuolis pritraukė pusė milijono eurų investiciją

Verslas

2024.12.19

Autorius: bzn start

Temos: .

Ūkio technologijų startuolis pritraukė pusė milijono eurų investiciją

„Freya Cultivation Systems“  komanda // Įmonės archyvo nuotr.

Giliųjų žemės ūkio technologijų startuolis „Freya Cultivation Systems“  pritraukė 500 tūkst. eurų investiciją, kurios lėšomis šalia Kauno bus įrengtas demonstracinis šiltnamis. Jame bendrovė potencialiems klientams iš tikslinių rinkų demonstruos savo sukurtą trijų dimensijų augalinių kultūrų auginimo sistemą „Aeroframe“. Šiame pirminio investavimo (angl. seed round) etape dalyvavo rizikos kapitalo fondai „Coinvest Capital“, „BSV Ventures“, taip pat privačių investuotojų – verslo angelų Pauliaus Vilemo ir Marko Lehtovaara valdomos  UAB „Sofigama“ ir „Zunami Oy“.

„Freya“ direktorius Lukas Bartusevičius sako, kad pritrauktomis lėšomis bus įgyvendinami nauji pilotiniai „Aeroframe“ sistemos atitikimo patvirtino projektai, kurie leis pasiekti dar platesnę tikslinių klientų rinką ir bendrovės pardavimus išauginti iki 3 mln. eurų. „Aeroframe“ yra įmonės pagrindinis produktas – tai išmani augalų auginimo sistema komerciniams šiltnamiams, leidžianti išnaudoti trijų dimensijų auginimo paviršius ir taip padvigubinti naudingą augalų auginimo plotą.

Sprendimas padeda padidinti veiklos pelną triskart

Kūrėjų teigimu, „Aeroframe“, palyginti su kitomis jau naudojamomis sistemomis, leidžia pasiekti iki dukart didesnį įvairių kultūrų – braškių, salotų, prieskoninių augalų, pomidorų – derlių, o ūkininko, besinaudojančio sistema, veiklos pelnas išauga tris kartus.

„Šviežių daržovių paklausa pasaulyje auga sparčiau nei didėja įprastu būdu auginamos produkcijos tiekimo apimtys, todėl šiltnamiuose išaugintų šviežių daržovių poreikis nuosekliai auga. Jau dabar maždaug penktadalis šviežių daržovių, pasiekiančių prekybos vietas, yra išaugintos šiltnamiuose. Atitinkamai, šiltnamių industrija sparčiai plėtojasi, o „Freya“ padės ūkininkams pasiekti derliaus proveržį, ir taip užsitikrins savo vietą kaip pažangiausias agrotechnologijų startuolis. Mūsų ambicija – tapti vienaragiu ir sukurti kontroliuojamų patalpų ūkių inovacijų ekosistemą Lietuvoje. Esame dėkingi „Coinvest“ fondui už lyderystę Lietuvos startuolių ekosistemoje, „BSV Ventures“ už ilgalaikę paramą ir bendradarbiavimą bei visiems verslo angelams už tikėjimą komandos vizija“, – pažymi L. Bartusevičius.

„Šiame projekte, atrodytų, esama tarpusavyje retai sutinkamų ingredientų – giliųjų technologijų, įrangos projektavimo ir žemės ūkio produkcijos – tačiau „Freya“ komandai visa tai pavyko sujungti į puikiai veikiančią dermę. Labai tikiuosi, kad mūsų investicija virs postūmiu, padėjusiu atverti įmonei plačius vartus į regiono ir globalias rinkas, o Lietuvos agrotechnologijų kūrėjai užims deramą vietą šiame itin perspektyviame segmente“, – pažymėjo „Coinvest Capital“ vadovė Viktorija Trimbel. „Coinvest Capital“ dalis šiame investicijų etape siekė 250 tūkst. eurų.

Demonstruos išmanius ūkius

Išmanūs ūkiai

 

„Freya“ naujai planuojamame šiltnamyje ketina pademonstruoti ir patvirtinti „Aeroframe“ sistemos privalumus išmanius ūkius plėtojantiems ūkininkams iš Centrinės ir Vakarų Europos, JAV, Kanados, Japonijos. Tuo pačiu metu sistema bus toliau tobulinama, automatizuojama, integruojamos papildomos sėjimo ir derliaus nuėmimo sistemos.

Freya“ taip pat yra įgyvendinusi kelis sėkmingus bandomuosius projektus, kurių metu pristatė savo sukurtus titaninius ultragarsinius purkštukus, mitybinį augalų tirpalą paverčiančius tinkamo dydžio lašelių rūku. Startuolio technologijos naudojamos auginti pomidorams Pasaulio banko finansuotame projekte Džibutyje (Rytų Afrika), tokius purkštukus naudoja ir biotechnologijų įmonė Pietų Afrikoje. „Freya“ technologiją taip pat testuoja viena iš didžiausių kosmoso agentūrų pasaulyje.

Augalų išmanūs ūkiai

 

„Augalų auginimas rūke yra pats efektyviausias ir našiausias auginimo būdas. Nors šis faktas yra seniai žinomas, tačiau niekam nepavyko masiškai pritaikyti šios metodologijos dėl egzisuojančios technologijos limitacijų. Džiaugiuosi galėdamas atverti augalų biologinį potencialą rūko aplinkoje, naudojant mūsų patentuotą auginimo technologiją“, – sako „Freya“ įkūrėjas agronomijos mokslų daktaras Gediminas Kudirka.

Šio investicinio etapo metu „Freya Cultivation Systems“ atstovavo verslo advokatų kontora „Prevence“, „Coinvest Capital“ fondą – „TGS Baltic“.

Apie „Freya Cultivation Systems“

Giliųjų agrotechnologijų startuolis „Freya Cultivation Systems“ (UAB „Baltic Freya“) buvo įkurtas 2018 m., jo įkūrėjas – agronomijos mokslų daktaras Gediminas Kudirka. 2018-aisiais jis pradėjo auginti augalus rūke ir tapo vienu iš šios nišinės auginimo praktikos specialistų pasaulyje. Šiuo metu „Freya“ komandoje – keturi skirtingų sričių specialistai. Bendrovei vadovauja startuolių valdymo patirties turintis Lukas Bartusevičius, jo tikslas – sustiprinti įmonės verslo vystymo ir gamybos pajėgumus. Vilmantas Raštutis – bendraįkūrėjas, inžinierius, sukūręs naują ultragarsinę technologiją, pritaikytą pigiai ir industriniu mastu efektyviai laistyti augalus rūku.   Operacijų  vadovas Ignas Andrulevičius  yra atsakingas už bendravimą su  tiekėjais, partneriais, klientais bei įmonei reikalingų unikalių produktų tiekimą.  Pagrindinis įmonės produktas – išmani trijų dimensijų „Aeroframe“ augalų auginimo sistema šiltnamiams.

Apie „Coinvest Capital“

„Coinvest Capital“ yra ankstyvosios stadijos rizikos kapitalo fondas, įkurtas nacionalinio plėtros banko ILTE, ir kuris investuoja fondui patikėtas ES ir Lietuvos Respublikos viešąsias lėšas kartu su verslo angelais ir kitais rizikos kapitalo fondais į perspektyvias startuolių įmones, kuriančias vertę Lietuvai. Šiuo metu fondo portfelyje jau yra 37 startuoliai, į kuriuos koinvestuota 35,5 mln. eurų. Fondas siūlo unikalią pelno dalijimosi programą, apribodamas savo investicijų grąžą nuo 4 iki 8 proc. per metus. Sėkmingo investicijų pardavimo atveju, šią ribą viršijantį pelną Fondas skiria akredituotiems privatiems koinvestuotojams. Iš 44,3 mln. eurų Fondui patikėto valdomo kapitalo (committed capital),  laisvas kapitalas naujoms investicijoms po šio sandorio siekia 21,4 mln. eurų.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.