Sukūrė savitą vaikų darželį
2018.03.12
Temos: Finansai, Vadyba, Verslo pradžia.
Ilgai savęs ieškojusi ir išbandžiusi daugybę darbinės veiklos sričių, Gintarė Visockė tikrąjį pašaukimą atrado tik tapusi mama. Ji nepabūgo tykančių iššūkių ir įkūrė nestandartinio modelio vaikų darželį-mokyklą „Prasminga vaikystė“.
Suprato sistemą
Iki nuosavo verslo pradžios jauna moteris išbandė daug įvairių samdomų darbų, įgijo net keturis aukštojo mokslo diplomus, bet tik gimus vaikui suprato, ką iš tiesų nori ir gali veikti. Tiesiogiai susidūrusi su ugdymo ypatumais Lietuvoje, ji nusprendė steigti nuosavą vaikų darželį.
„Išbandžiau save daugybėje darbų, bet netrukus pastebėjau, kad visi jie vienaip ar kitaip susiję su vaikais. Pati augindama vaiką supratau, kaip mažiausiųjų auklėjimo sistemą būtų galima dar labiau patobulinti. Nusprendžiau, kad noriu pagal savo filosofiją įkurti darželį ir pradinę mokyklą, kur vaikai gautų nuoseklų ir sustiprintą socialinį bei emocinį ugdymą, būtų skatinami bendrauti, o tėvai galėtų skirti daugiau dėmesio savo vaikams“, – prisimena G. Visockė.
Daug dėmesio bendravimui
Vienas didžiausių darželio pranašumų – mažos vaikų grupės ir individualus dėmesys kiekvienam auklėtiniui.
„Mūsų darželis nuo standartinio skiriasi grupės dydžiu. Šio darželio grupėje yra vos 15 vaikų ir du juos prižiūrintys suaugusieji, kurie suteikia pakankamai individualaus dėmesio. Vaikai mokosi žaisdami, o skatinami smalsumo ir susidomėjimo lengviau įsisavina naujus dalykus. Pagaliau skiriamės ir tuo, kad daug dėmesio skiriame tėvų ir vaikų bendravimui – tėvai kiekvieną dieną gauna informaciją apie savo vaikus“, – dėsto pašnekovė.
Sunkiausia pradžioje
Anot G. Visockės, didžiausias sunkumas imantis nuosavo verslo iškyla tuomet, kai tenka susidurti su pirmųjų investicijų klausimu.
„Prieš įkuriant darželį svarbiausia buvo gauti reikiamą finansavimą. Iš pradžių turėjome savų lėšų, kurias galėjome investuoti, bet ilgainiui jų nebepakako. Gauti paskolą iš bankų nebuvo beveik jokių šansų, nes jie suteikdavo jas tik tada, kai verslas laikėsi metus ar dvejus, o mums pinigų reikėjo anksčiau. Problemų iškilo net ir atsiradus Europos Sąjungos (ES) verslumo skatinimo programai, nes turtas, kurį galėjome užstatyti, buvo pernelyg kuklus. Tuomet kreipiausi į INVEGĄ, kurioje gavau patarimų ir finansinės pagalbos. Galiausiai mums buvo suteikta Verslumo skatinimo fondo paskola“, – džiaugiasi jauna verslininkė.
Svajoja augti
„Kai užsipildys klasės ir grupės, galvosime apie vyresnių klasių moksleiviams skirtą filialą.“
G. Visockė.
Paklausta apie ateities viziją, G. Visockė patikina, kad plėtros planų tikrai yra, o kiekvieną naują idėją skatina pozityvus grįžtamasis ugdytinių ir jų tėvų ryšys.
„Kai užsipildys klasės ir grupės, galvosime apie vyresnių klasių moksleiviams skirtą filialą. Tokias svajones skatina bendruomenės ir pačių vaikų susidomėjimas: nėra nieko nuostabiau, nei girdėti, kai vaikai tėvams sako, kaip jiems čia patinka“, – teigia pašnekovė.
Linki pažinti save
G. Visockė įsitikinusi, kad šiuolaikiniame versle nebeužtenka tik teorinių žinių. Svarbu suvokti, kaip viskas veikia praktiškai, todėl startui būtina pasirinkti tokią sritį, kurią būsimasis verslininkas išmano geriausiai ir kuri jam yra tapusi malonia veikla.
„Jauniems žmonėms, galvojantiems pradėti verslą, visų pirma norėčiau patarti atrasti savo stipriąją pusę, pajusti, ką jie žino ir gali geriausiai. Su vaikais dirbu būtent todėl, kad čia galiu visuomenei atiduoti geriausia, ką turiu, ir manau, jog šis supratimas ir yra tiesiausias kelias į sėkmę. Svarbiausia yra pozityvus požiūris – kelyje reikia matyti ne kliūtis, bet naujas galimybes. Nenuleiskite rankų, mąstykite logiškai, skaitykite kitų žmonių istorijas, atraskite vidinės stiprybės ir eikite į priekį žinodami, kad darote tai, ką galite daryti geriausiai“, – optimistiškai nuteikia vaikų darželio-mokyklos įkūrėja.
Organizuojate renginį?
Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.