...

Susidomėję psichobiotikais, sukūrė savo prekės ženklą

Verslas

2023.01.11

Autorius: Loreta Lileikienė

Temos: , , .

Susidomėję psichobiotikais, sukūrė savo prekės ženklą

Šarūnas Bačiliūnas ir Anna Chwalibog Asmeninio albumo nuotrauka

Kaunietis Šarūnas Bačiliūnas (30) prieš pusantrų metų įkurtos įmonės „Integral Solutions” verslo plėtros vadovas, kartu su verslo bendraįkūrėja Anna Chwalibog (23) nusprendė būti psichobiotikų (probiotikai – psichologinei sveikatai ir protinei veiklai gerinti) pionieriais ir sukūrė savo psichobiotikų prekės ženklą „Integral Biotics®“.

Industrinių technologijų vadybos specialistas Š. Bačiliūnas, baigęs Kauno technologijų universitetą, dirbo konsultantu, padedančiu verslo įmonėms parengti projektus ir paraiškas EU finansavimui gauti, vėliau kartu su tėčiu įkūrė IT įmonę „Acoris”, kurios direktoriumi pradžioje ir buvo, tačiau vėliau šią poziciją perleido tėčiui, o pats kartu su draugais įsteigė dvi asociacijas: „Lietuvos skeptiškas jaunimas” ir „Lietuvos Racionalistai”, kuriose iki šiol užima prezidento rolę.

Renginyje sudominusi tema įkvėpė veikti

Prieš pora metų per vieną „Lietuvos skeptiško jaunimo” organizuotą tarptautinį projektą Kaune apie tai, kaip atsikirti mokslą nuo pseudomokslo, pašnekovas ir susipažino su viena iš Lenkijos komandos dalyvių – Anna Chwalibog, dabartine įmonės bendrasavininke ir direktore. Anna tuo metu rašė savo baigiamąjį darbą universitete apie tai, kaip psichobiotikai gali prisidėti prie įvairių psichiatrinių ligų gydymo. Tai Š. Bačiliūną labai sudomino, tad bendravo toliau ir po metų kartu su nauja pažįstama nusprendė įsteigti įmonę, kuri kurs ir prekiaus psichobiotikais.

Dar prieš įsteigiant įmonę projekto autoriai dalyvavo MITA (dabar Inovacijų agentūra) organizuotame gyvybės mokslų akseleratoriuje, kuriame galėjo išgryninti idėją, pasikonsultuoti su ekspertais ir geriau susipažinti su gyvybės mokslų industrija. Šiuo metu įmonė prekiauja kliniškai patikrintais ir efektyviais licenzijuotais psichobiotikais su savo prekės ženklu Integral Biotics® ir tuo pat metu bendradarbiauja su „Vilniaus Universitetu” kuriant naujos kartos psichobiotikus.

Pradėti galima be didelių investicijų

Š. Bačiliūnas iš savo patirties sako, kad šiais technologiniais laikais didelių investicijų pradėti verslą nebūtina turėti, yra pilną įrankių, kurie arba nemokami, arba tikrai nebrangūs ir gali stipriai padėti pradedant verslą. Didžiausia investicija, kurios jiems prireikė, buvo skirta pirmajai psichobiotinių papildų „EasyMind™ partijai įsigyti, tačiau ir čia pavyko susitarti su tiekėjais dėl atidėto apmokėjimo. „EasyMind™ pardavinėjami Lietuvos ir Lenkijos rinkose, planuojama, kad pirmuosius 10 tūkst. papildų pavyks parduoti iki 2023 rudens.

Šis verslas jo kūrėjams atrodo įdomus, nes „yra gana nauja industrija su didžiuliu potencialu“. Pasak Š. Bačiliūno, terminas psichobiotikai pirmą kartą buvo pradėtas vartoti prieš dešimt metų. Šiuo metu yra atlikta tūkstančiai tyrimų, patvirtinančių žarnyno mikrobiotos ryšį su mūsų psichologine sveikata.

„Turime unikalią galimybę būti šios industrijos pionieriais. Mūsų startuolis UAB „Integral Solutions“ buvo atrinktas kaip vienas iš 2023 Probiota Pioneers nugalėtojų“, – džiaugiasi verslininkas.

Pirmasis įmonės produktas „EasyMind™“ yra skirtas visiems, kurie patirią stresą, jaučia depresijos ar nerimo simptomus. Jį perka įvairūs sveikatingumo entuziastai, sportininkai, programuotojai, verslininkai ir visi, kurie rūpinasi savo sveikata. Ateityje ketinama skirti daugiau dėmesio ir B2B segmentui. Su savo produkcija įmonė siekia verslams padėti išlaikyti sveiką darbo jėgą ir padidinti produktyvumą.

Klaidos galimos, tačiau tik darant išvadas

Š. Bačiliūno nuomone, verslo pradžioje klaidų darymas yra neišvengiamas ir tai yra priimtina, tačiau išvadų ir pamokų nepadarymas yra nepriimtinas. „Reikia turėti psichologinės stiprybės norint nepalūžti ištikus iššūkiams ir problemoms. Aš pats esu stoicizmo šalininkas, todėl visus nesklandumus ar problemas priimu kaip Dievo siunčiamus iššūkius, tam, kad tapčiau stipresnis ir geriau pasiruošęs gyvenimui. Kuo daugiau iššūkių, tuo stipresnis tampu. Pradėti verslą visada yra sunku ir esu įsitikinęs, kad tai nėra visiems skirtas kelias. Verslo pradžioje labai svarbu turėti tvirtą pamatą ant kurio bus vykdomas augimas. Kaip sakoma, gera pradžia yra pusė darbo. Nuosavas verslas yra didžiulė rizika, pilna iššūkių kiekviename verslo etape. Tačiau tvirtai tikime, kad turime gerą komandą, einame teisingu keliu ir šampanas mūsų laukia“, – su pasitikėjimu dėsto pašnekovas.

„Integral Solutions” savininkai Š. Bačiliūnas ir A. Chwalibog sako, kad savo versle vadovaujasi verslininko Peter Thiel principu, kad konkurencija skirta pralaimėtojams. „Norėdami sukurti išliekamąją vertę siekiame monopolio psichobiotikų industrijoje. Turime tikslą, kad žmonėms pagalvojus apie psichobiotikus pirmiausiai jie žinotų mūsų prekės ženklą Integral Biotics®“, – drąsiai savo vizija dalinasi verslo kūrėjai, siekiantys būti pasauliniais psichikos sveikatos priežiūros lyderiais, siūlančiais naujoviškus produktus ir paslaugas, paremtus gamtos ir mokslo žiniomis, o ateityje planuojantys pasiūlyti medicininių grybų ir psichodelinių vaistų.

Kol kas, būdami dar ankstyvoje verslo stadijoje, jo sumanytojai savo produktus  bando pristatyti per įvairius kanalus: naujienlaiškius, socialinę mediją, straipsnius žiniasklaidoje, dalyvaudami parodose ir konferencijose bei sklaida iš lūpų į lūpas.

Pradedantiesiems savo verslą ar projektą linki: „Raskite unikalią problemą, kuri aktuali dideliam žmonių ar organizacijų kiekiui, suburkite stiprią komandą, su kuria jausitės gerai ir turėkite aiškią viziją, kurios link eisite. Taip pat yra svarbu svajoti atsargiai, nes svajonės pildosi. Todėl visuomet verta išsikelti aukščiausius tikslus ir net jei jų nepasieksite, rezultatai bus vis tiek geresni nei daugumos.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.