...

Sukūrė papuošalus skubančiam miesto žmogui

Verslas

2018.07.04

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: , .

Sukūrė papuošalus skubančiam miesto žmogui

Gerda Liudvinavičiūtė. Vaido Jokubausko nuotr.

Kaunietė Gerda Liudvinavičiūtė jau antrus metus puoselėja kiek neįprastą papuošalų verslą. Mergina kuria papuošalus iš betono ir garsina išskirtinį prekių ženklą „Celsius 273“, jau spėjusį sulaukti aplinkinių įvertinimo.

Šiuolaikiški akcentai

Pašnekovė atskleidžia, kad betonas jai geriausiai atspindi XXI amžių ir įprasmina šiuolaikinio miesto gyvenimą: „Betonas man yra medžiaga, simbolizuojanti virsmą, atgimimą, gyvybę. Paradoksalu, tiesa, tačiau, rodos, tokia šalta ir negyvybiška materija, susijungusi su žmogumi, įgauna visiškai kitą reikšmę architektūroje, interjere ir, žinoma, mados aksesuaruose. Kartais aš net nežinau, ar aš pasirinkau cementą, ar jis mane pasirinko. Tai įvyko kažkaip organiškai. Mane visada žavėjo miestas, galbūt tai ir pastūmėjo sukurti kažką, kas būtų tarytum odė civilizacijai, odė miestui. Aš vis dar stebiuosi, kodėl žmonės stengiasi pabėgti nuo triukšmo, žmonių ir miestų į gamtą. Nesakau, kad mums to nereikia, tačiau miestas yra dalis visumos, kuri tokia pat svarbi šių laikų individui. Jame ne mažiau harmonijos, ne mažiau tylos ir įkvėpimo. Tad veikiausiai iš tos meilės miestui ir gimė maži cemento gabalėliai.“

Prireikė laiko

 

„Stengiuosi eksperimentuoti, nuolat ieškoti naujų išeičių, būdų, perteikti vis kitą idėją.“

G. Liudvinavičiūtė.

 

Kuriamam papuošalui reikia kruopštaus kūrybinio proceso, o kiekvienas kūrinys yra apgalvotas ir kažką simbolizuojantis. „Papuošalus „Celsius 273“ įkvepia miestas plačiąja prasme. Stengiuosi neriboti savęs ir nesprausti į jokius rėmus: architektūrinius, vaizdinius ar idėjinius. Tai sintezė, kurioje telpa ir žmonės, kuriuos sutinku, ir mane supanti architektūra, ir idėjos, kylančios iš knygų, parodų, išgirstų pokalbių ar minčių. Kiekvienas mano kuriamas papuošalas perteikia istoriją, kuri gimsta mieste“, – sako kūrėja.

Autorė pastebi, kad pačioje pradžioje prireikė laiko, kol buvo išgryninta galimybė užsimezgusią idėją paversti realiu, apčiuopiamu papuošalu. „Aš vis dar negaliu pasakyti, kad jau atradau tą formą, medžiagą, galinčią atskleisti idėją iki galo. Betonas yra galimybių medžiaga, kurios apdirbimas, papuošalo kūrimo strategija kinta nuo to, kokio rezultato, proceso tikiesi. Stengiuosi eksperimentuoti, nuolat ieškoti naujų išeičių, būdų, perteikti vis kitą idėją. Mano visos kolekcijos kuriamos iš vis kitokio cemento, siekiant per medžiagiškumą pasiekti norimą rezultatą“, – atvirauja G. Liudvinavičiūtė.

Ikvėpti žmonių ir miestų

Pašnekovė pasakoja, kad papuošaluose puikiai atsispindi ir jų kūrimo metu patirti išgyvenimai, matomas tuometis suvokimas, laikotarpis, būsena: „Išties cemento papuošaluose itin svarbūs virsmai, kad ir kokie jie būtų. Kartais tai pokyčiai manyje, pokyčiai pasaulyje ar tiesiog akimirkos, kurios įkvepia. Daug dėmesio gyvenime skiriu žmogui. Turbūt tai šiek tiek atsispindi ir kuriamoje koncepcijoje. Jausmai, emocijos, kurios kinta. Liūdesys, peraugantis į laimę, ir suvokimo kampas, kuris kasdien gali būti kitoks. Sukrėtimai, kuriantys asmenybes, ir laikas, kurio tėkmėje ryškėja tam tikri peizažai. Yra istorijų, kurios tiesiog nugula galvoje ir lieka svarbios ilgą laiką. Būtent jas stengiuosi įprasminti kūryba.“

Ne mažiau reikšmės kūrybai suteikia ir miestas su visais savo pranašumais ir trūkumais, gyvybe ir nesibaigiančiu judėjimu.

„Kalbant apie papuošalų „Celsius 273“ koncepciją plačiąja prasme, geriausiai ją atskleidžia įkvėpimas, atsiradęs pirma papuošalų. Įkvėpimas apie prasmės ieškojimą mieste, kurio virsmai stebina patį ieškotoją. Miestas – purvinas, pilnas gyvybės, kartu didingas ir keliantis beatodairišką aistrą. Iš esmės tai jausmai, kylantys miesto ieškotojui. Jausmai, leidžiantys nepaliaujamai atrasti net tada, kai viskas, rodos, beprasmiška. Miestai turi begalybę spalvų, kurias nuplauna lietus, ir tuomet atsiverčia švarus lapas kurti naujas istorijas naujomis spalvomis. Tai gaivališka, tik reikia sustoti ir pajusti“, – idėją pristato moteris.

Vertina kiekvieną atsiliepimą

Paklausta, kaip aplinkiniai reaguoja į netradicinius ir kiek neįprastus papuošalus, pašnekovė šypteli, kad dažniausiai ne jie suranda papuošalus, tačiau betoniniai papuošalai patys randa savo šeimininką.

„Labai dažnai girdžiu, kad žmonės, besirenkantys mano papuošalus, išties nemėgsta puoštis. Keista, tačiau aš pati taip pat aksesuarus renkuosi atsakingai, todėl neretai juokauju, kad cemento juvelyrika skirta tiems, kas nemėgsta puoštis. Galbūt taip yra, nes cementas neįpareigoja autis aukštakulnių batelių ar vilkėti vakarinės suknelės. Tai akcentai kasdienai, laikui, kada esame tikrieji mes, skubantys į darbus, paskendę mintyse ar kūryboje, ir mažiausiai norime galvoti, kokį aksesuarą rinktis šiandien“, – sako autorė.

Pašnekovė įsitikinusi, kad svarbi kiekvieno kliento ar kūrinius pastebėjusio žmogaus nuomonė, tačiau ji puikiai suvokia, kad kiekvienam patikti yra neįmanoma, bet ir nebūtina.

„Labai vertinu kiekvieno kliento atsiliepimą, kuris labai svarbus tolesniame procese. Žinoma, man išties džiugu, kad žmonės vis labiau žavisi, atranda ir įvertina, tačiau tai nėra masinis produktas ir nenoriu, kad toks būtų. Betoną renkasi asmenybės, o betonas – jas. Tai negali būti kiekvienam, tad vertinu ir nuomones, kai žmonės nesupranta, jiems nepatinka. Jei visi suprastų, tai nebūtų vertinga“, – įsitikinusi autorė.

Sulaukia pirmųjų įvertinimų

Neseniai pelniusi „Business Woman Awards“ apdovanojimą už kūrybiškiausią verslą, pašnekovė vardija ir kitus savo pasiekimus. Ji džiaugiasi, kad aplinkiniai pradeda pastebėti ir atrasti „Celsius 273“ idėją.

„Manau, kad kiekvienas įvertinimas yra labai svarbus, nes šiais laikais, kai visko tiek daug, žmonės tapo išrankūs ir kiekvienas įvertinimas yra prabanga. Vis dėlto labai džiaugiuosi diplomu „Geras dizainas 2018“, kurį „Celsius 273“ gavo už projektą „The Concrete City | Kaunas“. Jį sukūrėme kartu su architekte Ligita Ažukaite-Lileike. Taip pat labai džiugu, kad sulaukėme kvietimo Amsterdamo mados savaitėje pristatyti savo darbų užsienio rinkai. Be to, yra pasiekimų, kurie ne tokie matomi. Tai tam tikri užsakymai, kai turi galimybę ne tik plėtoti savo verslą, bet ir žinai, kad cemento gabalėliai atsiduria labai reikšmingų pasauliui žmonių spintose“, – teigia G. Liudvinavičiūtė.

Linki ieškoti savęs

Pašnekovė juokauja, kad didžiausią motyvaciją suteikia vidinė asmenybė, gyvenanti joje, tačiau ne mažesnę reikšmę turi ir kitos detalės.

„Manyje gyvena tokia keista būtybė, kuri nuolat spiria ir liepia eiti pirmyn. Kartais mes su ja susipykstame, bet dažniausiai aš jai paklūstu. Išties negaliu pasakyti, kad motyvuoja tik vieni ar kiti dalykai, tos motyvacijos būna labai įvairios ir kasdien gali atrasti vis naujų. Kartais tai įvertinimas iš šalies, teigiamas komentaras, kritika, knygos, kelionės ar pasivaikščiojimas mieste“, – sako mergina.

Visiems pradedantiesiems ji linki nebijoti ieškoti savęs, nesvarbu, kiek ilgai tai užtruks. „Nebandykite nieko daryti greitai ar impulsyviai. Idėjoms reikia laiko. Ir nekopijuokite. Niekada nekopijuokite, tačiau ieškokite įkvėpimo domėdamiesi, kas vyksta aplink. Kopijavimas gali atnešti greitų pinigų ar keletą pagyrimų iš nieko nenutuokiančių žmonių, tačiau kai sukursite patys, jausitės kur kas didesni“, – įsitikinusi G. Liudvinavičiūtė.

„CELSIUS 273“

430-1530684205-173552.jpg 430-1530684205-396329.jpg 430-1530684205-550117.jpg 430-1530684205-284082.jpg

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.