...

Trūko draugijos namie – rado naują verslo nišą Lietuvoje

Verslas

2020.09.23

Autorius: Agnė Kavaliauskaitė

Temos: .

Trūko draugijos namie – rado naują verslo nišą Lietuvoje

Živilė Banionė Irmanto Sauliaus nuotr.

Grafikos dizainerė Živilė Banionė jau kelerius metus dirba iš namų, o 2018 m. pajuto, kad dieną jai trūksta draugijos. Tų pačių metų rugpjūtį Banionių namuose atsirado levretė Dūmas, kuris mylintiems šeimininkams įminė tikrą mįslę – kur gauti šiltų drabužių šalčio bijančiam augintiniui? Taip atsirado internetinė levrečių ir vipetų drabužių parduotuvė „Dumas Goods“.

Netikėtai kilusi idėja

Ž. Banionė pasakoja, kad idėja kurti specialius drabužius levretėms ir vipetams kilo visiškai natūraliai. Moteris negalvojo apie verslo planą ir net nesvarstė, ar apsimoka kurti tokius drabužius ir kitų šeimininkų šunims. Pirmiausia moteris norėjo pasirūpinti savo augintiniu: „Kadangi šie šuniukai neturi povilnės savo kailyje, o ir riebalinio sluoksnio pas juos labai mažai, jie yra jautrūs mūsų vėsiems rudens ir šaltos žiemos orams, todėl jiems reikia drabužių. Tik įsigiję augintinį nusipirkome keletą drabužių gyvūnų prekių parduotuvėse, tačiau ilgainiui susidūrėme su problema. Dėl gilių savo kūno formų jiems mažai kas tinka: gili krūtinė, ilgos ir plonos kojos, taip pat ilgas kaklas, gaubta nugara ir labai siaura juosmens dalis. Tokių matmenų drabužėlių gyvūnų prekių parduotuvėse nėra. Kas tikdavo per krūtinę, netikdavo šuns nugaros ilgiui, rankovės baigdavosi ties alkūnėmis ir pan. Tad ilgai netrukus mano mama, kuri visą gyvenimą yra tiesiogiai susijusi su siuvimu, jo technologijomis bei gamybos procesais, ėmė ir pasiuvo Dūmui pirmąjį, o paskui ir antrąjį drabužėlį.“

Pirmieji „Dumas Goods“ bandymai nebuvo itin gerai apgalvoti, tačiau pats drabužis savo funkciją atliko – dengė nugarą ir turėjo ilgas rankoves. „Na, o 2019 m., kai šuo jau buvo šiek tiek įgavęs levretiškas formas, kurios stipriai keistis ateityje neturėjo, nusprendėme pasiūti jau stilingesnį ir labiau išdirbtą drabužėlį. Taip pat pradėjome gauti užklausų, iš kur tie mūsų drabužiai ir ar būtų galima tokių įsigyti. Paaiškėjo, kad Lietuvoje tuo metu nebuvo nė vieno prekių ženklo, kuris siūtų tokius kombinezonus levretėms, kokius gaminome mes. Taip ir gimė mintis siūti drabužius levretėms, vėliau prijungėme ir vipetus. Investavę laiko ir pinigų į vieno modelio sukūrimą (konkrečiai keturių rankovių kombinezoną), jo dydžių išdauginimą, spalvų gamos pasiūlą, pakuotės bei dizaino elementus, dabar turime savo prekių ženklą „Dumas Goods“ (liet. „Dūmo prekės)“, – pradžią prisimena Ž. Banionė.

Mamos ir dukters verslas

„Dumas Goods“ yra dviejų žmonių ir vienos levretės kūrinys, tiksliau mamos, dukros bei šuniuko Dūmo. Prasidėjęs nuo šuns įsigijimo ir perėjęs iki mamos ir dukros bendros veiklos, šildančios bei puošiančios mūsų keturkojus. Šių metų spalio 22 d. galėsime švęsti pirmąjį „Dumas Goods“ gimtadienį, bus lygiai metai, kai oficialiai būsime atidarę savo elektroninę parduotuvę vienoje iš rankų darbo prekybos platformų „Etsy“. Tiesa, tas gimtadienis toks dar labai popierinis, pati pradžia nebuvo tokia stipri, palyginti su tuo, kokį kelią esame nuėję dabar. Na, bet juk dėl to jis ir yra pirmasis“, – sako pašnekovė.

Dabar „Dumas Goods“ elektroninėje parduotuvėje pirkėjai gali rasti septynis visiškai skirtingus drabužių dizainus, tarp kurių – rankomis megzti merinosų vilnos dvigubo sukimo šalikėliai, nykštuko tipo lietpaltis, vasarinė dvipusė skirtingų spalvų liemenė, dviejų rankovių džemperiai, žieminės striukės ir t. t. Visa tai galima rasti rankų darbo prekybos platformoje „Etsy“ „Dumas Goods“ vardo parduotuvėje, taip pat „Instagram“ bei „Facebook“ paskyrose. Artimiausiu metu turėtų pasirodyti asmeninė „Dumas Goods“ internetinė parduotuvė.

Bijojo, kad netiks drabužiai

„Dumas Goods“ gyvavimo pradžia buvo pilna iššūkių. Vienas jų – suvokimas, kad proceso metu ne viskas bus tobula ir tai yra normalu. Be to, pirkėjų patarimai ar įžvalgos suteikia galimybę tobulėti ir kartu tobulinti kuriamus drabužius. „Labai išgyvenome, kad kažkas gali netikti, juk tai drabužiai šunims, ir visi jie, nors ir vienos veislės, yra labai skirtingi, kai kalbame apie idealiai tinkantį apdarą. Vieni nori tinkančio kaip pirštinė, kiti laisvo ir t. t. Kadangi mes siuvame pagal savo pačių nustatytų dydžių standartų lentelę, dydžiai varijuoja 2–3 cm skirtumu. Gali pasirodyti juokinga, bet taip, kartais tie 2 cm gali daryti didelį skirtumą“, – aiškina pašnekovė.

Pradžioje prireikė ne tik finansinių, bet ir laiko investicijų: „Norint sukurti pasiūlą, rimtą ir patikimą įvaizdį, reikia investicijų. Į audinius, jų spalvas, siūlus, pakuotę, pagaliau pačią parduotuvę, dizainą bei laiką. Esame dirbantys žmonės, tad laiko investicija buvo laisvalaikio ir savaitgalių sąskaita ir tik dėl pačių įdėto darbo bei palaikymo pusmetį prieš oficialų atidarymą, galiu pasidžiaugti ir pasididžiuoti, kad „Dumas Goods“ finansine prasme pavyko įkurti be jokios papildomos paramos ar paskolų.“

Siūlo neskubėti priimant sprendimus

Ko Ž. Banionė palinkėtų tiems, kurie svajoja apie nuosavą verslą? „Mano akimis, noras yra savaime didesnis reiškinys už baimę. Tad, jeigu iš tiesų nori, mažais žingsneliais gali pradėti daryti kažką, kas pradžiai bent jau vestų link to tikslo. Tuomet baimės tiesiog atsitraukia savaime. Juk tai neturi būti šuolio su parašiutu dydžio žingsnis. Siūlyčiau pradėti nuo domėjimosi patinkančiu dalyku ir, suradus nors kelis „už“ daugiau negu „prieš“, imtis konkrečių veiksmų, vedančių link svajonės. Taip pat neskubėti priimant sprendimus, išgirsti pastabas, priimti kritiką ir paversti ją į patobulinimus. O svarbiausia – išlaikyti savo pradinės svajonės viziją bei nuotaiką, kurios vedami pradėjote kurti, juk tai galiausiai turi teikti džiaugsmą!“ – portalo skaitytojams linki Ž. Banionė.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.