...

Sukūrė platformą, kur kiekvienas kontaktas reikšmingas

Verslas

2019.06.25

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: , .

Sukūrė platformą, kur kiekvienas kontaktas reikšmingas

Edvinas Micuta. Iš asmeninio albumo

Esate programuotojas, verslininkas ar mokslų daktaras, kurio galvoje sukasi daugybė idėjų, tačiau sunku rasti bendraminčių? Norėtumėte susirasti draugų, sutikti naujų žmonių ar tiesiog pavalgyti su nepažįstamuoju pietų pertraukos metu? Jeigu manote, kad Lietuvoje tam mažai galimybių, klystate, nes nuo šiol visa tai įmanoma su naująja interneto platforma „No Small Contact“, kurią sukūrė Edvinas Micuta.

Skatina gyvus pokalbius

„No Small Contact“ – naujausias E. Micutos projektas. Tai platforma, kurioje užsiregistravę įvairių profesijų, pomėgių žmonės turi galimybę susipažinti, vėliau bendrauti gyvai. Platformoje tereikia užsiregistruoti, įrašyti savo profesiją, pomėgius bei kokių santykių ieškote ir ji parinks jums tinkančius asmenis. Netrukus galėsite gerti kavą su įdomiu nepažįstamuoju.

„Su platforma „No Small Contact“ siekiame visiems suteikti galimybę atrasti reikalingus žmones ir padėti kuo paprasčiau susiplanuoti tiesioginius susitikimus. Laiką, skirtą pietums, juk galime puikiausiai išnaudoti susipažindami su įdomiu žmogumi. Dalyvaudami konferencijose ar seminaruose, galime gauti ne tik naujų žinių, bet ir praplėsti savo kontaktų ratą, nes platforma leidžia jau iš anksto sutikti seminare dalyvausiančius žmones. Užsiimdami mėgstama veikla, galime ne tik smagiai leisti laiką, bet ir užmegzti kokybiškus santykius su panašia veikla besidominčiais asmenimis“, – sako E. Micuta.

Pagrindinė projekto vizija ir siekis – sugrąžinti žmonėms poreikį bendrauti gyvai, paskatinti bendravimo perkėlimą iš virtualios erdvės. „Noriu parodyti, kaip svarbu ne tik keistis vizitinėmis kortelėmis, bet ir pažinti įvairius žmones. Šiuo metu skaitau Davido Burkuso knygą anglų kalba „Friend of a Friend“. Man labai įstrigo viena mintis, kad kai mes sprendžiame iškilusią problemą, dažniausiai kreipiamės į pačius artimiausius žmones, tikėdamiesi, kad jie padės surasti sprendimą. Visgi problema yra ta, kad save apsupame žmonėmis, labai panašiais į mus pačius, ir jų siūlomos idėjos būna labai panašios į mūsų pačių. Tai galioja ir įmonėse, kuriose nevyksta rotacija, su projektais dirba nesikeičiantys komandos nariai, todėl mažiau atsiranda naujų idėjų, požiūrių ir inovacijų“, – sako pašnekovas.

Neapsiriboja Lietuva

Platforma startavo mūsų šalyje, tačiau paklausus, kodėl buvo pasirinktas angliškas pavadinimas, E. Micuta pabrėžia norą pritraukti ir užsienio auditorijos bei taip turėti galimybę dar labiau išplėsti kontaktų ratą. Idėjos autorius prisimena vieną pavyzdį, kuris paskatino pasirinkti pavadinimą, siunčiantį esminę platformos žinutę.

„Pavadinimas „No Small Contact“ yra gana ilgas, sunkiau įsimenamas, bet vis tiek jį pasirinkau. Jis primena labai svarbią žinutę, kad nėra mažų, nereikšmingų kontaktų. Visai neseniai renginyje „Kontaktų vakarai“ susipažino verslininkas ir studentas. Iš pirmo žvilgsnio jie neturėjo nieko bendra, tačiau dėl specifinės vakaro programos jie buvo priversti bendrauti penkias minutes ir po šio pokalbio verslininkas nusprendė investuoti į studento idėjos įgyvendinimą. Tokios istorijos tik parodo, kad kiekviena nauja pažintis atveria naujų galimybių, apie kurias anksčiau net nebūtume pagalvoję, todėl ji yra be galo vertinga“, – įsitikinęs E. Micuta.

Kiekvienas vertingas

Idėjos specifiškumą platformos kūrėjas grindžia bendruomeniškumo ir skirtingų patirčių svarba. Anot jo, kiekvienas žmogus turi savo istoriją, savas patirtis ir visos jos gali būti naudingos kitiems.

„Albertas Einsteinas yra pasakęs: „Su visais kalbu taip pat, ar tai būtų žmogus iš šiukšlyno, ar universiteto prezidentas.“ Mano manymu, tai yra labai svarbu įsisąmoninti, nes kiekvienas žmogus turi unikalią patirtį, jis yra savaip reikalingas ir turi būti vertinamas vienodai pagarbiai“, – sako pašnekovas.

Sudėtinga perteikti idėją

Svarbiausias darbas, anot E. Micutos, buvo sukurti patogią interneto platformą ir kūrėjo galvoje gyvuojančią viziją perteikti programuotojams, kurie ją paverstų realiai matoma: „Pats platformos kūrimas buvo labai įdomus procesas, nes viena yra tai, kokią viziją turi galvoje, ir visai kas kita, kai ją bandai perteikti programuotojui. Todėl nemažai laiko teko praleisti prie balto popieriaus lapo, bandant perteikti viziją, piešiant eskizus.“. Į platformą pašnekovas sudėjo gana daug simbolių, kurių kiekvienas neša jam priskirtą žinutę: „Šiame projekte išties nemažai simbolikos, pradedant jau aptartu platformos pavadinimu ir pereinant prie personažų kūrimo, kurie atsispindi ir logotipe. Patys personažai simbolizuoja labai skirtingas žmonių grupes. Kurmis ir literatūroje, ir man asmeniškai asocijuojasi su verslu, pinigais, logika ir gyvenimu po žeme (tai galėtų būti tipiškas introvertas). Gulbė – visiška priešingybė, ji labai moteriška, spinduliuojanti grožiu ir džiaugsmu, gyvenanti ten, kur jai patinka. Tai yra visiškos priešingybės, tačiau jos gali atrasti sėkmingų, bendrų sąlyčio taškų, tik svarbu neužsidaryti savo urve ar kūdroje. Šie personažai man yra itin lietuviški ir turintys labai daug prasmės. Asmeniškai save aš tapatinu su kurmiu, nes, kad ir kaip būtų paradoksalu, esu visiškas introvertas. Logotipą sudaro kurmio ir gulbės personažų galvos, kurių forma primena ir pokalbio langelius, angliškai vadinamus chat bubble.“

Siekia augti

Startavusi platforma jau sulaukė žmonių susidomėjimo. Visgi E. Micuta nori visa tai paversti šiuolaikiniam žmogui dar patogesniu būdu bendrauti ir rasti suinteresuotus asmenis.

„Šiuo metu jau veikiančiai interneto platformai kuriama speciali programėlė, skirta mobiliesiems telefonams. Visa tai daroma tam, kad žmonės, turėdami laisvą minutę, galėtų tą laiką efektyviai išnaudoti kalbėdamiesi prie puodelio kavos ar laukdami kito pranešimo konferencijoje“, – atskleidžia pašnekovas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.