...

Baras atgijo, kai surengė pirmąjį vakarėlį lauke

Verslas

2021.11.17

Autorius: Loreta Lileikienė

Temos: .

Baras atgijo, kai surengė pirmąjį vakarėlį lauke

T. Seniūnas // E. Ovčarenko nuotr.

Praėjusių metų pavasarį, likus vos mėnesiui iki karantino paskelbimo, kaunietis Tomas Seniūnas (38) ryžosi rizikingam žingsniui – išsinuomojo pagaliau rastas patikusias patalpas ir kartu su draugu bei jo drauge atidarė barą „Nepyk“. Pradžia nieko gero nežadėjo, bet viską pakeitė staiga kilusi idėja. Lankytojus pakvietė smagiai laiką ir surengė pirmąjį vakarėlį po atviru dangumi. 

Rasti „Tą vietą“ 

Tomas yra baigęs Šilainių vidurinę mokyklą. Jam gana neblogai sekėsi tikslieji mokslai, turi šiek tiek automobilių mechaniko darbo patirties. „Dar būdamas vaikas, vos septynerių, nusukau kaimyno mašinos ratus“, – prisimena jaunas vyras. Taip pat Tomas sako visada svajojęs turėti kokį nedidelį bariuką ar kavinę. 

Kartą, sutikęs draugą, paklausė: „Gal darome ir ar nenorėtum kartu?“ Tik ta mintis taip ir „užmigo“. Nors vis pastebėdavo skelbimus ar išgirsdavo, kad kažkur yra nuomojamos patalpos, tai vis nebūdavo „Ta vieta“, kurios norėtų. „Kartą draugas, važiuodamas su savo mergina nuo Kauno Pažaislio vienuolyno, pradėjo apie tai kalbėtis. Ji sako: „Va, žiūrėk, nuomojamos patalpos, vieta graži.“ Taip ir prasidėjo – pasiskambinome nurodytu numeriu, susitarėme susitikti ir kai tik įėjome į patalpas, iš karto supratome, kad pagaliau radome „Tą savo vietą“. Nekilo jokių abejonių“, – šypsodamasis prisimena T. Seniūnas. 

Viską koregavo pandemija

Pasak baro šeimininko, viskas įvyko iš tikrųjų labai greitai. „Labai daug ir ilgai negalvojome. Užtruko kokią savaitę, kol susidėliojome planus, finansus, pasirašėme sutartį ir pradėjome patalpų įrengimo darbus. Kadangi atliekant darbus buvo trys nuomonės (mano, draugo ir draugo merginos), būdavo visko: ir pasipykstame, ir padiskutuojame. Galų gale priimdavome bendrą sprendimą.  Mūsų planus labai koregavo prasidėjusi COVID-19 pandemija. Iš tikrųjų viską ji ir diktavo mūsų kelyje. Daug kas buvo uždaryta, daug ko negaudavome laiku. Laikas ėjo, nuomą mokėjome, o patalpos tuščios, atsidaryti ir pasikviesti žmonių niekaip negalėjome. Galvodavome: gruodis ateis, karantinas baigsis ir pradedame dirbti. Taip atėjo sausis, vasaris ir atrodė, kad pabaigos nebus. Kovo mėnesį supratome, kad turime ką nors daryti. Tada draugui kilo mintis, kad turime tokį didelį kiemą ir daug jaunimo, išsiilgusio linksmybių, tad reikia daryti vadinamuosius „Drive-in“. Viskas ir vėl prasidėjo be ilgų dvejonių. Atėjus savaitgaliui surengėme pirmą vakarėlį lauke“, – apie pokytį į gera pasakoja T. Seniūnas.

Surengė pirmąjį vakarėlį lauke

„Buvome tokie vieni pirmųjų: padavėjos su meniu eidavo iki mašinų ir priimdavo užsakymus, o mes leidome muziką, samdėme didžėjus, rūpinomės fejerverkais, šokėjomis, dainininkais ir siūlėme kitokių pramogų. Viską tikrai pradėjome labai linksmai ir netgi vieni pirmųjų. Daug draugų ir pažįstamų mus vadino kvailiais, nes sugalvojome tokį didelį barą atsidaryti per patį karantiną. Buvo tokių, kurie net susitikus baro tema kalbėti nenorėjo, tik nelabai supratau, kodėl. Gal pavydėjo. Gerai pamąsčius, galiu pasakyti, kad tikrai dauguma, ypač artimųjų, mus palaikė – vieni darbais, kiti sienų laistymu šampanu, kad tik sektųsi“, – taip draugiškumą vertina pašnekovas.

Sėdėk namuose, jei rūpi aplinkinių nuomonė

Geriau nieko net nepradėti, jei aklai pasikliausi aplinkinių nuomone – įsitikinęs baro savininkas Tomas ir pajuokauja, kad jeigu rūpi aplinkinių nuomonė, geriau sėdėti namuose ir „melstis, kad tau kas nors iš dangaus neužkristų“. 

Pavadinimą barui „Nepyk“ iš kelių kitų svarstytų pasirinko dėl ypač patrauklaus jam sukurto logotipo. „Pavadinimo idėja, ko gero, kilo draugo merginai, dabar jau baro vadovei. Ji vieną naktį, sėdėjo mašinoje ir suko galvą, ką įdomaus sukurti. Iš pradžių svarstė apie anglišką pavadinimą, tada persigalvojo, nes juk gyvename Lietuvoje, tad reikia lietuviško. Ir tiesiog šovė mintis, kad baro pavadinimas galėtų būti „Nepyk“. Iš pradžių nei man, nei draugui šis pavadinimas gerai neskambėjo, bet ji ir toliau nenuleido rankų. Ryte atsikėlusi nupiešė logotipą, kokį įsivaizduoja. Kai pamatėme logotipą, buvo aišku, kad negalime pavadinti kitaip, nes jis buvo tikrai labai geras“, – apie pavadinimo sukūrimą pasakoja T. Seniūnas.

Kiekvieną dieną – vis kiti iššūkiai

Šis verslas T. Seniūnui įdomus tuo, kad būna visko: „Tarsi amerikietiški kalneliai. Kartais gerai, kartais nelabai. Tai idėjos veržiasi per kraštus, tai nekyla jokių minčių, daryk ką nori.“ 

Tačiau šis pirmasis trijulės verslas jiems teikia džiaugsmo ir pirmų kartų patyrimo: tai darbuotojai nustebina, tai klientai ar tiekėjai. Tai Lietuva su vis naujais įstatymais, kurie kartais pristabdo verslą, kartais padidina srautus. „Mums gerai, mus šis verslas „veža“ ir suteikia tik gerų emocijų, – sako vienas baro savininkų T. Seniūnas. – Kiekviena diena kaip naujiena – susiduriame su įvairiais iššūkiais ir darbais.“ 

Nuo pat pirmų atsidarymo dienų, baro įkūrėjai pajuto ir konkurenciją. „Jos yra visur ir visada, bet jeigu nebus, tai kaip tu tobulėsi? Mums ji naudinga ir priimtina“, – akcentuoja T. Seniūnas.

Klaida – per daug skubėti

Verslo naujokai mokosi iš savo klaidų, kurių pripažįsta padarę daug. „Pirmoji ir tikriausiai didžiausia klaida – mes per daug visur skubėjome ir visko rimtai neapgalvojome. Galėjome tikrai nemažai sutaupyti pinigų. Netaupėme, nes galvojome, kad galėsime atsidaryti jau gruodžio pirmąją savaitę. Todėl visko reikėjo čia ir dabar, niekur su niekuo nederinome, dar dirbant dažytojams, užsisakinėjome baldus. Juos mums per mėnesį pagamino „Kietas baldas“, kai įprastai baldai yra gaminami mažiausiai du tris mėnesius. Tada reikėjo visų leidimų, juos gavus – gėrimų. Visko užsipirkome kaip metams į priekį, o atsidaryti mums niekas neleido. Jei būtume žinoję karantino trukmę, tikrai būtume neskubėję, daug ką darę kitaip ir geriau apgalvoję. Investicijų reikėjo nemažai ir nemąstėme apie tai, kada kas atsipirks. Tai buvo noras arba svajonė turėti barą. Šis troškimas nebuvo vienos dienos. Tai buvo kelerių metų apmąstymai, tuomet vieną dieną žengėme šį didelį ir drąsų žingsnį, likus vos mėnesiui iki karantino paskelbimo“, – pasakoja Tomas.

Pavyks, nors ir iš dešimto karto

Nepaisant nepalankių verslo pradžios aplinkybių, baro kūrėjas T. Seniūnas skatina visus, išgyvenančius verslo nesklandumus, nustoti verkti, kaip blogai. Ragina apsidairyti ir dirbti. „Yra labai daug galimybių, tik reikia jas pamatyti. Manome, kad jei bus paskelbtas naujas karantinas, vėl išnaudosime savo kiemą ir leisime vakarus su didžėjaus fonine muzika lauke po atviru dangumi. Ir kitiems linkime: jei pradėjai – nenuleisk rankų, kad ir kaip sunku būtų kurti verslą. Nebijok suklupti, nes vieną dieną prisiminsi su šypsena, kad tik iš dešimto karto viskas pavyko!“ – sako vienas iš baro „Nepyk“ savininkų T. Seniūnas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.