...

Šeimos baras Vilniaus senamiestyje

Verslas

2022.02.17

Autorius: Ugnė Mažonaitė

Temos: , .

Šeimos baras Vilniaus senamiestyje

Liepa Musneckė su mama Asmeninio albumo nuotrauka

„O gal jau pradėk savo?“ – toks buvo klausimas, paskatinęs imtis naujos veiklos, apie kurią svajota jau vienuolika metų. Liepa Musneckė, šeimos baroTava merga“ įkūrėja, sako norėjusi jaukios ir neįpareigojančios vietos Vilniaus senamiestyje, o Stiklių gatvėje netikėtai atrastos patalpos tam puikiai tiko. Tik vienas niuansas – tai buvo tuščia, kiek apleista erdvė. „Kai čia atėjome pirmą kartą, į patalpas su vyru ir mama įžengėme tarsi į didelę smėlio dėžę. Ji buvo metru žemiau, nei yra dabar, nebuvo sienų, nieko. Brokeris vis žiūrėjo į būsimą planą ir ranka mojo: „Čia bus siena, čia bus siena.“ Tai buvo meilė iš pirmo žvilgsnio, niekur kitur nebegalėjau įsivaizduoti savo veiklos.

Darbas, kuriuo galima pasidžiaugti

Dar tuomet, kai rašė asmeninį tinklaraštį, šeimos nariams Liepa vis užsimindavo, kad „mano bare taip nebus“. Niekas į tokias kalbas rimtai nežiūrėjo, tačiau prieš ketverius metus L. Musneckė nusprendė tiesiog imtis pokyčių. Ji sako, kad niekas, o juolab karantinas, nebegalėjo sustabdyti siekti užsibrėžto tikslo. „Verslas yra didžiulis įsipareigojimas, kuris liečia ne tik tave, bet ir kitus žmones. Įmonė buvo įkurta kur kas ankščiau, nei prasidėjo pandemija. Mes su visa šeima didžiuliu pajėgumu dirbome, viską sukūrėme savo rankomis. Tėtis gamino stalus, kartu planavome, kur ko reikia, mama tinkavo sienas, saugojo kiekvieną senų plytų centimetrą, glaistė plytelių tarpelius. Brolis Mindaugas sugalvojo ir padarė visą baro elektros ūkį, baro išdėstymą taip pat kūrėme kartu. Su vyru plytas valėme rūgštimi, kartu rinkome Algio Kriščiūno paveikslus, kurie atspindėtų moterų įvairiapusiškumą, vežėme baldus. Ar galėjau visa tai mesti ir kažko laukti? Tikrai ne.“

Miesto širdyje įkurtam barui konkurencijos, anot pašnekovės, tikrai nėra, nes visus jungia bendrystės jausmas: „Galėčiau drąsiai teigti – esame draugai, palaikome vieni kitus, tikrai yra tekę skolintis druskos. Geri kaimynai yra vertybė, džiaugiuosi, kad visi galvojame panašiai. Jei seksis mano kaimynams, seksis ir man.“

Baro komanda jau yra nemaža, Liepa taip pat turi ir tvirtą bei visuomet palaikantį užnugarį: „Mama Leonora, tėtis Zenonas, vyras Valdemaras, brolis Mindaugas, brolio žmona Laura, geriausia draugė Kristina ir baro generolė Iveta, tačiau didžiausia komanda yra visi mūsų klientai“, – džiaugiasi L. Musneckė.

Iššūkiai, asmeniškumai ar humoro jausmo stoka?

Kelias iki to, kas sukurta šiandien, nebuvo itin lengvas ir paprastas, viskam reikėjo daug darbo, laiko ir kantrybės, tačiau siekti svajonės tikrai verta. Pašnekovė sako, kad yra keletas klausimų, kurių dažnai pasiteirauja užsukę baro lankytojai – ar keisite pavadinimą? O kaip dėl logotipo? „Meluočiau, jeigu sakyčiau, kad apie tai nepagalvojau, bet tokia mintis „nelipo“. Sukūriau pavadinimą ir logotipą tikrai ne tam, kad įžeisčiau moteris, kad pažeminčiau mus kaip lytį, – įsitikinusi Liepa. – Drįsčiau teigti priešingai. Manau, galiu būti neblogas neperspausto feminizmo pavyzdys, nes esu moteris, sukūrusi verslą ir jo prekės ženklą.“

Anot L. Musneckės, sveikas humoro jausmas ir šiek platesnis požiūris leidžia viską įvertinti naujai, o būtent netikėti sprendimai gali tapti raktu į sėkmę. „Manote, kurdama barą nesusidūriau su bernais, kurie labiau norėjo kalbėti su vyru, o ne su paaugliško veido merga? Susidūriau, bet man dėl to neskauda, manau, prisidėjau prie moters įvaizdžio keitimo sutiktiems vyrams, kad gali būti ir kitaip. Logotipe, dėl kurio dažniau įsižeidžia vyrai nei moterys, pavaizdavau save. Aš esu merga. Su močiute kalbėdavomės, o ji meiliai pasakydavo – protinga tu merga. Man tai didžiausias komplimentas kokio esu sulaukusi“, – teigia pašnekovė ir ragina į daugelį dalykų pažvelgti per juoko prizmę. „Nurimkim, išsitraukim trupinėlį humoro jausmo iš kišenės ir nustokime dėl visko įsižeisti, kas net nėra skirta tiesiogiai Jums. Kalėdų proga gavau siurblį, negi man reikėjo įsižeisti? Nepriimkite visko asmeniškai, tačiau juk jūs niekuomet neužeitumėt ir nekalbėtumėt apie barą „Dobiliukas“.

Nepamirštami siekiai

„Visi mes paauglystėje sakydavom, kad kai užaugsim, atsidarysim barus, bet tu vienintelė atidarei iš tikrųjų“, – vieną vakarą į barą „Tava merga“ užsukusio seno draugo mintį prisimena L. Musneckė, todėl ir kitiems linki nepamiršti savo svajonių. „Visuomet bus žmonių, kurie padarys už jus tūkstantį kartų geriau, tačiau niekada nepamirškite, kad už jūsų visuomet bus dešimt tūkstančių žmonių, kurie per visą gyvenimą taip ir neišdrįso“, – drąsina baro steigėja.

O kas padėtų naujam verslui augti? Pašnekovės nuomone, tai – komanda, tobulėjimas ir gera klausa. „Jei negirdėsite, ką sako jūsų komanda ir klientai, niekada netobulėsite“, – pataria baro „Tava merga“ įkūrėja.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.