...

Savų vaikų poreikiai ir laisvės troškimas paskatino sukurti verslą

Verslas

2012.10.08

Autorius: Povilas Sabaliauskas

Temos: .

Savų vaikų poreikiai ir laisvės troškimas paskatino sukurti verslą

Sandra Jakulienė Asmeninio albumo nuotr.

Vaikystėje klausaisi pasakų, vartai komiksų knygeles, žiūri animacinius serialus ir galvoji, kaip būtų nuostabu gyvai sutikti šiuos personažus. Tik tos svajonės taip ir neišsipildo. O gal?.. Sandra Jakulienė ir jos įkurtas projektas šypsomės.lt įrodinėja, kad gali būti priešingai – vaikų gimtadienius ir kitas šventes paverčia spektakliais, kuriuose apsilanko ir Žmogus-voras, ir Karlsonas, ir Mikė Pūkuotukas, ir Pepė Ilgakojinė. Susėdome su ponia Sandra pasikalbėti apie nepaprastą uždavinį – sudominti ir įtraukti vaikus.

S. Jakulienė sako, kad idėja imtis verslo atsirado dėl noro būti nepriklausomai. Pamąsčiusi, ką gyvenime geriausiai moka ir išmano, ji nusprendė griebtis vaikų renginių organizavimo.

„Esu baigusi verslo vadybos studijas. Mano pirmoji darbo vieta buvo susijusi su pramogomis, nes dirbau pramogų centre „Mauglis“. Ten buvo organizuojamos šventės ir vaikams. Vėliau darbo vietos keitėsi, bet vienu metu supratau, kad norėčiau dirbti sau. Labai mėgstu laisvę. Ėmiau galvoti, ką galėčiau daryti. Viena iš minčių ir buvo, kad turėdama patirties su vaikais, jiems skirtais renginiais galiu įkurti įmonę, organizuojančią šventes vaikams“, – pasakojo moteris.

Kodėl vaikai? Pasak verslininkės, tam nemažą įtaką turėjo asmeninis gyvenimas – tiesiog tuo metu ji augino du mažus vaikus, kuriems skirdavo didžiąją dalį laiko. Tad šeiminė situacija padiktavo ir verslo sprendimą.

„Iš tikrųjų renginių suaugusiesiems organizavimo patirties neturėjau, be to, ta niša nelabai traukė. Kadangi pati auginau du vaikus, jaučiau stiprų ryšį. Kai supratau, kad noriu organizuoti šventes vaikams, pradėjau ieškoti komandos, kuri galėtų atlikti šį darbą. Suvokiau, kad pati nevesiu renginių. Galiu organizuoti gimtadienius, bet būti atlikėja – ne. Subūriau komandą gal iš šešių žmonių ir pradėjome rutulioti idėją. Galvojome pavadinimą, kūrėme strategiją.

Norėjome, kad žmonės mūsų nesietų su konkrečia vieta, kad lengvai rastų internete. Norėjome būti lankstūs, atvykti ten, kur patogu klientams. Kai pradėjome, tai buvo gana neįprasta, nes tie, kurie teikdavo panašias paslaugas, paprastai turėdavo savo vietą. Siekėme būti šiek tiek kitokie ir tokie tapome“, – idėjos virtimą kūnu prisiminė S. Jakulienė.

Pačioje pradžioje „Šypsomės“ savo paslaugas teikė dovanai. „Kurį laiką siūlėme paslaugas nemokamai. Dviem tikslais: norėjome išbandyti savo jėgas, pasižiūrėti, kaip išeina, be to, tai buvo kaip nemokama reklama. Mes patikome klientams – žmonės pradėjo klausinėti, domėtis vienas per kitą, kas tokie esame“, – sakė verslininkė.

Ponia Sandra iki šiol prisimena pirmą renginį. Jos teigimu, jis buvęs vidutiniškas, tačiau padėjo atsispirti. Tapo aišku, ką reikia taisyti, koreguoti. „Tai buvo mano draugų renginys. Aišku, pamačiau daug klaidų, kurias reikia ištaisyti. Renginys nebuvo nei labai blogas, nei labai geras, tiesiog padarėme atitinkamas išvadas ir po truputį mokėmės. Taip ir tobulėjome.

Manau, dabar esame kito lygio, aiškiau suprantame, kokie žmonės apskritai gali dirbti tokį darbą. Pradėjome suprasti, kas patinka vaikams. O būdavo, kad sugalvojame idėją, bet ji visiškai nepatika vaikams“, – kalbėjo verslininkė.

Žmonių, vedančių renginius, tinkamumą S. Jakulienė pamini neatsitiktinai. Ji teigia, kad rasti gerą tokio tipo renginių vedėją yra labai sunku. „Mūsų komanda nuolat kinta. Žmonės, vedantys renginius, yra laisvai samdomi, todėl keičiasi. Vis dėlto kolektyvas didėja, dabar nuolat bendradarbiaujame su maždaug penkiasdešimt žmonių iš įvairių miestų. Tokių žmonių ieškome aktyviai. Itin sunku rasti vyriškos lyties atstovų. Su merginomis dar šiek tiek lengviau. Apskritai tokį darbą paprastai dirba jaunimas. Būna, kad žmogus baigęs aktorinį, viskas turėtų būti gerai, bet neranda ryšio su vaikais. O mums juk tai svarbiausia. Dar svarbūs aktoriniai gabumai. Jeigu ateini apsirengęs kaip personažas, tai turi būti juo visą laiką. Tarp kitko, vaikai dažnai užduoda klausimų, kartais net labai nepatogių. Todėl turi būti pasirengęs improvizacijai. Tai gal didžiausias skirtumas nuo suaugusiųjų renginių. Atvažiavęs į vaikų renginį gali suprasti, kad tai, ką esi suplanavęs, visiškai netinka ir būtina kardinaliai keisti programą“, – apie darbo ypatumus pasakojo verslininkė.

Kaip ir visur, vaikų renginiuose vyrauja tam tikros mados, tendencijos. Prie jų „Šypsomės“ irgi turi taikytis. Jeigu tarp vaikų labai populiarus koks nors personažas, tai jis turi atsirasti ir „Šypsomės“ programoje. S. Jakulienė sako, kad gauti informacijos ir tinkamai suorganizuoti renginį nėra paprasta.

„Didžiausias įkvėpimo šaltinis pačioje pradžioje būdavo mano vaikai. Daug ką išbandydavau su jais, žiūrėdavau, kaip jie reaguoja. Daug padeda ir mokymasis iš to, ką darai.

Kitas šaltinis – internetas. Ten gali pasižiūrėti, kaip tokie renginiai vyksta užsienyje. Aišku, informacijos gauti gana sunku. Vaizdinė medžiaga apskritai nėra populiari, o aprašyti juk neaprašysi. Tematiką diktuoja vaikai ir mada. Pavyzdžiui, tarp berniukų dabar labai populiarus Žmogus-voras. Tad ir plėtoji temą su tuo personažu, kuri pasakišką atmosferą. Smagu, kai vaikai iš tikrųjų patiki personažu. Čia pati smagiausia renginio dalis“, – teigė ji.

Organizuojant gimtadienius būtina atsižvelgti ir į tokius faktorius kaip vaikų lytis bei amžius. S. Jakulienė sako, kad, pavyzdžiui, berniukai šiek tiek labiau kompleksuoti ir šokti ar dainuoti nelabai nori. Tai toli gražu ne vienintelis skirtumas.

„Berniukų grupėje reikia aktyvios veiklos. Jie rečiau nori daryti ką nors ramaus. Mergaitės galbūt universalesnės, lengviau prisitaiko, tad lengviau parinkti programą, didesnė tikimybė, kad joms patiks. Berniukai yra išrankesni. Jeigu nepatinka, jie tiesiog nekreipia dėmesio ir nebendrauja su tavimi. Tuomet reikia ką nors sugalvoti, kad vėl susidomėtų.

Dirbame su vaikais nuo vienų metukų, tačiau tokie dar sunkiai suvokia, kas čia vyksta, dar negali ilgesniam laikui sukoncentruoti dėmesio. Labiausiai tokios programos patinka vaikams nuo ketverių iki aštuonerių metų. Tokie vaikai aktyviausiai dalyvauja, džiaugiasi, kad turi draugą, kuris viską žino, bet veikia tą patį, ką ir vaikai“, – pasakojo verslininkė.

Ji sako, kad kartais grupėje atsiranda savotiškų kiršintojų, kurie ne tik kad patys spektakliu nesidomi, bet ir bando jį sutrikdyti. „Būna, kad kažkoks vaikas iš principo stengiasi sugadinti renginį. Čia jau viskas priklauso nuo vedėjo kompetencijos. Kartais jis turi pasakyti ir šį tą griežtesnio arba kaip tik atvirkščiai – sudominti nenuoramą. Ne visada pavyksta išvengti tokių nemalonių situacijų. Kartais prarandi kantrybę, bet vis tiek šypsaisi pro sukąstus dantis“, – sakė S. Jakulienė.

Verslininkė sako, kad labiausiai ją motyvuoja ir į priekį stumia geri vaikų bei jų tėvelių atsiliepimai. Jie įkvepia dirbti ir stengtis. „Gerų atsiliepimų sulaukiame tikrai daug. Žmonės rašo elektroniniu paštu, feisbuke ar paskambina. Tai labai malonu. Pasitaiko žmonių, kurie rašo ilgus laiškus, įvardija patikusias ir nepatikusias detales. Tokiems esame ypač dėkingi, nes žinome, ką galime pataisyti. Būna renginių, kuriuose vaikai suteikia energijos, tad grįžęs po tų dviejų valandų jautiesi lyg įgijęs sparnus. Apskritai dirbant bet kokį darbą norisi ne tik uždirbti pinigų, bet ir padaryti šį tą naudinga“, – teigė S. Jakulienė.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.