...

Šurmulys sostinės centre: idėjos, pažintys ir atšvęstas jubiliejus

Verslas

2021.07.08

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: .

Šurmulys sostinės centre: idėjos, pažintys ir atšvęstas jubiliejus

„bzn start” jubiliejus ir verslo vakarėlis „Network Party” Irmanto Gelūno nuotr./ Žmonės Foto

Liepos 7-osios vakarą didžiausias žinių centras augančiam verslui „bzn start“ sukvietė visus į tradicinį verslo pažinčių vakarėlį. Šiemet „Network Party“ išskirtinis – kartu paminėtas ir „bzn start“ jubiliejinis, dešimtasis gimtadienis.

Nepraleidžia nė vieno renginio 

Renginio metu susirinkusieji dalyviai buvo supažindinami su juos dominančių sričių ekspertais. Didelė dalis jų – ištikimi šio renginio formato mėgėjai. Neformalioje aplinkoje vykęs bendravimas, anot susirinkusiųjų, atliepė lūkesčius ir poreikius. Štai vienas ekspertų, įmonės „Emotika“ vadovas Karolis Merkys, pasidžiaugė renginio atveriamomis galimybėmis: „Puiku tai, kad dalyviai gavo tai, kas buvo pažadėta – visiškai neformalų bendravimą su skirtingais specialistais. Dažnai tie, kurie pradeda veiklą savo versle turi daugybę klausimų, bet net neturi suvokimo, kas jiems galėtų vienu ar kitu klausimu padėti. Čia žmonių daug, nuomonių daug, patarimų taip pat, todėl kiekvienas gali rasti įkvėpimo, kaip atsakyti į žmonėms rūpimus verslo klausimus.“

Organizatoriai džiaugiasi, kad jau penktą kartą organizuojamame renginyje vis dažniau galima pamatyti pažįstamų veidų. Vienas jų – „Elektroninės informacijos centro“ vadovas Tomas Janušauskas, kuris, kaip pats minėjo, stengiasi nepraleisti nė vieno „Network Party“ renginio. „Čia turime galimybių išmokti naujų dalykų: susipažinti su žmonėmis, kurie susiduria su panašiomis problemas, turi ką patarti. Bendraudamas pamatai, kur gali tobulėti savo versle“, – įsitikinęs renginio dalyvis.

Renginio veterane galima pavadinti ir vieną eksperčių, visuose penkiuose lig šiol vykusiuose „Network Party“ renginiuose dalyvavusią profesionalę „dropshipperę“ Indrę Prichockaitę. Jos manymu, tai puiki erdvė susipažinti, pajausti verslo pulsą ir pabendrauti su panašius interesus skleidžiančiais žmonėmis.

„bzn start“ renginyje dalyvavau penktą kartą iš eilės. Tai puikus būdas gerai praleisti laiką, susipažinti su naujais žmonėmis, megzti ryšius. Dalyvauju kaip „dropshippingo“, e. komercijos verslo atstovė. Renginio metu dažniausiai dalyviai aiškinasi, kaip „dropshipperiai“ galėtų prisidėti prie jų produkto verslo plėtros, taip pat kaip toks verslo modelis veikia, kokios platformos yra patogios verslui. Dažnu atveju kalbame apie perspektyvas ir galimybes tolesniam bendradarbiavimui“, – pasakoja I. Prichockaitė.

Lanksčios biurų erdvės „Workland“ vadovė Laura Panovienė, dalyvavusi renginyje kaip ekspertė, pasidžiaugė galimybėmis rasti idėjų, susipažinti ir renginio metu užmegzti kontaktų tolesniems savo verslo projektams. 

10 metų laisvės kurti

Vienas šiųmečio renginio akcentų – garbus dešimtasis žinių centro „bzn start“ jubiliejus. Paklausta, kaip savo verslo pradžią prisimena jo įkūrėja dr. Živilė Glaveckaitė, verslininkė patikina, kad viskas kilo iš noro dirbti sau ir turėti laisvės. 

BZN start ilja laurs ir zivile glaveckaite„Pirmiausiai prisimenu norą turėti laisvę kurti ir įgyvendinti tai, ko tuo metu rinkoje trūko. Daugiau žinių ir informacijos apie tai, kaip kuriami startuoliai ar kiti jauni verslai. Vėliau augome kartu su jais ir per dešimt metų turime didžiausią segmentą tarp savo vartotojų, augantį verslą, siekiantį kurti inovacijas“, – pasakoja dr. Ž. Glaveckaitė.

Panašu, kad tikslas buvo įgyvendintas. Anot „bzn start“ akcininko, rizikos kapitalo fondo „Nextury ventures“ vadovo Ilja Laurs, „bzn start“ rinkoje yra išskirtiniai. Būtent tai prieš kelerius metus patraukė ir jo, kaip investuotojo, dėmesį.

„Lietuviškoje rinkoje yra, sakyčiau, du stiprūs verslo žiniasklaidos bei renginių rinkos žaidėjai. Vienas jų – „bzn start“, kuris orientuojasi išskirtinai į jauną, augantį, inovatyvų verslą. Pripažinsiu, kad ilgus metus buvome pažįstami su „bzn start“ įkūrėja Živile, organizavome bendrus renginius ir supratę, kad „bzn start“ komanda šioje srityje turi neprilygstamą įdirbį, nusprendėme investuoti į mūsų fondui kiek neįprastą projektą. Tai ne startuolis, o puikiai veikianti žiniasklaidos ir renginių įmonė“, – prisiminimais dalijasi investuotojas.

Įspūdingas kiekis turinio įrašų ir nauji projektai

Dr. Ž. Glaveckaitė, pasakoja, kad per dešimt metų rinkoje teko priimti ir sunkių sprendimų: „Pradžioje buvo padaryta daug klaidų. Mano verslo planas buvo tik idėja ir skaičiai, tačiau neturėjau didelio supratimo, kaip viską įvertinti. Pirmi metai buvo sunkūs, tačiau vėliau šis didelis nuoseklus darbas pasiteisino. Kaip vieną iš sunkiausių sprendimų įvardyčiau popierinio žurnalo atsisakymą. Tačiau kartu tai buvo teisingiausias sprendimas ir, gal sakyčiau, pavėluotas. Tuo metu jau reikėjo pradėti ne nuo popieriaus, bet nuo interneto“, – atkreipia dėmesį pašnekovė. 

Sprendimas pereiti į skaitmeną pasiteisino su kaupu. „bzn start“ tapo pasiekiamas visiems, išaugo vartotojų skaičius. Per dešimtį metų sukurta netoli 6 000 turinio įrašų, o verslui aktualių klausimų surinkta jau kur kas daugiau nei 6 000. Tam sukurtas ir specialus ekspertų, galinčių atsakyti į šiuos klausimus, tinklas.

„Sukūrėme unikalų reiškinį, kartais tenka girdėti, kaip mus sulygina su lietuviškuoju „LinkedIn“, kur ekspertai gali savo žiniomis dalytis, gali matyti prie jų profilį, viską, ką jis išsakė „bzn start“ platformoje. Čia didžioji dalis kreipiasi dėl žinomumo ir pardavimų augimo tikslų. Iš ties „bzn start“ per dešimt metų subrandino labai kokybišką turinį ir atitinkamai pasiekė labai kokybišką vartotojų grupę. Išvystėme platformą, kurioje vartotojai gali nemokamai dalytis žiniomis, patirtimi. Koncentruojamės ne į naujienas, bet į verslo vystymą. Padedame išaugti ir pasiekti kokybišką auditoriją. Kuriame žinias, kurios yra viskas! Kartu su verslo partneriu Ilja Laurs nuolat inovuojame ir netrukus rinką pasieks dar vienas naujas produktas tiems, kurie siekia kurti inovacijas ir tapti konkurencingi. Tikslas vienintelis – būti pirmiems, ten kur esame geriausi“, – įsitikinusi dr. Ž. Glaveckaitė.

Verslumas Lietuvoje dar jaunas

Anot I. Laurs, verslumas Lietuvoje vis dar labai jaunas. Palyginti su tokiomis rinkomis kaip Jungtinės Amerikos Valstijos, kur jau mokykloje vaikai mokomi sudėtingų verslo procesų, startuoliškų terminų, Lietuva žengia tik pirmus nedrąsius žingsnius.

„bzn start“ visada ir užsiėmė ta edukacija, kurios labai trūko mūsų rinkoje. Buvo sugebėta sistemiškai, nuosekliai ir kryptingai aiškinti pagrindinius, kartais net sakyčiau bazinius, dalykus apie verslą, padėti žengti pirmuosius žingsnius mūsų startuoliams. Aš visada sakau, jog už kiekvieno startuolio ar verslo visų pirmiausia stovi žmogus ir asmenybė. Taip stipriai savo idėjai ir visuomenės edukacijai atsidavusio žmogaus, kaip dr. Ž. Glaveckaitė, reikėtų paieškoti, tad neabejoju, jog dėl to „bzn start“ šiemet ir skaičiuoja jau dešimtmetį“, – teigia I. Laurs. 

Dr. Ž. Glaveckaitė atkreipia dėmesį, kad nuoseklus darbas suteikė idėjų imtis ir renginių organizavimo. Verslininkė atskleidžia, jog temas ir formatus labai dažnu atveju padiktuoja pati „bzn start“ skaitytojų auditorija. Ne išimtis ir vakar vykęs „Network Party“.

„Renginių bumas atėjo, kai mums buvo dveji. Tuomet vyko tik nemokami renginiai ir tik vėliau perėjome iš „freemium“ formato į apmokestintus renginius. Taip galima kontroliuoti srautus, planuotis ir pasiūlyti rinkai kokybiškus naudą kuriančius renginius. Renginių įvairovė kinta atsižvelgiant į esamą situaciją ir paklausą. Ji labai gerai atspėjama per žinių bazės pateikiamus klausimus. Tuomet jauti, kas skauda vartotojui ir mąstai apie naujus renginio formatus“, – atskleidžia dr. Ž. Glaveckaitė.

Nuoširdi padėka ilgamečiams draugams

Matant, ko reikia rinkai, gimė ir penktąjį kartą organizuotas „Network Party“ verslo pažinčių vakarėlis, kurį lydėjo visas būrys ilgamečių „bzn start“ draugų, laiko patikrintų ekspertų ir partnerių.

Organizatoriai dėkoja: Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkui, Lietuvos Respublikos valstybiniam patentų biurui, bendradarbystės erdvei „Workland“, spaudos profesionalams „Spaudos departamentas“, advokatų kontorai „Primus“, rizikos kapitalo fondui „Nextury Ventures“ bei renginį savo erdvėje priimančiam barui „Amadeus“.

Norintys pirmieji gauti informaciją apie būsimą verslo pažinčių vakarėlį „Network Party“, užpildykite anketą ČIA.

„bzn start” jubiliejus ir „Network Party”/ Irmantas Gelūnas nuotr. / zmonesfoto.lt

BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN BZN

Ekspertai

Ilja Laurs

Ilja Laurs

Įkūrėjas, valdybos pirmininkas / „Nextury Ventures”

Dr. Živilė Glaveckaitė

Dr. Živilė Glaveckaitė

„bzn start” įkūrėja, vadovė. / UAB „Glaveckaitė Media”

Laura Panovienė

Laura Panovienė

Workland valdomų centrų Lietuvoje vadovė / Workland Lietuva

Kristina Vilkienė

Kristina Vilkienė

Pramoninės nuosavybės informacijos skyriaus vedėja / Valstybinis patentų biuras

Justinas Mikulskis

Justinas Mikulskis

Skaitmeninės rinkodaros ekspertas / Mikulskis.lt

Dr. Žydrūnas Stankevičius

Dr. Žydrūnas Stankevičius

R&D vadovas / UAB „Seminal Work“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.