...

Pradėjęs nuo pavienių darbų, užaugino klestintį medžių pjovimo verslą

Verslas

2023.05.02

Autorius: Giedrė Kakstovienė

Temos: , .

Pradėjęs nuo pavienių darbų, užaugino klestintį medžių pjovimo verslą

Deividas Dubietis // Asmeninio archyvo nuotr.

„Kiek įdėsi tiek ir gausi“, – sako Širvintose gyvenantis Deividas Dubietis (30), du metus plėtojantis medžių pjovimo verslą MB „Krūmamedis“. Kadaise pradėjęs nuo paprasčiausių darbų supjauti ir suskaldyti malkas, kaupė patirtį ir kryptingai žingsniavo pirmyn. Atsidavusio, ne vienerius metus trukusio darbo dėka, šiandien jis džiaugiasi sąžiningai užaugintu verslu. „Gyvenimas bėga, todėl vietoje nestoviu. Dirbu daug ir sunkiai, niekam netrukdydamas, kaip ir manęs niekas netrukdo. Manau, vietos užteks visiems. Konkurencijos nejaučiu“. 

Patirtis įmonėje leido atversti naują puslapį

Nors verslo idėja, pasak pašnekovo, neatsirado čia ir dabar, visgi tai buvo sąmoningas ėjimas šiuo keliu. Deividas dažnai darbuodavosi pas kaimynus, padėdamas atlikti įvairius pavienius, sezoninius darbus. Nuosekliai rinkdamas rekomendacijas, taip plėtė pažinčių ratą, sutiko daug gerų žmonių. Kasdien jis gyveno pomėgiu tvarkyti, gražinti aplinką, todėl likimas buvo palankus: „2015m. įsidarbinau Biokuro ir medienos ruošos įmonėje, kurioje gavau daug praktikos, žinių, iš arti pamačiau kaip vyksta visi procesai. Labai rimtai pasinėręs į darbą, išsamiai susipažinęs su vartotojais, jų poreikiais, tik dar kartą įsitikinau – esu savam kely“. Šešis metus įmonėje sėmęsis patirties kaip paprastas darbuotojas, jaunas vyras suprato, yra pasiruošęs atversti naują puslapį: „Išeidamas išsinešiau didžiulę darbo patirtį bei galimybę plėstis toliau, savarankiškai ieškoti sklypų, planuotis darbus, suburti stiprią komandą. Buvusioje darbovietėje užaugau, pasiryžau įkurti „Krūmamedį“. Esu dėkingas visiems, kurie drąsino, padėjo daryti tai, ką sugebu geriausiai“.

Veiklos kryptis atsispindi verslo pavadinime

Krūmamedžio“ pavadinimą, kuris tiesiogiai atspinti veiklos kryptį, padėjo sugalvoti patys artimiausi: sūnūs ir žmona. Pašnekovas sako esantis gana kuklus, todėl įkūręs įmonę, vengė apie tai girtis ar daug pasakoti aplinkiniams: „Kai kas apie tai sužinojo tik po metų“. Šiuo metu komandą sudaro 7 žmonės, verslininko drąsiai vadinami sava šeima. „Visi vieni kitus asmeniškai pažįstame jau ilgą laiką, palaikome, esame šalia, kai atsitinka bėda“, – paaiškina. Entuziastinga, nemažą bagažą žinių ir praktikos sukaupusi komanda, šiuo metu daugiausiai dirba su krūmais, medžiais: „Valome didelius sklypus biokurui, perkame didesnius apaugusius sklypus išsikirtimui, pjauname kritinės būklės (ir nebūtinai) medžius prie pastatų, elektros laidų, kapinėse ir t.t. Teikiame sklypų valymo paslaugas, aplinką gražiname pasitelkę į pagalbą šakų smulkinimo malūnus, kuriuos laisvu metu nuomojame pavieniams asmenims, įmonėms“.

Pirmieji metai sudėtingi

D. Dubietis atvirai sako, pirmieji metai buvo kupini iššūkių. „Pradžioje nedrąsiai svarsčiau, ar pavyks susipirkti reikalingą įrangą, surasti patikimus žmones. Juk mūsų darbas pavojingas, reikia pabaigti specialius mokymus, išklausyti įvairius kursus, yra daug vidinių smulkių reikalavimų. Dvejojau, ar atsiras tokių, kurie norės augti kartu“, – prisimena užplūdusias startuojančio verslininko baimes. Ramybės nedavė mintys ar pakaks lėšų susimokėti mokesčius, algas darbuotojams, kur kreiptis iškilus nenumatytoms situacijoms, kaip pritraukti klientus. Prie „Krūmamedžio“ augimo reikšmingai prisidėjo žmona Raminta: visą laiką daug dirbo kartu, tikėjo, drąsino, uždegė optimizmu, kad viskas bus gerai. Nors abu sutuoktiniai suprato, nėra lengvo kelio į verslą, ėjimą per sunkumus priėmė kaip natūralią proceso dalį. „Visi vargai pasimiršta pažvelgus į galutinį darbo rezultatą, sukurtą grožį.  Aplankęs džiaugsmas, kad galėjome nors dalele prisidėti prie tikslo švarinti, gražinti aplinką, nuveja į šalį visas slopinančias mintis“. 

Svarbiausia – kalbėtis

Iš asmeninės patirties Deividas galėtų drąsiai patvirtinti, kad geriausia reklama yra iš lūpų į lūpas sklindanti žinia. Didelė dalis užsakovų – tarpusavyje pažįstami žmonės, taip pat pastovūs, paslaugas užsisakantys kiekvienais metais. „Labai gerbiu, įsiklausau ir vertinu savo klientus. Jeigu vienos pusės kas nors netenkina, visada ieškosime kompromiso“, – sako verslininkas, atkreipdamas dėmesį į kalbėjimosi svarbą. Nuoširdus pokalbis tiek komandoje, tiek su užsakovais skatina pasitikėjimą, efektyvų problemų išsprendimą. „Negalėčiau bet kam tiesiog įkyriai siūlyti rinktis mūsų paslaugas, nes kiekvienas žmogus pats atsirenka priimtiniausią pasiūlymą. Džiaugiuosi, kad klientai manimi pastiki. Komunikuojant problemų nekyla“, – priduria jis. 

Patirtis ir profesionalumas visada eina kartu

Nors savo verslui valstybinės paramos D. Dubietis neprašė ir gana sėkmingai tvarkosi pats, „Krūmamedžio“ veikloje reikalingos nuolatinės, pakankamai didelės finansinės injekcijos: „Pamatę paklausą šakų smulkinimo malūnams, juos ir įsigijome. Šiai dienai turime vieną savo, o antrasis jau pakeliui. Taip pat, krovininis automobilis. Pirkome su lizingu, bet jau išmokėjome“. 

Kupinas iššūkių darbas yra stipriai priklausomas nuo oro sąlygų. „Per lietų nedirbame, o kai pripusto iki kelių irgi į laikus neįvažiuosi, tuo labiau neįlipsi į medį. Lauko temperatūrai perkopus 30 C stulpelį, dažniausiai atostogaujame“, – darbo specifiką paaiškina verslininkas. Plėtojama veikla kone kasdien atneša naujų patyrimų, atradimų, yra įvairialypė, nemonotoniška. Bendravimas su skirtingų lūkesčių ar požiūrių užsakovais moko lankstumo, o kasdieniniai iššūkiai padeda augti, tobulėti. 

Padarytos klaidos atveria naujas galimybes

Deividas pripažįsta, verslo kelyje teko padaryti klaidų, tačiau sako, net suklydę turime padėkoti. Klaidos atveria akis, į savo darbus padeda pažvelgti iš naujo, kitaip. Gautos pamokos ateityje padės tvirčiau žinoti kaip reikėtų daryti, ką keisti. „Niekas nepradėjo verslo viską žinodamas. Jokioje specialybėje neįmanoma pirmame žingsnyje būti profesionalu. Patirtis ir profesionalumas “eina viena koja”, visada kartu“,  – mintimis dalijasi vyras. 

Jaunojo verslininko variklis yra šeima. Savo vaikams pašnekovas siekia būti geru, tinkamu pavyzdžiu: „Džiaugiuosi galėdamas jiems rodyti, aiškinti, mokyti. Sūnus smalsiai domisi mano darbo veikla, dažnai prašo pasiimti kartu. Mūsų šeima stipri komanda, kurioje kiekvienas turime savo atsakomybes. Pavyzdžiui, žmona rūpinasi reklamos reikalais: tvarko Facebook puslapį „Deividas sklypų tvarkymas“, kelia reklamas į skelbiu.lt, alio.lt, deda skelbimus į laikraščius – prisideda prie auditorijos auginimo“.

Šiai dienai, sako Deividas, sekasi puikiai. O gyventi taip, kaip svajojo, gali kiekvienas iš jūsų – tereikia išdrįsti pradėti daryti. „Laikas išlipti iš savo komforto zonos, jei norite kažko gyvenime pasiekti“. 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.