Spalvinga šeimos konditerijos verslo istorija besitęsianti iš kartos į kartą
2023.01.04
Temos: Marketingas, Verslo pradžia.
Spalvinga šeimos konditerijos verslo istorija besitęsianti iš kartos į kartą. Sunkmečio laikais verslas stodavo, bet geri darbai – niekada! Kas benutiktų Kalėdiniai kūčiukų maišeliai pasiekdavo Šiaulių respublikinės ligoninės skyrius. Apie „Chenes” verslą pasakoja viena iš šio verslo bendrasavininkių Gabrielė Galinytė.
Šią spalvingą konditerijos verslo istoriją nuo 1980 iki 1998 metų pradėjo močiutė Danutė. Kiekvienas tuo metu gyvenęs Šiauliuose prisimena Medelyno rajone, Ąžuolyno gatvėje kepamus vaflius su baltyminiais kremais, tortus, sausainius, įvairius pyragus ir žinoma kūčiukus. „Močiutė papasakotų daug įdomių nuotykių įvykusių tais metais. Konditeriai buvo tikrai labiau į nuotykius linkę žmonės. Rutina jų tikrai neužklupdavo“, – pasakoja Gabrielė.
Ši močiutės konditerijos verslo istorija panaudota ir kuriant pavadinimą „Chenes“, kuris išvertus iš Prancūzų kalbos reiškia Ąžuolynas.
Vėliau šį konditerijos verslą išbandė ir tėtis Egidijus, vadovaudamas kepyklai, tačiau sunkmečio metu veiklą teko nutraukti. Tačiau šeimos nariai niekada nepaleido minties, kad atėjus tam tikram laikui ir vėl išbandys šį verslą. „Net ir nevystant šio verslo šeimos moterys nuolat susirinkdavo pasinaudoti likusiu inventoriumi ir padaryti rimtą kepinių dieną. Kalėdoms minkydavome 25 kg kūčiukų tešlą, kepdavome, fasuodavome į maišelius su Kalėdų seneliais, kol galiausiai mūsų kepiniai pasiekdavo Šiaulių respublikinės ligoninės skyrius ir džiugindavo seseles ir ligonius“, – prisimena Gabrielė.
Tad su šia mintimi, kad verslas ir vėl gyvuos ne tik, kad nebuvo parduodama įranga, o ketverius metus, nuolat buvo dairomasi papildomos įrangos Lietuvoje ir užsienyje. „Kol galiausiai mes vėl grįžome į kepimo verslą. Aš asmeniškai pasiryžau tam, nors reikėjo labai didelio spyrio gyvenime. Nes kuo daugiau žinai apie visas kepyklų problemas, šio verslo pobūdį, tai sukeldavo įvairias baimes, pamąstymus, klausimus „o kas jeigu?“, – pasakoja idėjos autorė.
Šeimos nariai palaikė vienas kitą ir grįžimą į konditerijos verslą, draugai džiaugėsi ir skatino sakydami „yes, daryk tu gali“, tačiau pasigirsdavo ir tokių replikų: „dabar visi kepa“. „Skepticizmo pasitaiko ir dabar. Reikia tikrai labai stipriai laikytis, nes pamokančių kaip reiktų daryti yra tikrai labai daug. Kiekviena diena yra kova su savimi ar tikrai gali tai padaryti“, – pasakoja pašnekovė.
Dėkinga lokacija
Patalpų buvo ieškota ilgą laiką, kol galiausiai buvo pasirinktos Ginkūnų kaimelyje. Šis kaimas nuo Šiaulių miesto nutolęs tik vieną kilometrą. Pasirinkta kepyklos vieta dėkinga tuo atžvilgiu, kad yra gyvenamajame rajone, patogus susisiekimas. Klientai grįžtami namo iš darbų ar pasivaikščiojimų mėgsta užsukti pasiimti kažko skanaus prie arbatos puodelio.
Kepyklos darbuotojai tai šeimos nariai, esantys skirtingų specialybių atstovai, vienas kitą papildantys žiniomis arba pasidalinantys savo srities naujienomis. G. Galinytė yra baigusi maisto technologijos studijas KTU „Įgyta specialybė lemia tai, kad produktai yra inovatyvūs, o gamybiniai procesai atitinka naujausias tendencijas, žinoma, tai pastebi ir klientai“, – pasakoja verslininkė.
Konditerijos pasaulyje kiekviena diena įdomi
Šiame versle Gabrielę labiausiai žavi galimybė kurti naujus gaminius. „Nauji tortų skoniai, desertų kombinacijos, sausainių ir keksų įvairovė. Konditerijos pasaulis yra didelis platus ir su įvairiomis spalvomis. Reikalinga nuolat kepti kažką naujo, to reikalauja įvairūs vartotojų mitybos poreikiais, kiekviena dieną yra įdomi. Žinoma, labai smagu su skanumynais džiuginti ir klientų šventes, kiekviena diena kažkuo ypatinga“, – džiaugiasi pašnekovė.
Gabrielė suprato, kad svarbu kuo daugiau bendrauti su klientu, tai padeda išsiaiškinti rinkos poreikius. Šiuo metu labai didelė paklausa tortų be cukraus, be pieno, be kvietinių miltų, veganiškų gaminių. Tačiau kita dalis vartotojų ateina ir sako duokite man kepinius „su viskuom“.
„Chenes“ viena populiariausių prekių veganiški sausainiai „Macaroons“, tortai be glitimo, be laktozės. Praėjusią vasarą daug kepinių iškeliavo į veganiškas šventes. Tortai kuriami su originalia puošyba.
Kasdien stengiasi būti matomi ir socialiniuose tinkluose, tai svarbu, kad informacijos gausoje nepasimestų prekybinis ženklas. Klientai mėgsta vartyti paruoštą popierinį produkcijos katalogą, skaityti kepinių aprašus. Ateityje klientui patogumui rengiamas ir internetinis puslapis.
Geriausios idėjos kyla prieš miegą
Gabrielė pasakoja, kad verslas yra tikrai sunkus dalykas, labai svarbu tikėti savimi net ir tuomet kai kiti netiki. „Man asmeniškai labai padėjo ir palaikė artimieji, žinoma, susilaukdavau ir kritikos, ji ne visada buvo konstruktyvi. Kartais tokia, kuri varydavo į neviltį arba nusvirdavo rankos. Bet linkėčiau rasti savyje tos stiprybės, keltis kasdien tikint savo idėja ir produktu“, – pasakoja pašnekovė. Beveik kas vakarą užmiegu su mintimis apie gaminius ir naujas idėjas, geriausios mintys kyla prieš miegą. O ryte jau turiu planą kaip kas vyks, ši veikla mane labai įkvepia“, – džiaugiasi verslininkė.
Organizuojate renginį?
Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.